Akcia čoskoro končí

Ako mi smoothie zmenilo život a môže aj tebe!

Zdieľať:

Toto nie je len ďalší článok o smoothie. Nepíšem o smoothie, pretože je to trend. Môj prvý smoothie mixér dokonca zapadol prachom, pretože som smoothie nemala rada. Veď načo si mám mixovať to ovocie, keď ho môžem zjesť v celku? A prečo by som mala piť to „nechutné“ zelené smoothie? Neskôr som zmenila názor, dovoľte mi vysvetliť prečo.

V čase, keď na mňa z každej strany vyskakovali fotky a videá so smoothie receptami som neodolala a kúpila si mixér. Jediný dôvod bola zvedavosť. Chutí to smoothie tak dobre ako vyzerá? Vyskúšala som pár receptov z internetu a moje nadšenie sa rýchlo vyparilo. Očakávala som viac a nevidela som aké všetky úžasné možnosti smoothie ponúka. Asi preto, že mi to nemal kto ukázať.

O pár mesiacov som začala mať problémy. Následok môjho týždňového nezdravého stravovania boli veľké tráviace ťažkosti s bolesťami. Aby som svojmu telu vrátila rovnováhu musela som príjmať veľa listovej zeleniny a vlákniny. Avšak vtedy som dokončovala projekt, na ktorom som pracovala nonstop a nemala som čas variť 2-3 denne. Jednoduchá možnosť by bola objednávať si jedlo na donášku. Ale ja som objavila ešte jednoduchší a zdravší spôsob – urobiť si smoothie.

Vďaka smoothie som denne prijala dostatok výživných látok a ušetrila kopec času. Mala som viac energie, žiadny stres a moje problémy s trávením postupne ustúpili. Odvtedy mám ku smoothie veľmi dobrý vzťah. Najprv som hľadala nové recepty a neskôr som ich vymýšľala sama. Kombinovala som rôzne ingrediencie, aby som dosiahla čo najkrémovejšiu konzistenciu a zároveň čo najvýživnejšie smoothie.

Nikdy som nemala rada smoothie, ktoré je zložené z príliš veľa surovín. Prečo by ste mali obehnúť všetky obchody v meste, aby ste nakúpili suroviny na jedno smoothie? Môj názor je, že smoothie by malo byť čo najjednoduchšie a najefektívnejšie. Mám rada, keď má smoothie jednu chuťovú líniu, takže presne viete ako chutí. Skrátka, nie je to mix všetkého možného kyslého, horkého, sladkého, štipľavého…

Chuť by však mala byť na druhom mieste. V prvom rade by smoothie malo pomáhať. Dôvod prečo tak veľa ľudí miluje smoothie je ten, že doň viete pridať nesympatické potraviny (veľmi zdravé) a zmixovať ich s tými, ktoré máte radi. Pre príklad: Vďaka smoothie denne príjmete potrebnú dávku špenátu, v podobe chutného ananásového smoothie.

Ten správny smoothie recept dokáže:

  • naladiť na zdravý životný štýl,
  • podporiť chudnutie a spaľovanie,
  • posilniť imunitný a hormonálny systém,
  • dodať energiu a ubrať stres,
  • zlepšiť pleť a vlasy.

Všetky moje smoothie recepty som napísala do mojej najnovšej knihy Recepty na chudnutie 2 a rozdelila do kategórii podľa toho, na čo sú dobré. Ak chceš, aby smoothie zmenilo pozitívne aj tvoj život, tak vyskúšaj moje recepty.

Klikni sem a namixuj si krajšie a zdravšie telo s mojou knihou Recepty na chudnutie 2 >>

Zdieľať: