Akcia čoskoro končí

Ako prijať svoje telo také aké je + rozhovor s blogerkou a modelkou Drews Beauty

Zdieľať:

My ženy sme úžasné stvorenia. Každý deň sa snažíme byť perfektnými matkami, úžasnými partnerkami i pracovitými zamestnankyňami, ktoré sa nezľaknú žiadnej náročnej úlohy. Napriek tomu si svoju dokonalosť neuvedomujeme a snažíme sa nájsť chyby. Obeťou sa stáva telo. Možno i ty máš zóny a miesta, s ktorými nie si úplne spokojná a nevieš ako prijať svoje telo. Možno sa ti nepáči stav bruška alebo sa nedokážeš zmieriť s tým, ako vyzerá tvoj nos. Zo stránok magazínov si bombardovaná dokonalými ženami, ktoré vyzerajú ako bohyne práve zostupujúce z nebies. Poviem ti však tajomstvo. Ani ony neexistujú v reálnom svete.

Ako prijať svoje telo? 

Dnes veľmi často hovoríme o tom, prečo je dôležité zachovať ženskú krásu v rôznych podobách. Pred pár rokmi sme sa ocitli v nepríjemnom druhu stereotypu. Modelom dokonalej ženy sa stala kráska s presne definovanými mierami, dlhými nohami a bez akejkoľvek známky nedokonalosti. Na striebornom podnose sú nám ženám ešte i dnes servírované modelky, ktoré prešli úpravou štylistov, vizážistov a v neposlednom rade grafických softvérov, ktoré sa svedomito postarali o odstránenie akejkoľvek nedokonalosti. Ako prijať svoje telo, keď sa odrazu dozvedáme, že nedokonalosti nie sú žiadúce. A zaslúžia si vôbec pomenovanie “nedokonalosti”? 

Drews Beauty

Ja si skôr myslím, že hovoríme o odlišnostiach. Nemáš ten pocit, že každá odlišnosť z nás vlastne robí skvelé stvorenie, ktorého kópia neexistuje? Sme krásne také, aké sme. Viem, že toto počujeme z mnohých strán najmä, keď sa začneme baviť o milovaní seba a svojho tela.

Lenže skôr, ako začneme nenávidieť svoje telo, musíme si my ženy uvedomiť, že sme dostali len jedno telo. Je to náš domov, v ktorom prežijeme celý život. 

Sebaláska – hlavná téma dnešných dní 

Vieš, čo všetko pre teba tvoje telo každý deň robí? Neúnavne pracuje na premene potravín na energiu, stará sa o termoreguláciu, odbúrava škodlivé látky, ktoré sa do neho dostávajú z vonkajšieho prostredia, stará sa o regeneráciu a chráni ťa pred infekciami. To je len zlomok celkových pochodov, za ktoré mu môžeš byť vďačná. Ľudské telo je obrovským zázrakom a ty môžeš byť na to svoje právom hrdá. 

Ako je možné budovať sebalásku? 

Často máme pocit, že sebaláska je niečo, čo by sa malo automaticky objaviť. Obdivujeme každého, kto prekypuje sebadôverou a myslíme si, že tak sa jednoducho narodíme. Ale nie je to pravda. Sebadôveru i sebalásku, ktoré kráčajú ruka v ruke, je potrebné neustále budovať a rozvíjať. Ako na to? 

  1. Poďakuj si za to, kým si – rozhodne máš vo svojom živote okamihy, na ktoré si právom hrdá
  2. Rozmaznávaj sa – kúp si obľúbenú kozmetiku alebo zážitok, odhodlaj sa pustiť do vecí, nad ktorými už dlho premýšľaš – teraz je tvoj čas a ty máš na to!
  3. Odpusti si – minulosť už nezmeníš a ak máš niečo, za čo sa neustále obviňuješ prestaň s tým. Sebalásku podporíš aj tým, že sa prijmeš taká aká si. Niektoré veci zmeniť môžeš a ak chceš zmenu, choď za ňou. Prestaň sa však obviňovať za to, čo už zmeniť nemôžeš. Je čas pohnúť sa ďalej.
  4. Nastav si svoje hranice – zdravé hranice sú v tvojom živote mimoriadne dôležité. Máš problém povedať nie? Cítiš sa zodpovedná za všetky chyby sveta? Je na čase skoncovať s tým. Uvedom si, kým si a definuj, čím sa rozhodne nechceš stať. Si silná a nezávislá, nepotrebuješ, aby ti niekto diktoval, ako máš vidieť svet. 
  5. Staň sa svojou najlepšou priateľkou – máš tendenciu kritizovať sa za každý prešľap i pri každom pohľade do zrkadla. Prestaň. Tvoje telo je skvelé, a tak prestaň byť najväčším kritikom svojho života. Snaž sa to vziať úplne z iného konca a staň sa svojou najlepšou priateľkou. Podporuj samú seba, posúvaj sa vpred. 

Ženy, ktoré búrajú mýty

Nastáva pravý čas skoncovať s érou dokonalých no neskutočných žien. Vieš o tom, že podporu v tom milovať svoje telo a konečne sa prijať môžeš nájsť i medzi slávnymi ženami? Mimoriadne úspešnými modelkami, ktoré sa pýšia svojou krásou i napriek tomu, že nenosia veľkosť 0, sú napríklad svetoznáma Ashley Graham, Chloe Marshall či Tara Lynn. 

https://www.instagram.com/p/B9KqHpEgZNK/
https://www.instagram.com/p/B8uD5tBAQr9/
https://www.instagram.com/p/B8px5suBKwY/

Každá z nich je nádherná vo svojej jedinečnosti. Vynechať nemôžeme ani krásnu Winnie Harlow, ktorá trpí zriedkavým ochorením postupnej straty pigmentu. Pigmentové škvrny ju sprevádzajú celý život, ale ona dokázala z niečoho, čo bolo doteraz považovaná za hendikep, urobiť svoju silnú stránku a postaviť na nej kariéru. 

https://www.instagram.com/p/B9pRBWFF1Zq/

Aj u nás nájdeme veľa inšpiratívnych žien, ktoré idú príkladom, čo sa sebalásky týka. Jednou z nich je Lucia Roberts známa ako Drews Beauty. Venuje sa modelingu, natáča videá, píše blog a denne inšpiruje slovenské ženy cez jej príspevky na instagrame. O tom, že jej to naozaj ide svedčí aj víťastvo v ankete Superbloger 2019, kde získala ocenenie za najlepšie Sociálne siete v kategórii Krása. Položila som jej pár otázok a jej odpovede dokonale ukončujú tento článok o sebaláske.

https://www.instagram.com/p/Bzw5srSoADb/

Kedy si sa rozhodla začať písať blog a natáčať videá? Spomínaš si ešte na tvoj prvý príspevok?

Blog som založila v roku 2015 a bolo to na popud mojej kamarátky blogerky Zuzu, ktorá mi hovorila, že veď ak ma bavia líčenia či móda, nech si založím blog. Ja som vtedy prezentovala svoje líčenia iba na Facebooku a hľadala som priestor aj na recenziu produktov. A prvý príspevok si pamätám veľmi dobre, boli to fotky kolekcie šperkov, ktoré som fotila práve pre Zuzu, keďže vyrába šperky.

https://www.instagram.com/p/6uBZekQdT7/

Sama poznám, že to chce odvahu ísť pred kameru a ukázať sa svetu. Súčasťou našej práce sú aj negatívne komentáre, ktoré sa niekedy vedia dostať pod kožu.  Ako to vnímaš ty? Ovplyvňuje ťa to nejako v tvojej tvorbe? Myslíš, že si komentújuci neuvedomujú, aké stopy môžu mať takéto komentáre na sebavedomí? 

Jediné komentáre, ktoré ma vedia hnevať, sú na technické prevedenie videa. Vždy sú to totiž veci, ktoré v danom momente neviem vyriešiť, často s nimi sama bojujem a hľadám cestu, ako to zlepšiť. Moja prvá zrkadlovka nemala automatické ostrenie. Musela som vždy zaostriť na 1 bod a keď som sa náhodou pohla niekam inam, bola som rozmazaná. Často som to zistila až pri strihu, no aj napriek tomu video vypublikovala. Boli to však aj komentáre na zvuk, pozadie, hudbu. Na výzor či obsah videa dostanem negatívnych komentárov menej. Nad nimi však zvyknem mávnuť rukou, ak je to písané normálne. Tu ma vie jedine nahnevať spôsob, akým to niekto napíše – nemám rada také tie komenty bez rozmyslu a prirovnania “vyzeráš ako..” Z toho nejde nič konštruktívne, ani nijaká rada do budúcnosti. 

https://www.instagram.com/p/BoEJxqbg4o8/

Cez svoje príspevky zdvíhaš ženám sebavedomie a učíš ich prijať sa také, aké sú. Prečo si sa rozhodla svoju tvorbu posunúť aj týmto smerom? Myslíš, že je v dnešnej dobe dôležité edukovať ženy a dievčatá v tejto oblasti? 

Od začiatku blogu je mojou víziou ukazovať ženám, že sa aj s nie úplne konfekčnou postavou dá pekne obliecť a cítiť sa vo svojom tele dobre. Možno tým, že o tom nehovorí každý môj príspevok, majú ľudia pocit, že je to u mňa niečo nové. Aj teraz mi moja nová kaderníčka povedala, že v poslednej dobe dávam odvážne fotky. Pričom, plavkové či fotky v spodnom prádle nájdete na mojom blogu či instagrame od jeho založenia. Snažím sa tieto fotky neretušovať, aby bolo naozaj vidieť, že aj ja mám celulitídu či strie a že to neriešim. Stačilo, že som sa nad nimi trápila celú svoju pubertu, po zvyšok života si naozaj chcem užívať iné veci. Myslím, že práve najmä v puberte nie je jednoduché si z komentárov na výzor nič nerobiť. Vtedy sa človek chce páčiť a posledné, čo potrebuje, je byť zhadzovaný za to, kým je. Preto je dôležité, ak na internete existujú ľudia, ktorí neretušujú, prezentujú sa prirodzene a ukazujú ľuďom, že je to v poriadku. 

https://www.instagram.com/p/BrTPrqBgf5H/

Aký príbeh sa skrýva za tvojou kariérou plus-size modelky? 

Keď som sa v roku 2015 upísala v modelingovej agentúre, dúfala som, že to bude moja kariéra na plný úväzok. Vtedy som bola na niekoľkých prehliadkach či foteniach, naozaj ma to bavilo, no pochopila som, že nie som ten správny modelingový materiál. Nemám správnu výšku a tvár na modeling. Je však super, že v dnešnej dobe sa ponuka a dopyt po modelkách rozšírila aj o kategóriu žien, ktoré nosia bežné aj vyššie konfekcie. 

Ďakujem za inšpiratívne odpovede. Určite pokračuj v tom, čo robíš. Ženy potrebujú vidieť, že je úplne normálne nebyť dokonalá. A že je veľmi dôležité prijať svoje telo také, aké je.

Foto: Jaroslav Adame

Zdieľať: