Akcia čoskoro končí

Sebaláska dáva voľnosť a slobodu tebe i ostatným

Zdieľať:

V poslednej dobe často skloňovaným slovom je práve sebaláska. Hovoríme o tom, prečo je dôležité zachovať ženskú krásu v rôznych podobách. Pred pár rokmi sme sa ocitli v nepríjemnom druhu stereotypu. Modelom dokonalej ženy sa stala kráska s presne definovanými mierami, dlhými nohami a bez akejkoľvek známky nedokonalosti. Ale je to skutočne tak? Predstav si, že aj tieto krásky z červených kobercov majú svoje “nedokonalosti”, ktoré ich, ale na druhej strane robia jedinečnými.

“Keď sa naučíme milovať sami seba, akceptovať sa a bezpodmienečne sa prijímať, potom sa v našom živote začnú diať zázraky.”

Louise L. Hay

https://www.instagram.com/p/CDrBbKnKrCV/

Sebaláska je základom vnútornej spokojnosti, istoty, základom kvalitných vzťahov s okolím. Vedela si, že naše problémy a choroby vychádzajú z negatívneho vzťahu práve k sebe samej? Preto som sa rozhodla pripraviť si pre teba 7-dňovú “VÝZVA PRE SEBALÁSKU”. Počas tejto výzvy si osvojíš návyky, ktorých opakovaním budeš budovať aj svoje sebavedomie.

1. Hydratácia

Znie to ako klišé, ale ak každé ráno po zobudení vypiješ pohár čistej vody, tvoj deň bude energickejší. Ranné nakopnutie skrz pohár čistej vody má niekoľkých dôvodov:

  • hydratácia tela,
  • naštartovanie metabolizmu,
  • prebudenie mysle,
  • rozžiarenie pleti
  • a samozrejme pre dobrý pocit, že robím niečo pre seba a svoje zdravie.

Pre niekoho to môže byť banálna vec, ale zo skúsenosti viem, že mnoho žien začína svoj deň kávou prípadne ničím. Pre mňa je to základ dňa a akýsi rituál, ktorý súvisí so starostlivosťou o telo a myseľ.

2. Cvičenie

Všetky vieme, aké pozitívne účinky má na naše telo a myseľ POHYB. Realizácia je však často náročnejšia. Tiež sa mi niekedy nedarí cvičiť tak často, ako by som chcela. Ale každé ráno si vyhradím 20-30 minút na jógu. Nejdem na žiadnu skupinovku, ostávam doma, sama so sebou. Pustím si online lekciu v Akadémii krásy alebo keď mám menej času, dám si len pár pozdravov k slnku, aby som svoje telo pripravila na úžasný deň.

Je úplne jedno, aký pohyb si zvolíš a kedy ho vykonávaš. Uvedom si však, že je potrebný. Naše telo je stvorené na pohyb a keď ho nemáme, tak sa dejú veci ako napríklad spomalenie metabolizmu, slabnutie, hrbenie sa, nervozita a samozrejme nespokojnosť sama so sebou…

https://www.instagram.com/p/CDvUSFhq41k/

3. Starostlivosť o pleť

Hovorí sa, že tajomstvom ku šťastiu je zamilovať sa do seba. Musíme sa naučiť vnímať pozitívne svoju jedinečnosť a starať sa o seba, čo najlepšie ako vieme. S tým súvisí aj starostivosť o pleť.

Nájdi si pár minút ráno a večer a vytvor si svoju rutinu v starostlivosti o pleť. Neviem ako ty, ale ja milujem ten pocit, keď je moja pleť vyčistená, hydratovaná a vyživená. A čo patrí k starostlivosti o pleť? Predsa skúšanie nových produktov :) Mňa okrem toho baví natáčanie videí či už skin care alebo líčenie. Je to môj čas, kedy som najviac sama sebou.

4. Zdravá strava

O zdravej strave a životnom štýle som napísala všetko v knihe 14-dňový plán pre krajšie a zdravšie telo. A celkovo je to téma, o ktorej sa hovorí stále dookola. Málo sa však hovorí o pocitoch. Mám na mysli tie pocity, ktoré nastanú po tom, ako niečo zješ. Väčšinou sa zameriavame skôr na chuť a tú si teda vieme “vychutnať”. Avšak pre spoznanie svojho tela, je fajn sledovať čo sa s nami deje po jedení.

  • Cítiš sa dobre/zle?
  • Máš veľa energie alebo upadáš?
  • Celkovo máš zo seba dobrý pocit alebo práve naopak?

Toto je jednoduchá navigácia ku tomu, aby si sa v budúcnosti vedela rozhodnúť správne – čo zjesť alebo nie. A či ti stojí pár chutných sekúnd za niekoľko hodín zlého pocitu… Pretože SEBALÁSKA je o tom, aby sme si vážili samé seba a robili všetko pre dobrý pocit zo seba samej. Ako iste vieš, jedlo je najvýraznejší faktor, ktorý ovplyvňuje naše fungovanie a skvelé na tom je, že ty sama vieš ovplyvniť to, čo zješ :)

https://www.instagram.com/p/CD1wddUh1qT/

5. Čas pre seba

Áno, aj to ako tráviš svoj voľný čas, aj to je sebaláska. Nalíč sa a bež von medzi ľudí. Cíť sa skvele a kľudne pretancuj celú noc. A čo v prípade, ak to nie je možné? Ostaň doma a jednoducho rob, čo miluješ. Čítaj obľúbenú knihu, namaľuj si obraz, zrelaxuj v horúcej vani. Čokoľvek, čo ťa robí šťastnou. Zastav na chvíľu “kolotoč” povinností a negatívnej energie, ktorý sa stále opakuje a venuj sa svojím koníčkom. To je to najlepšie, čo môžeš pre seba urobiť.

sebaláska

6. Digitálny detox

Možno to nedáš dnes, ani zajtra, ale daj si výzvu do budúcna. Vypni telefón, odlož notebook, nezapínaj televízor ani rádio. Choď do prírody alebo stráv deň s blízkymi bez neustáleho “ťukania” do telefónu. Odporúčam vám vyskúšať maľovanie. Je to činnosť, pri ktorej zapojíš kreativitu a odpojíš myseľ. Ja som si nedávano vyskúšala víkend bez telefónu. Uvedomila som si, ako veľmi som na ňom “závislá” a ako strácam kontakt s realitou. Vyskúšaj to aj ty.

https://www.instagram.com/p/CD60ibZhVLX/

7. Odmena

Odmeňuj sa. Pravidelne. Či už v práci alebo v osobnom živote sa určite denne snažíte podávať tie najlepšie výkony. Všetko musíme stihnúť a staráme sa často nielen o seba, ale aj o druhých. Nečakaj na pochvalu od druhých (veď vieš, že častokrát nepríde), pochváľte sa samé a doprajte si to, čo milujete. Kúpte si niečo pekné alebo si dajte obľúbený zákusok, tentokrát všetko bez výčitiek. Nejde o to, čo to bude, ide o to “gesto”, ktoré urobíte pre seba.

https://www.instagram.com/p/CD-15ClKWji/

Ak chcete usilovne pracovať na tom, aby ste mali radi sami seba, mali zdravé sebavedomie TU je pár tipov, ktoré vám s tým pomôžu.

Sebaláska, ako sama vidíš, je široká téma a je ju možné budovať každý deň, každú sekundu tvojho života. Je už len na tebe ako sa postavíš k sebe samej.

Ak ti ale chýba inšpirácia v podaní rôznych žien, ktoré sú motiváciou nám všetkým, určite si prečítaj: Ako prijať svoje telo také aké je + rozhovor s blogerkou a modelkou Drews Beauty.

PS: Za túto krásnu fotku som vďačná úžasnej fotografke a hlavne inšpiratívnej slečne Viky. Viac inšpirácii nájdete na jej instagrame ❤️

https://www.instagram.com/p/CEUpvTxnU2J/

Zdieľať: