Akcia čoskoro končí

Naše overené tipy pre rast vlasov

Rast vlasov

Zdieľať:

Túžba po krásnych, dlhých, hustých a zdravých vlasoch sa niekedy môže zdať ako veľmi vzdialená vízia. Keď sa snažíš nechať si narásť hustejšie a dlhšie vlasy, tak môžeš mať pocit, že tento proces trvá večnosť. O to viac, keď vidíš ako Ti denne vypadne 50 až 100 vlasov. Aj keď sa zdá, že niektoré ženy majú závideniahodné dlhé vlasy len tak, tak pre iné ženy je potrebné doladiť určité aspekty každodenného režimu starostlivosti o vlasy. Či už je to používanie inej kefy na vlasy, úprava frekvencie používania fénu, pridávanie potravín na zrýchlenie rastu vlasov alebo vitamínov do zmesi, či spánok na hodvábnej obliečke na vankúši, existujú tajomstvá pre rýchly rast vlasov a domáce prostriedky, ktoré dokonca podporujú rýchlejší rast hustejších vlasov.

Mám pre teba ešte zaujímavý fakt o raste vlasov. Narodíš sa so všetkými vlasovými folikulmi, aké kedy budeš mať. Podľa Americkej akadémie dermatológie je ich počet okolo 5 miliónov. Z toho asi 100 000 folikulov je na pokožke hlavy. Pokiaľ ide o vypadávanie vlasov, ako som už spomínala, je úplne normálne stratiť asi 50 až 100 vlasov denne.

Rast vlasov

Vlasy rastú z koreňa na dne folikulu pod kožou. Krv v pokožke hlavy ide do folikulu a dodáva kyslík a živiny do vlasových korienkov, čo pomáha vlasom rásť. Tak, ako ti vlasy rastú, budú sa tlačiť cez kožu a prechádzať okolo olejovej žľazy. Podľa Americkej akadémie dermatológie je to práve olej z tejto žľazy, vďaka ktorému sú vaše vlasy lesklé a jemné.

Nižšie sa môžeš dočítať o typoch ako podporiť rast vlasov.

1. Vyhni sa radikálnym diétam

Nemôžeme kontrolovať všetko, čo ovplyvňuje náš rast vlasov. Existujú však veci, ktorým sa môžeme vyhnúť a ktoré môžu spôsobiť na zhoršený rast a zvýšené vypadávanie. Znížiť zdroje a živiny potrebné na rast vlasov môže reštriktívna diéta. Pretože rast vlasov je relatívne nízkou prioritou v porovnaní s inými telesnými funkciami, rast vlasov sa rýchlo zastaví, keď je telo vystavené stresu kvôli hladu a tým často spojeným obmedzujúcim diétam. To, ako veľmi sú škodlivé dokazuje aj fakt, že dokonca aj po obnovení vyváženej stravy vypadávanie vlasov zvyčajne trvá niekoľko mesiacov.

2. Rozhliadni sa po výrobkoch obsahujúcich kofeín

Kofeín okrem toho, že môže dodať energiu, môže mať aj účinky na podporu rastu vlasov. Kofeín pomáha podporiť rast nových vlasov na molekulárnej, bunkovej a orgánovej úrovni u mužov aj žien.

Produkty s obsahom kofeínu, sú rôzne, môžeš skúsiť, napríklad:

  • Kofeínový balzám pre jemné vlasy – obsahuje účinné látky s výťažkami z bieleho čaju, kukurice a pšenice upevňujúce štruktúru vlasu.
  • Kofeínový šampón Alpecin – okrem toho obsahuje aj zinok a niacín.

3. Esenciálne oleje

Esenciálne oleje nielen dobre voňajú, ale môžu tiež pomôcť pri podpore rastu vlasov. Vyskúšaj napríklad tekvicový olej vo forme kapsúl, ktorý vedie k zvýšeniu rastu vlasov. Rovnako dobre môže zabrať jojobový olej alebo aj mätový olej. Ich užívaním sa významne zvýši dermálna hrúbka, počet a hĺbky folikulov.

rast vlasov

4. Zvýš príjem vitamínov, minerálnych olejov a mastných kyselín

Špecifické vitamíny, minerály a mastné kyseliny sú obzvlášť dôležité pre celkové zdravie. Tiež zohrávajú kľúčovú úlohu pri zásobovaní tela energiou potrebnou na rast vlasov. Toto zahŕňa: biotín, vitamín C, vitamín D, vitamín E, zinok, železo a omega-3 a omega-6.

Napríklad, užívanie doplnkov omega-3 a omega-6 počas 6 mesiacov môže pomôcť chrániť pred vypadávaním vlasov. Prečítaj si taktiež môj článok Ako sa starám o vlasy: Moje rady a tipy a zisti o týchto doplnkoch viac.

5. Masáž hlavy

Masáž hlavy môže prispieť k podpore relaxácie a uvoľneniu stresu. No okrem toho môže tiež pomôcť zlepšiť zdravie vlasov. Masáž pokožky hlavy môže pomôcť rozšíriť krvné cievy pod kožou. To zase môže viesť k silnejším vlasom, u ktorých je menšia pravdepodobnosť, že sa zlomia alebo poškodia. Takúto masáž si môžeš dopriať profesionálom vlasovej pokožky alebo si dopriať masáž doma pomocou rôznych pomôcok na to určených.

Zdroje:

https://www.byrdie.com/how-to-make-hair-grow-faster-naturally-4686865

https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/a34377/how-to-grow-hair-faster-tips/

Zdieľať: