Akcia čoskoro končí

Vyskúšaj domáce recepty pre posilnenie a urýchlenie rastu nechtov

Zdieľať:

nechty

Zdravé nechty a nechtové lôžka sú nevyhnutné pre ich rast. Keratín, ktorý je v nechtoch obsiahnutý, môže byť často pomerne oslabený a to je dôvodom, prečo sú krehké a nerastú tak, ako by sme chceli. Vyvážená zdravá strava je tou správnou voľbou, no existuje aj zopár domácich receptov pre ich posilnenie a výživu.

Olivový olej

Snažíš sa docieliť, aby tvoje nechty rástli rýchlejšie? Najdôležitejšie je dodať im výživu. Olivový olej je najjednoduchší a najprírodnejší domáci spôsob. Obsahuje vitamín E, ktorý zlepšuje cirkuláciu krvi a rovnako dokáže aj posilniť a stimulovať rast nechtov. Najlepšie je pred spaním naniesť olivový olej na nechty, masírovať približne 5 minút a nechať pôsobiť počas noci. Ako alternatívu tohto postupu môžeš pokojne zvoliť 15-30 minútový kúpeľ nechtov v teplom olivovom oleji. Nech už si vyberieš ktorýkoľvek postup, mala by si ho praktizovať raz denne.

Praslička

Použiť bylinky pri riešení podobných problémov je skvelý nápad. Na nechty je najlepšie použiť práve prasličku, pretože obsahuje minerály a kalcium, ktoré pôsobia blahodárne. Príprava funguje na princípe varenia čaju. 1 lyžičku sušenej prasličky zalej horúcou vodou. Nechaj lúhovať približne 10-15 minút a počkaj kým nevychladne. Následne do nádoby ponor nechty a to približne na 20 minút. Tento postup opakuj párkrát týždenne.

Ľanový olej

Je veľmi prospešné použiť ho pre urýchlenie rastu nechtov. Je prospešný, pretože obsahuje proteíny, zinok, lecitín, horčík, vitamín B… Stačí, ak ním budeš pár minút masírovať nechty a ich okolie. Následne si nasaď bavlnené rukavice a niekoľko hodín si ruky neumývaj. Tento proces môžeš opakovať raz-dvakrát denne.

Toto sú  3 základné domáce recepty pre posilnenie a urýchlenie rastu nechtov. Okrem toho bude pre ne prospešné aj to, že ich budeš udržiavať čisté a vyživované. Vyvaruj sa prípravkom na nechty, ktoré obsahujú veľa agresívnych chemikálií ako napríklad formaldehyd. Počas práce v záhrade alebo umývanie riadov si vždy nasaď ochranné rukavice. Okrem toho si vždy kupuj len kvalitnú obuv, vyvaruješ sa tak iným problémom. A hlavne nepoužívaj svoje nechty ako nástroj!

Zdieľať: