Akcia čoskoro končí

MOJA STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ NA JESEŇ

Zdieľať:

Jeseň prináša veľa zmien. Kvôli počasiu meníme svoj šatník a pribúdajú v ňom teplejšie kúsky. Zmene počasia však treba prispôsobiť iné veci. Napríklad moja starostlivosť o pleť na jeseň je odlišná ako v lete.

Myslím, že pleť je po lete unavená a aj keď sa to možno nezdá, potrebuje zvýšenú pozornosť. V lete na ňu najviac vplýva slnko a preto si možno veľa žien myslí, že na jeseň sa o pleť nemusí až tak starať. Ibaže na jeseň sa pleť regeneruje a môže byť po lete citlivá. Navyše zmena teplôt a vietor sú tiež negatívne faktory, ktoré pôsobia na pleť.

Ja na svojej pleti vidím, že je doslova unavená, suchšia ako obvykle a citlivejšia. Presne tomu prispôsobujem aj staroslivosť.

1. MINÚTOVÝ DETOX PLETI

Táto maska je úplne iná. Pôsobí iba jednu minútu a obsahuje aj jemné čiastočky, vďaka ktorým pleť zbavuje odumretých kožných buniek. Keď som ju použila prvý krát bola som prekvapená, ako dokáže maska tak rýchlo pôsobiť. Za minútku bola pleť hebká, svieža a jemná.

Túto masku nepoužívam každý deň, použijem ju tak 2-krát do týždňa väčšinou ráno. Ráno práve kvôli tomu, že je to rýchle a potom sa aj ľahšie aplikuje makeup, keďže je pleť vyhladená a čistá.

2. HYDRATÁCIA PO CELÝ DEŇ

Krémy často striedam a vždy skúšam niečo nové. Teraz je môj favorit Antioxidačný denný krém URBAN SKIN DEFENCE od Nivea. Ako som písala v úvode, mám pocit, že je moja pleť unavená a myslím, že je to aj kvôli prostrediu, v ktorom žijem. Veľké mesto = znešistené ovzdušie, áno aj toto vplýva na pleť! Keďže tento krém obsahuje antioxidanty a bio zelený čaj dokáže posilniť obranný systém pleti.

Ďalšie plusy sú pre mňa jednoznačne, že sa ľahko roztiera, dá sa použiť pod makeup a má príjemnú vôňu. A ozaj, má aj SPF 20, čo je dôležitá súčasť krému aj na jeseň a v zime, pretože slnko na pleť pôsobí celý rok.

3. ĽAHÚČKE ODLÍČENIE

Odličovanie je súčasť starostlivosti o pleť. Keďže milujem líčenie a líčim sa často, dám si záležať na kvalitnom odlíčení. Pri drsnom odličovaní sa môže stať, že sa pleť poškodí. Preto sa vždy snažte odličovať pleť čo najjemnejšie ako to ide. Ja som si veľmi obľúbila odličovacie krémy a teraz konkrétne Odličovací Balzam od značky PUPA.

Balzam sa teplotou prstov zmení na jemný krém. Okamžite mi odlíči makeup, vrátane vodeodolného. Robím to tak, že si ho natriem na celú pleť a stiahnem dole jemnou servítkou. Pokožka je potom odlíčená a jemnučká, keďže ide o balzam so skvelými hydratačnými vlastnosťami.

4. ŠETRNÉ VYČISTENIE PLETI

Po odlíčení pleti prichádza na rad dočistenie. A síce nemám citlivú pleť, momentálne používam Micellar Water Ultra od La Roche-Posay. Vysvetlím vám prečo. Okrem klasického líčenia, teraz na jeseň natáčam aj halloweenske návody na líčenie. A dám si na tvár kadečo, napríklad taký latex, lepidlo, veľa glittrov… Vždy po odlíčení mám pleť trochu citlivejšiu a ani sa tomu nečudujem.

Táto “micelárka” pleť nevysuší, ale dôkladne dočistí a hydratuje. Pôsobí proti začervenaniu a páleniu pleti. Keďže neobsahuje mydlo, farbivá a alkohol je naozaj šetrná k pleti a to mi teraz veľmi vyhovuje.

5. NOČNÁ REGENERÁCIA

Myslím, že som už niekde spomínala, že na noc nerada používam krémy. Urobím to tak raz za rok, ak mám pocit, že to pleť potrebuje alebo je spálená od slnka. Nemám to rada, pretože mám pocit, že to pleť zaťažuje. A možno som ešte nenašla ten “dokonalý krém”. V každom prípade, na noc používam výlučne sérum na tvár. Je ľahké a výživné. Môj absolútny favorit je Midnight Recovery Concentrate od Kiehl’s.

Je to prírodný, regeneračný elixír, v ktorého zložení nájdete len samé dobré veci ako napríklad olej z levandule. Páči sa mi, že sa rýchlo vstrebe a je ľahučký. Ráno sa zobudím s hydratovanou a pevnou pleťou.

Tu moja starostlivosť o pleť končí. Ešte nespomenula očný krém, ktorý používam zatiaľ len pred líčením – Fast Response Eye Cream od značky MAC. To je asi tak všetko, čo sa mojej starostlivosti o pleť týka. Verím, že som vás inšpirovala a dozvedeli ste sa niečo nové.

Zdieľať: