Akcia čoskoro končí

Ako sa zbaviť brušného tuku: 7 pravidiel, ktoré musíš poznať

Zdieľať:

Každú z nás trápi. Áno píšem o brušnom tuku. Poznám len veľmi málo žien, ktoré by boli so svojim bruškom skutočne spokojné. Ja však poznám návod, ktorý vám budem postupne zverejňovať. Dnes začneme prvou časťou kde sa budeme zameriavať na diétu, ktorá ja pre naše bruško prospešná tzn. čo máme vylúčiť z našej stravy aby sme sa zbavili brušného tuku, ktoré nechce ani jedna z nás…

Vyvážená strava nám nielen zlepšuje kondíciu ale tiež zabraňuje ukladaniu tuku v brušku. Poďme si napísať, ktoré pravidlá musíš dodržiavať aby sa ti znížil brušný tuk.

Brušný tuk

Pravidlo číslo 1. – Obmedzi príjem kalórií
– musíš obmedziť príjem cukru a škrobu, pretože z týchto dvoch zložiek sa nám najviac hromadí cukor a nedodávajú telu žiadnu výživu. Namiesto toho začni konzumovať ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky, kuracie a morčacie mäso, ryby a tofu. Spracované potraviny a sladené nápoje tiež obsahujú skrytú fruktózu tak isto ako ovocie, preto sa uistí, že príjem fruktózy bude menej ako 25 gramov za deň.

Pravidlo číslo 2. – Vyvaruj sa nočnému jedeniu
– je potrebné aby sa každá jedna z nás vyhla nočnému jedeniu. Ak máš pocit hladu a prepadne ťa neskoro v noci daj si napr. mrkvu, zeler, orechy alebo grapefruit.

Pravidlo číslo 3. – Začni jesť menšie porcie
– tým, že začneš jesť menšie porcie ti výrazne pomôže pri strate brušného tuku. Zaisti aby si jedla jedlo bohaté na všetky živiny, iba tak sa ti zaručí priaznivý úžitok pre tvoje telo.

Pravidlo číslo 4. – Hydratuj
– je nesmierne dôležité aby tvoje telo bolo dostatočne hydratované po celý čas. Keď budeš veľa piť, začnú sa ti prečisťovať obličky čo ti zaručí  správne vylučovanie odpadu vo forme tuku von z tela. Voda ťa udrží dlhšie nasýtenú, čo znamená, že budeš menej jesť. Nauč sa pred každým jedlom napiť za pohár vody. Vymeň všetky sladké malinovky za ovocné šťavy a čistú vodu ! Tvoj pitný režim by mal byť okolo 2,5 l denne.

Pravidlo číslo 5. – Jedz menej sacharidov  
– sacharidy sú dôležitým zdrojom energie. Ale väčšina z nás má tendenciu konzumovať oveľa viac sacharidov ako je potrebné. Všetky tieto nepotrebné sacharidy sa ukladajú v brušku.

Pravidlo číslo 6. – Jedz viac bielkovín
– začni jesť ryby, kuracie mäso a vajíčka. Potraviny s vysokým obsahom bielkovín sú najúčinejšie pri spaľovaní brušného tuku.

Pravidlo číslo 7. – Nepi alkohol 
– alkohol obsahuje veľa cukru, čo vedie k nadmernému ukladaniu tuku. Alkohol tiež ničí našu pečeň a nepriaznivo pôsobí pri budovaní svalstva. Alkohol výrazne prispieva k ukladaniu brušného tuku, takže bude vhodné ak si odpustíš aj pohárik piatkového vínka :)

V ďalšej časti ti napíšem o potravinách, ktoré znižujú brušný tuk :)

Zdieľať: