Akcia čoskoro končí

Domáci wellness: 3 procedúry, ktoré zvládneš sama

Domáci wellness

Zdieľať:

Deň v kúpeľoch je pohladením pre dušu i pre telo. Poznáš to sama. Po dlhom dni alebo náročnom pracovnom týždni sa cítiš vyčerpaná a na konci so silami. Máš jednoducho chuť len tak relaxovať. Ako však relaxovať naozaj efektívne? Pri pozeraní obrázkov na sociálnych sieťach či sledovaní filmu si ani neuvedomíš a pomedzi prsty ti pretečie niekoľko hodín. Necítiš sa rozhodne tak oddýchnutá, ako si si predstavovala. Mám pre teba nápad na efektívny oddych, ktorý navyše podporí tvoju krásu? Samozrejme. Mojou odpoveďou je domáci wellness, ktorý si môžeš dopriať v pohodlí svojho domova a zabezpečí ti množstvo novej energie, ktorú rozhodne oceníš. 

Prečo si dopriať domáci wellness? 

Možnosti je veľa a je len na tebe, ktorej dáš prednosť. Domáci wellness je samozrejme lacnejšou alternatívou ku klasickým kúpeľom. Rozmaznávanie si môžeš dopriať i doma, navyše môžeš zvoliť svoje obľúbené produkty. Prečo odporúčam domáci wellness ja? V prvom rade preto, lebo je dokonalým stelesnením psychohygieny. Je ideálnym na relax a úplné vypnutie od povinností bežných dní a každodennej rutiny. Dovolí ti byť úplne sama sebou a užiť si čas strávený osamote. 

Dnes ti predstavím tri procedúry, ktoré veľmi jednoducho zvládneš sama doma. Pomôžu ti naladiť sa na správnu vlnu relaxu, odpočinúť si i podporiť krásu. 

Venuj pozornosť svojim vlasom 

Chceš si dopriať nádherne žiarivé a lesklé vlasy? V tom prípade je pre teba skvelou voľbou maska na vlasy alebo olej. Maska na vlasy ti zaručí krásne jemné a lesklé vlasy. Skvelo vyživí vlasové vlákna a rozžiari vlasy. Staviť môžeš na produkty, ktoré zakúpiš, alebo si vytvoriť svoju vlasovú masku zo surovín, ktoré nájdeš bežne doma. 

Aký je môj recept na vlasovú masku? Zmiešaj jednu porciu bieleho jogurtu (približne 150 gramov) s roztlačeným banánom. Zmes rovnomerne aplikuj na vlasy. Banán i jogurt sa vyznačujú skvelými hydratačnými účinkami a sú prospešné pre vlasy i pre pokožku hlavy, ktorú dokážu rovnako krásne hydratovať. Zdravá a hydratovaná pokožka hlavy je predpokladom krásnych vlasov. 

Ďalšiu skvelú masku na vlasy nájdete tu: Urob si sama: Banánová maska na poškodené vlasy

Siahnuť môžeš i po rôznych typoch olejoch, ktoré dokážu tiež krásne vyživiť a hydratovať. Na vlasy je skvelou kokosový alebo marhuľový olej. Nanášaj však len malé množstvo oleja a venuj sa predovšetkým vlasovým končekom. 

Dopraj si rozmaznávanie pleti 

Pri olejoch ešte chvíľu ostaneme. Vieš, že s ich pomocou môžeš rozmaznávať i svoju pleť a zbaviť sa suchej pleti, nedokonalostí či začervenania? V tomto prípade bude však voľba o niečo náročnejšia. Musíš nájsť olej, ktorý bude dokonale vyhovovať tvojej pleti. Univerzálnou voľbou je napríklad olej z divokých ruží, ktorý má naozaj dlhú tradíciu v kozmetickom priemysle. Vyskúšať môžeš rôzne typy – čajovníkový dokáže pomôcť s nedokonalosťami, olej zo šípok je zas vhodný pre hydratáciu a oživenie, prípadne skúste repkový olej na hydratáciu. Olej si nanes na pleť a neoplachuj ho. Nanášaj len jemnú vrstvu, ktorá pleť zbytočne nezaťaží. 

TIP: Wellness na telo a pokožku si môžete dopriať aj v prípade, že bojujete s nedokonalosťami pleti. Je veľmi dôležité sa o pleť starať a dopriať jej hydratáciu, masky a špeciálnu starostlivosť. Ako na prevenciu akné a liečbu si môžete pozrieť TU.

Domáci peeling ti pomôže skvelo sa zbaviť odumretých buniek 

Domáci peeling pripravíš veľmi jednoducho – zmiešaj hnedý cukor s kávovou usadeninou. Nepotrebuješ poznať žiadne pomery, jednoducho to sprav podľa svojich preferencií. Domáci peeling ti pomôže odstrániť odumreté vrstvy pokožky a celú pokožku krásne rozžiari. Navyše pomáha s prekrvením a je odvekým bojovníkom proti celulitíde. 

Počas svojich domácich wellness rituálov si rozhodne dopraj i kúpeľ. Využiť môžeš niektorý zo svojich obľúbených produktov alebo siahni po Epsomskej soli, ktorá dokáže skvelo naštartovať lymfatický systém. Zmiešaj ju so sušenou levanduľou a dopraješ upokojenie svojmu telu i mysli. Počas svojich skrášľovacích rituálov nezabudni na vnútornú hydratáciu a dopraj si jeden veľký pohár vody s čerstvou citrónovou šťavou. 

Určite si prečítaj aj: Tvoj nový beauty pomocník: Epsomská soľ pre ploché bruško, objemné vlasy aj žiarivú pleť

Zdieľať: