Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o kučeravé vlasy: Rady od odborníčky

ako sa starať o kučeravé vlasy

Zdieľať:

Vlasy sú korunou krásy – o tom niet žiadnych pochybností. Ak sú tvoje vlasy prirodzene kučeravé, rozhodne vieš, koľko námahy ťa stojí udržať ich nádherné a zdravé. Ako sa starať o kučeravé vlasy efektívnejšie a dopriať im dostatočnú dávku zdravia? Dobre vieš, že pokusy už nechceš. Vo väčšine prípadov nestoja za nič alebo skončia katastrofou. A tak som si dnes pre teba pripravila pár overených a zaručených nápadov, ako sa starať o kučeravé vlasy. Zaraď ich do svojej rutiny a rozhodne nebudeš ľutovať. Pripravená? Tak poďme na to! 

Ako sa starať o kučeravé vlasy

1. Starostlivosť pred umývaním vlasov je základom 

Kučeravé vlasy sú nádherné, ale rovnako sú veľmi náchylné na poškodenie. Žiadny strach, i s tým sa dá niečo robiť. Pred každým umývaním vlasov sa spoľahni na výživu svojich vlasov. Ako na to? Použiť môžeš olej alebo masku na vlasy, ktoré aplikuješ minimálne 20 minút pred umývaním vlasov a necháš pôsobiť. Skvelým nápadom sú prírodné oleje, ktoré sa starajú nielen o vlasy, ale i o pokožku hlavy. 

2. Spoľahni sa na šampón, ktorý príliš nepení 

Ruka v ruke s rýchlejším poškodením kučeravých vlasov kráča i schopnosť oveľa rýchlejšie sa vysušiť. Z toho dôvodu nie je dobrým krokom používať šampón, ktorý extrémne pení. Zložky, ktoré sú za vznik peny zodpovedné, zároveň spôsobujú vysušovanie vlasov a pokožky hlavy. Radšej stav na prírodný šampón, ktorý má oveľa šetrnejšie zloženie a pení oveľa menej.

Skús napríklad aj túto vlasovú kozmetiku od Garnier z radu FRUCTIS HAIR FOOD v troch možnostiach Papája, Banán a Aloe vera.

Ako sa starať o kučeravé vlasy?

3. Kefa nie je vhodným pomocníkom pri úprave vlasov 

Odolať nutkaniu prejsť svoje vlasy kefou, býva naozaj náročné. A prečo vlastne? Po poriadnom prečesaní sú vlasy vzdušnejšie. Na druhej strane však kefa spôsobuje ich lámanie a poškodzovanie. Pri kučeravých vlasoch je oveľa lepšou voľbou hrebeň so širokými zubami. Po umývaní však na svoje vlasy radšej vôbec neútoč, len ich jednoducho prehrabni prstami a rozdeľ na jednotlivé pramienky. 

Môj malý sprievodca obsahuje základné tipy, ktoré ti starostlivosť o vlasy zjednodušia. Snaž sa ich držať a získaš nádhernú korunu krásy. 

Prečítaj si aj: 7 pravidiel ako sa starať o kučeravé vlasy.

Rady odborníčky

Ako sa starať o kučeravé vlasy? Nini z @resetvlasovnini si pre vás pripravila pár tipov ako na to :)

“Kučeravé vlásky? Vyzerajú krásne, no je s nimi veľa veľa práce. Ženy s kučeravými vlasmi by Vám vedeli porozprávať, aké náročné je s nimi fungovať. Netreba si ich často umývať, keďže vlásky sú suchšie ako klasické vlasy, tým pádom sa tak nemastia.

ako sa starať o kučeravé vlasy

Odporúčam kučeravé vlasy česať iba tesne pred a po umytí vlasov. Určite nezabudnite použiť kondicionér, najlepšie s radou na kučeravé vlasy. Najlepšie je nechať si voľne vysušiť vlasy, vtedy sa vytvoria krásne vlnky. No keď je treba ich vysušiť, tak s difúzerom, môžete použiť tužidlo na kučeravé vlasy, aby vlnky viac držali a nakonci ich vyživiť s olejčekom.
No treba si uvedomiť, že každý má iný typ vlasov a každému niečo iné sedí.”

Zdieľať: