Akcia čoskoro končí

Šípkové smoothie ťa ochráni pred chorobami: Pozri si môj jednoduchý recept!

Zdieľať:

Organická šípka

Je tu jeseň a s ňou aj odbobie chorôb. Dá sa im jednoducho predísť! Musíš podporiť svoju imunitu. Zabudni na rôzne vitamíny v tabletách, ktoré sú drahé a neúčinné. Ja to robím jednoducho a chutne – mixujem si šípkové smoothie plné prírodných vitamínov! Veľmi som si ho obľúbila, pijem ho aspoň 2-krát za týždeň a cítim sa skvele, plná energie a zdravia. Rozhodla som sa, že sa s vami podelím o recept, aby ste boli zdravé, ako ja :)

Ingrediencie

Hlavná ingrediencia je Organická šípka v prášku. Šípka je od staroveku považovaná za bylinu, ktorá je bohatým zdrojom vitamínu C, vlastne je ako prírodný multivitamín. Ľudoví liečitelia vedeli, že je pre naše telo veľmi prospešná. Využívali ju na zvýšenie imunity, odolnosti proti infekčným ochoreniam a nachladnutiu. Má močopudné a čistiace vlastnosti, takže zabraňuje usadzovaniu kameňov a piesku v obličkách a močovom mechúri. Šípka má aj protizápalové účinky. Ja si kupujem Organic Provitality prášok zo šípky na Provitality.sk spolu s inými zdravými vecičkami ako sú napríklad moje obľúbené chia semienka.

Na prípravu jednej porcie smoothie budeš potrebovať:

  • 1 čajová lyžička Organic Provitality prášku zo šípky
  • 1 jablko 
  • 2 hrste polníčka (prípadne inej listovej zeleniny)
  • zázvor (podla chuti – záleží na tom koľko znesieš)
  • štava zo 1/4 citróna
  • polovica banánu
  • voda (100-200 ml) prípadne podľa toho, aké husté chceš smoothie

Ingrediencie

Návod na prípravu

Všetky suroviny pomixuj v mixéri, nalej do pohára a vychutnaj si šípkové smoothie plné vitamínov. Mňam :)

Šípkové smoothie

Zaujalo ťa šípkové smoothie? Vyskúšaš si ho pripraviť?

provitality

Ešte jedna vychytávka na záver: 

Keďže prášok zo šípky obsahuje veľa vitamínu C, môže sa zmiešať s medom a podávať detičkám. Je to skvelá náhrada vitamínov v práškovej forme – ktoré detičky nechcú konzumovať.

Šípka s medom

Zdieľať: