Akcia čoskoro končí

Ranné tipy na rýchle líčenie

Ranné tipy na rýchle líčenie

Zdieľať:

V momentálnej uponáhľanej dobe bývajú pre nás ženy, rána veľmi ťažké. Ako si správne zorganizovať ranné povinnosti a samozrejme samotnú úpravu samej seba? Niekedy potrebujeme pomoc. Práve preto som si pre teba pripravila článok, v ktorom si predstavíme tipy na rýchle líčenie, a taktiež čo a ako robiť pri rannom make-upe, aby bol rýchly, zároveň jednoduchý a hlavne ELEGANTNÝ! Tak poďme na to.

Ranný rituál

Ako prvé mi nedá nespomenúť aké dôležité je starať sa o svoju pleť. Nezabúdaj sa zameriavať na dôkladne čistenie pleti, používať hydratačné krémy či séra a taktiež používať podkladovú bázu pod make-up. Venuj dostatok času čisteniu pleti. Urob si z čistenia ranný a večerný rituál. Myslím si, že to je základ pre tvoju pleť, ktorá potom bude krásna a bude pôsobiť sviežo.

Ranné tipy na rýchle líčenie

„Iba dokonale vyčistená pleť môže počas spánku nerušene regenerovať, dostatočne „dýchať“ a tiež vstrebávať ošetrujúce prípravky. Čistá pleť dobre regeneruje a maximálne využíva aktívne látky z kozmetiky, čo sa potom prejaví na jej vzhľade i bez mejkapu,“ 

Hana Modrá, odborná kozmetická konzultantka značky NIVEA.

Hydratácia je základom zdravej a krásnej pleti. Dôležitý je taktiež aj správny pitný režim (vypi aspoň 2,5 litra tekutín každý deň) a kvalitná hydratačná starostlivosť – krémy,  ktoré pokožku nielen hydratujú, ale i posilňujú jej ochrannú bariéru. Vďaka vnútornej i vonkajšej hydratácii si koža udrží svoju pružnosť a sviežosť.

Prečítaj si taktiež článok: Domáce čistenie pleti: Rady a odporúčania.

Ľahký make-up alebo korektor

Pri takomto type líčenia nie je potrebné používať ťažký, hutný či vysoko krycí Makeup. Odporúčam použiť BB krém, ktorý je ľahký alebo len samotný korektor, na prekrytie nedokonalosti tváre a taktiež rozjasnenie oblastí pod očami, na čele, nose a brade. Pomocou beauty blendra, korektor nanes na spomínané časti tváre. Jemne zapudruj a wualaa máš dokonale pripravenú pleť a makeup, ktorý ťa bude sprevádzať po celý deň.

Ranné tipy na rýchle líčenie

Tip: Catrice TRUE SKIN concealer

Lícenka a Rozjasňovač

Dodaj svojej pleti farbu. Momentálne obľubujem krémové lícenky a rozjasňovače. Nielenže vďaka nim pleť vyzerá sviežo a mladistvo, ale taktiež sa s nimi neskutočne jednoducho a ľahko pracuje. Taktiež výhodou týchto produktov je to, že na nanesenie nepotrebuješ žiaden štetec. Teda pomocou prsta si krémovú lícenku vklepeš do jabĺčok na tvári a rozotrieš dostratena. Na oblasť lícnych kostí si vklep malé množstvo taktiež tekutého rozjasňovača. Tieto produkty dodajú tvojej pleti farbu a šťavnatosť.

V rýchlosti upravené obočie

Upravené obočie dokáže vytvoriť s našou tvárou doslova zázraky. Dobre upravené obočie je podľa môjho názoru ZÁKLAD každého líčenia. Avšak keď ide o ranné rýchle líčenie nebudeme klásť dôraz na dokonalosť. V takomto prípade si jednoducho prečeš farebným gélom obočie smerom nahor. Môžeš samozrejme použiť tenký štetec, pomocou ktorého doplníš chýbajúce chĺpky či nedokonalosti. Pokiaľ máš svoje obočie husté a tmavé, stačí ho prejsť bezfarebným gélom, ktorý chĺpky udrží na svojom mieste po celý deň.

Linka a Maskara

Nikde nie je napísane, že pri rýchlom líčení by si mala vylúčiť očnú linku. Práve naopak. Pomocou hnedého alebo čierneho očného tieňa vytvoríš rozmazanú očnú linku a líčenie očí doplníš správnou maskarou. Naozaj stačí pár ťahov a máš vytvorené dokonalé elegantné líčenie očí. Riasenku nanášaj až po vytočení rias klieštikmi. Budeš vyzerať jednoducho skvelé!

Ranné tipy na rýchle líčenie

Tip: NYX ON THE RISE volume liftscara

Pozri si taktiež video, ktoré pripravila naša Danka na svojom instagramovom profile. Stačí kliknúť TU.

Pery

V poslednom kroku, čiže tvoje pery, je to jednoducho na tebe. Môžeš použiť jemný lesk alebo opak, výrazný rúž. Ak sa teda rozhodneš pre výrazný rúž, tak odporúčam dlhotrvajúci, ktorý sa neotláča a vydrží ti naozaj celý deň.

Na záver

V makeupe sa medze nekladú. Pevne verím, že článok bol prínosný a dúfam, že sa inšpiruješ pri tvojom budúcom každodennom líčení.

Zdieľať: