Akcia čoskoro končí

Bez SPF ani krok: Tieto produkty sa osvedčili našim blogerkám

bez spf ani na krok

Zdieľať:

Bronzové opálenie je v mnohých prípadoch znakom krásy a plnohodnotne strávených letných dní. Kým v minulosti sme obdivovali predovšetkým porcelánovú pleť bez stôp nedokonalostí, Coco Chanel tento trend zmenila a stanovila za symbol krásy opálenú pokožku. Od tej doby však prešlo veľa času a dnes si uvedomujeme, že bronzové opálenie môže skrývať rýchlejšie starnutie i riziko rakoviny pokožky. Počas letných mesiacov by si rozhodne nemala zanedbať výber SPF produktov. Dnes ti o ňom prezradím viac. 

SPF (Sun Protection Factor) – počas leta si zaslúži tvoju plnú pozornosť 

Slnečné lúče sú jedným z dôvodov, prečo na našej planéte existuje život. Nechcem zjednodušovať ich podstatu, ale zamerajme sa len na 2 typy žiarenia, ktoré slnečné lúče obsahujú – UVA a UVB. UVA žiarenie je zodpovedné za rýchlejšie starnutie tvojej pokožky. UVB lúče sú ešte reaktívnejšie a považujú sa za silný karcinogén. 

Naša pokožka má svoju prirodzenú obranyschopnosť, ale nie je dostačujúca. SPF produkty posilňujú prirodzenú obranyschopnosť pokožky a pomáhajú jej vyrovnať sa so slnečnými lúčmi. Ak si vyberieš SPF produkty s označením 15, znamená to, že ochráni pokožku v priemere 15-krát viac. 

Ako dlho chránia SPF produkty pokožku? 

Odhaduje sa, že SPF je na tvojej pokožke účinné až 2 hodiny. Po uplynutí tejto doby by si mala obnoviť vrstvu SPF na pokožke. Rovnako to platí i v prípade, že tráviš svoj čas vo vode alebo sa nadmerne potíš. Varovným znakom, že SPF na tvojej pokožke už nefunguje, je pocit pálenia alebo rýchle červenanie. Počas bežných dní, keď nie si dlho vystavená slnku stačí, ak použiješ bežný hydratačný krém s obsahom SPF25 – napríklad CeraVe Facial Moisturising Lotion. Ak máš citlivú pokožku alebo plánuješ deň stráviť vonku a tvoja pokožka bude vystavená slnečnému žiareniu nadmerne, siahni po odolnejšom pomocníkovi SPF50+. Ja používam Vichy Capital Soleil SPF50+, ktorý sa pekne vstrebáva, chráni a zmatňuje pleť. Ak som nalíčená, tak počas dňa obnovujem ochranu s ultra ľahkým ochranným sprejom Anthelios SPF50+ Invisible Mist od La Roche-Posay.

Aké produkty sa osvedčili našim blogerkám?

Dôvody, prečo používať pravidelne SPF sme si už povedali, no ako si vybrať ten správny produkt vhodný pre našu pleť? Spýtali sme sa známych slovenských blogeriek, ktorý produkt je ich “must have” tohto leta.

Sweet lady lollipop

“Väčšina z nás si je vedomá, aké nebezpečenstvo z cieleného slnenia bez náležitej ochrany plynie. Klobúk & okuliare sú v lete pre ochranu tváre absolútny základ, rovnako tak opaľovací krém – ako na telo, tak aj tvár. Či už na dovolenke alebo v bežný deň, chrániť sa pred slnečnými lúčmi je alfa a omega! Už neviem ani spočítať, koľký rok používam slnečný rad od Eucerin, stále ho mám v rovnakej priazni a nemenila by som ho.

Na tvár používam zmatňujúci gél na opaľovanie Oil Control pre mastnejšiu pokožku SPF 50+ a ešte som nenašla nič lepšie. Krásne a prirodzene pokožku zmatní, dobre sa rozotiera a nelepí sa. Používam ho aj pod make-up. Na telo mám v obľube zase sprej Dry Touch SPF 50, ktorý sa jednoducho nanáša, rýchlo vstrebáva a vôbec nemastí. Sú to moje dve TOPky, na ktoré nedám dopustiť!”

From_Lenka

Skvelý tip od Lenky. Jej obľúbencom a dlhodobým spoločníkom nie len na leto sa stal SURVIVAL 30 od Beauty secret. Čo povieš, zamiluješ si ho tak ako Lenka?

Drews_beauty

“Širokospektrálna ochrana zabraňujúca poškodeniu v dôsledku UVA a UVB žiarenia, infračerveného žiarenia A a znečistenia. Ultraodolný voči vode, potu a piesku. Neštípe v očiach. Ľahká, nelepivá textúra.”

Pre Drews je voľba jasná. Stavila na produkt LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS SHAKA FLUIDE SPF50+.

Smart Beauty

“Z tohto SPFka som úprimne nadšená, aj zo séra, pravdupovediac ich mám už dávno minuté😊 Veľká spokojnosť.”

Martinka svojho favorita našla. Je ním CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY⁣ SPF50+ PA++++ (UVA PF 46).

Simona Škodová

“Nielen počas leta, ale celoročne používam krém s vyšším SPF z rady Anthelios od značky @larocheposay Sú už súčasťou mojej dennej rutiny, nehovoriac o tom, že používanie SPF je aj jeden z krokov, ktoré môžeme spraviť pre svoju pleť v prevencii proti starnutiu. Krémy Anthelios od Larocheposay mi vyhovujú najmä ich ľahkou textúrou, ale dobre viete, že mne jednoducho ich produkty sedia vo všetkých smeroch.”

Malá rada na záver 

Ešte i dnes sa traduje množstvo hlúpostí o opaľovaní. Never báchorkám, ktoré tvrdia, že opaľovanie ťa zbaví akné a budeš mať po ňom krajšiu pleť. Nadmerné opaľovanie spôsobuje spálenie pokožky a zhoršenie kožných problémov. V tomto smere sa vždy spoľahni na pomoc odborníka a certifikovanej kozmetiky. 

Zdieľať: