Akcia čoskoro končí

Ako na plné pery: Starostlivosť a postup líčenia

Ako na plné pery

Zdieľať:

Pery patria medzi najcitivejšie partie na našej tvári. Krásne, zdravé a vláčne pery priťahujú obdivné pohľady okolia. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať tipom ako na plné pery – prejdeme starostlivosť, ale aj postup pri líčení.

Keďže ide o oblasť, kde je pokožka veľmi tenká a v porovnaní s ostatnými časťami tváre nemá žiadne tukové žľazy, ktoré by ju chránili, pery vedia byť veľmi zraniteľné a náchylné na bolestivé a neestetické popraskanie. Preto starostlivosti o ne treba venovať zvýšenú pozornosť. A práve k tomu ti dáme zopár šikovných rád a trikov.

Nepriatelia vláčnych a zdravých pier 

  • vonkajšie faktory – vietor, mráz, znečistené prostredie a škodlivé UV lúče. Toto všetko a ešte viac vplýva na krásu pier zvonka,
  • vnútorné faktory – dehydratácia, genetika a celkový zdravotný stav organizmu sa dokážu prejaviť aj na perách,
  • iné – popraskané a neestetické pery môžu byť výsledkom aj konzumácie alkoholu, používania niektorých zubných pást či starej kozmetiky po expirácii.

VIDEO: Ako na plné pery

Ako sa správne starať o pery?

  1. hydratácia a výživa zvnútra – základom krásnych pier je pravidelný pitný režim (1,5 – 2 l čistej vody denne) a vyvážená strava plná vitamínov a minerálov (čerstvá zelenina a ovocie, 3-omega mastné kyseliny).
  2. vhodný balzam na pery – každému vyhovuje niečo iné, no pri výbere balzamu by si mala dbať napr. aj na ročné obdobie. V zime je potrebná mastnejšia a výživnejšia konzistencia a v lete je dôležitá aj ochrana proti UV žiareniu.
  3. pravidelná masáž – či už ako odstránenie odumretých buniek alebo ako prevencia tvorby vrások sa osvedčila jemná masáž pier pomocou mäkkej (detskej) zubnej kefky či peelingu z kokosového oleja a trstinového cukru. Masáž opakuj každé 2 – 3 dni ráno alebo večer.
  4. prevencia proti jazvám – v prípade, že sa objaví herpes alebo kútik, nečakaj kým prejavy pominú sami od seba. Radšej postihnuté miesto okamžite ošetri vhodným prípravkom, aby si tým predišla trvalým následkom v podobe jaziev a červených fľakov.

Zdieľať: