Akcia čoskoro končí

Efektívne do Nového roka: Moje rady a odporúčania

Efektívne do Nového roka

Zdieľať:

Nový rok znamená pre väčšinu z nás začiatok. Nielen začiatok nového kalendárneho roka, ale i pomyselnú štartovaciu čiaru. Cítime sa ako nepopísaný list papiera a máme pocit, že je pravý čas začať so všetkým, čo sme až doteraz odkladali. Tiež rozmýšľaš nad tým, že tento rok bude ten tvoj? Začneš s produktivitou, pustíš sa do cvičenia, zdravá strava sa stane tvojím každodenným jedlom. Už žiadne prešľapy, už žiadne zlé rozhodnutia. Efektívne do Nového roka, prosto dokonalý rok. 

Dokonalosť nefunguje v žiadnom smere 

Nie si nepopísaným papierom. Každá z nás si nesie svoje vlastné zvyky (dobré i zlé), ktoré nie je možné zmeniť len tým, že sa v kalendári objaví zázračný dátum, alebo otvoríš nový a nepopísaný diár. Chceš schudnúť? Chceš sa cítiť lepšie, byť viac produktívna, dosahovať lepšie výsledky? V tom prípade ťa čaká dlhá cesta, ktorá rozhodne nie je rovná. Po prekročení magickej hranice sa ani vplyvom novoročných predsavzatí nepremeníš na niekoho absolútne dokonalého, kto nerobí žiadne chyby vo svojom živote.

Skús tento rok niečo nové, niečo z čoho získaš energiu, zdravší organizmus a hlavne super pocit. Pre mňa to bolo už v minulom roku jóga. Síce som už predtým cvičila doma, no až teraz som si vybudovala skutočný návyk. Takmer každé ráno si rozložím jogamatku. Už je to nejaký ten mesiac a preto môžem skonštatovať, aké benefity mi to prinieslo a prináša každý deň.

Efektívne do nového roka

5 najhlavnejších benefitov cvičenia jógy:

1. Pohyb ráno (celkovo akýkoľvek) podporuje myslenie a zvyšuje energiu počas dňa
2. Pomáha mi rozhýbať môj lenivý metabolizmus
3. Nemám bolesti chrbtice z celodenného sedenia
4. Som viac vzpriamená a flexibilná
5. Mám pozitívnejšie myšlienky, som kľudnejšia a vyrovnanejšia

A ako s jógou začať? Odporúčam ti náš Online program ” Jóga na doma”, do ktorého každý mesiac natáčame novú lekciu.

Máš aj ty nové ciele, ktoré chceš nasledovať? Skvelé. Uisti sa však, že sú splniteľné. Vo väčšine prípadov majú na nás novoročné predsavzatia drastický vplyv. Žiadame od seba dokonalosť, ktorá je nesplniteľná a pri najmenšom zakopnutí sa vzdávame. Robíš to tiež? Vyčítaš si každú chybu, ktorú na ceste za snami urobíš? Ale chyby patria k životu – posúvajú ťa vpred a sú neklamným znakom, že nestagnuješ a snažíš sa svoj život niekam posunúť. 

Skús to tento rok inak, efektívne do Nového roka

Túžba po dokonalej postave je najčastejším novoročným predsavzatím. Vo väčšine prípadov sa však púšťame do cvičenia bez konkrétneho plánu a drastickou diétou sa snažíme schudnúť každý nadbytočný gram tuku. Aký je však výsledok drastických diét? Tvoja stratená hmotnosť predstavuje len vodu, svalové tkanivo a minimum tuku. Vyhladovaný organizmus si potom pýta svoju dávku kalórií potrebných na chod základných funkcií. Prichádza jojo-efekt a ty strácaš vieru i spomaľuješ svoj vlastný metabolizmus.

Pamätaj na to, že zdravý životný štýl nepríde zo dňa na deň, ale je za ním veľa práce. Kniha 14 dňový plán pre krajšie a zdravšie telo je skvelou pomockôu ako začať so zdravým životným štýlom. Dôležité však je vytvoriť si dlhodobý plán a mať dostatok inšpirácie na zdravé a chutné recepty. Tie môžeš nájsť napríklad v knihe Recepty na chudnutie 1 • Mojich 101 zdravých a chutných receptov.

No a aká je moja rada pre teba do Nového roka? Zabudni na diéty. Je v pohode na sebe pracovať, ale rovnako je dôležité i milovať samú seba. Pracuj na sebe i v tomto smere. Si skvelá a skutočné výsledky dosiahneš, ak prijmeš seba. Skús to tento rok cestou zdravej stravy a pravidelného pohybu. I keď zaradíš na začiatku len dve porcie ovocia a zeleniny denne a venuješ cvičeniu 15 minút, si na skvelej a rozhodne udržateľnej ceste.  Dopraj si čas na vytvorenie zdravých návykov a chyby považuj za súčasť cesty za svojimi snami. 

Tvoja Danka.

Zdieľať: