Akcia čoskoro končí

3 zázračné rastliny, ktoré by mala poznať každá žena

Zdieľať:

Existuje mnoho rastlín, ktoré majú pozitívne účinky na náš organizmus. Každá z nás chce vyzerať krásne a mlado. Ak telu dodáme tie správne živiny, odvďačí sa nám zdravím a vitalitou. To ako sa budeme cítiť vo vnútri sa prejaví i na našom zovňajšku. Nie nadarmo sa hovorí, že krása a zdravie idú ruka v ruke. Pozrite si moje 3 tipy na potraviny, ktoré s ľudským organizmom dokážu urobiť zázraky a ich pozitívne účinky sú nekonečné.

Ženšen

Ženšen pravý je najznámejšou čínskou bylinou, ktorá patrí medzi najstaršie a najpoužívanejšie prírodné liečivá. Doposiaľ nebola nájdená rastlina, ktorá by mala viac zdravotných benefitov než ženšen. Obsahuje účinné látky ako saponiny, antioxidanty, polysacharidy, peptidy, glykozidy, mastné kyseliny i mnoho ďalších. Tie majú blahodarný účinok na imunitu, hormonálny systém, trávenie a pečeň. Ďalej potláča únavu, znižuje stres a zlepšuje hydratáciu pokožky. Dokáže naštartovať a zrýchliť metabolizmus, čo zapríčiní schudnutie niekoľkých kíl, ktoré každá z vás isto ocení. Poslednou vecou pre ktorú je ženšen u žien veľmi populárny je jeho tlmivý účinok bolesti pri menštruačných ťažkostiach.

Chlorella 

Chlorella je sladkovodná riasa, ktorá prirodzene čistí organizmus od škodlivých látok. Obsahuje množstvo vitamínom, minerálov, aminokyselín a je zdrojom najväčšieho množstva chlorofylu z pomedzí ostatných rastlín sveta. Napomáha detoxikácii tela a následne i jeho regenerácii. Čistí tráviaci systém, posilňuje cievny a zabraňuje aj nadmernému ukladaniu tukov. Má omladzujúce účinky a lieči aj kožné problémy. Minimalizuje klimakterické príznaky čo isto ocenia ženy v menopauze. Posledným veľmi pozitívnym benefitom je, že tlmí chuť na sladké a nezdravé potraviny, čo veľmi pomôže pri chcení schudnúť nejaké tie kilá navyše.

Zelený jačmeň

Zelený jačmeň je typ trávy, ktorej výhonky obsahujú veľké množstvo minerálov, vitamínom, chlorofylu  a aminokyselín prospešných pre telo. Má významné detoxikačné účinky, pomáha pri trávené a zrýchľuje metabolizmus. Vďaka antioxidačným účinkom dochádza k ochrane bunkových membrán, čo má za následok prevenciu voči rakovine. Podporuje činnosť štítnej žľazy, ktorá ma vplyv na spaľovanie tukov. Pomáha v boji proti akné, ekzémom a zápalovým ochoreniam. Stimuluje tvorbu kolagénu, ktorý bunky omladzuje a zároveň spomaľuje proces starnutia. Celý váš organizmus sa tak bude cítiť i vyzerať mladšie.

Nie je to ale všetko len o zázračných rastlinách. Treba prispôsobiť celý svoj životný štýl, stravu, pohyb, aby sa človek cítil fantasticky a vitálne. Ak vás zaujíma ako viesť zdravý životný štýl a ako sa o seba správne starať, odporúčam navštíviť magazín Active Beauty, kde nájdete viacero užitočných tipov a trikov pre vašu krásu a zdravie.

Zdieľať: