Akcia čoskoro končí

Tipy na výlety, ktoré prispejú zdraviu a kráse

Tipy na výlety

Zdieľať:

Rok 2020 je iný ako tie predchádzajúce. Každá z nás sa určite tešila na letné mesiace, ktoré idú ruka v ruke s letnými dovolenkami pri mori. Niektoré aktuálna situácia neodradila a teraz sa slnia na pieskových plážach Chorvátska či Talianska. A my ostatné sme preistotu dovolenku pri mori tento rok vynechali. Ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Veľa ľudí sa pustilo do objavovania slovenských krás. Naša krajina má čo ponúknuť, preto som si prichystala tipy na výlety po Slovensku. Tak poďme na to.

Bánska Štiavnica a okolie tak ako ju nepoznáte

Keď sa povie Bánska Štiavnica, určite si predstavíš nádherné centrum, nezameniteľnú kalváriu na kopci nad mestom a monumentálny morový stĺp, ktorý je asi na každej fotografii. Ale Štiavnica toho ponúka oveľa viac.

Štiavnické tajchy

Tajchy sú vodné nádrže vybudované najhustejšie v Štiavnických vrchoch, ktoré boli vybudované na získanie energetických zdrojov na ťažbu a úpravu rúd v baníctve. Z celkovo 66 vystavaných tajchov sa dodnes zachovalo 24.

Tajchy patria k obľubeným letným destináciam domácich, ale aj cezpoľných návštevníkov. Ponúkajú prírodné kúpanie, člnkovanie, rybačku, v zime korčuľovanie a romantické prechádzky. Najznámejším je Počúvadlianske jazero, hovorovo Počúvadlo.

https://www.instagram.com/p/Bz0jr1ui2Kr/

Hrad a rozhľadňa na vrchu Sitno

Práve z “Počúvadla” vychádza nenáročná trasa na vrch Sitno, kde nájdete zaujímavú rozhľadňu, chatu  A. Kmeťa ako aj zrúcaninu tajomného hradu. Toto miesto je ako stvorené na aktívny oddych spojený s turistikou, cyklistikou, spoznávaním histórie, kúpaním a príjemným relaxom.

https://www.instagram.com/p/CCQmXTvhefS/

Zaži niečo iné s týmto netradičným ubytovaním

Kotydž je ubytovanie pre náročných…nie na luxus, ale na zážitky🌲🦊 ”

Aj takéto ubytovanie v prírode nájdeš v lese pri Štiavnici. Miesto, ktoré ponúka romantiku vo dvojici a veľká presklená stena, ti zaručí dych berúci výhľad na Štiavnickú prírodu priamo z pohodlia postele. A čo viac, Kotydž sa nachádza 5 minút od historického centra mesta a 150 metrov od tajchu Veľká Vodárenská.

https://www.instagram.com/p/CCkj3FInHxk/

Hotel a zámok v jednom

Ak patríš medzi nadšencov histórie a na druhej strane zbožňuješ wellness pobyt v príjemnom prostredí, myslím, že zámok Vígľaš ťa určite zaujme. Oddýchneš si v hotelovom wellness centre, presunieš sa do stredovekých čias, alebo si vychutnaj obed, prípadne romantickú večeru v ala carte reštaurácii Ava Simone.

V okolí zámku možeš navštíviť aj iné kultúrne pamiatky ako Zvolenský Zámok, Drevený artikulárny kostol v Hronseku, prípadne zrúcaninu gotického hradu Divín a rozsiahle zrúcaniny Pustého hradu vo Zvolene.

https://www.instagram.com/p/CCtaFgPn8sx/

Piesok v Bratislave? Žiadny problém

Áno, aj v Bratislave nájdeme krásne prírodné úkazy, a niektoré su dokonca raritou. Jednou z nich je práve Sandberg, ktorý je významnou paleontologickou lokalitou. Predstavuje totiž pozostatok treťohorného mora so všetkým, čo k tomu patrí. Našlo sa tu okolo 300 druhov skamenelín – ulitníky, lastúrniky, ježovky i väčšie morské a suchozemské živočíchy, taktiež ich časti ako zuby žralokov, stavec veľryby, časti kostier opíc, jaskynného medveďa, nosorožca či tuleňa 🙃


Ale to samozrejme nie je všetko. Nemalým lákadlom Sandbergu je veľmi pekný a pomerne ďaleký výhľad. Dokonca je krásne vidieť aj hrad Devín. Takže ak zavítate do nášho hlavného mesta, určite nevynechajte túto nenáročnú prechádzku.

https://www.instagram.com/p/CD1O2XXnZhM/

Slovenské travel blogerky odporúčajú

Tipy na výlety od Viky

“Na Slovensku máme neskutočné množstvo krásnych miest. Vybrať jednu lokalitu, ktorú by sme odporučili bola ťažka úloha. Veríme, že ťa náš výber zaujme. Vybrali sme si región Oravu, ktorú sme nedávno navštívili. Nájdeš tam všetko na čo pomyslíš. Ak ťa zaujíma história hradu, skoč sa pozrieť na Oravský hrad. Ak máš rada niečo nezvyčajné, môžeš sa previesť na plťke pod Oravským hradom a vychutnať si výhľad naň zdola. Ak si zástankyňou adrenalinu, môžeš splavovať, kajakovať rieku pod hradom.

Alebo si na leňošenie pri vode? Tak to ti odporúčame Oravskú priehradu. Môžeš sa tam taktiež previesť loďou na Slanický ostrov a budeš mať pocit, že si niekde pri mori. Na Orave vieme odporúčiť niečo aj veriacim. Je to socha Ježiša alebo tzv. Rio de Klin. Je to nádherna socha a vyskytne sa ti aj pekný výhľad na Oravskú priehradu. A na záver ešte milovníčkam kultúry a tradícii vieme odporúčiť múzeum oravskej dediny v Zuberci. V tejto dedinke, ktorá je obklopená prírodou si vieš pozrieť aj drevenice zvnútra.” Viky zo @slovaktravelcouple.

https://www.instagram.com/p/CDT-dfznuTO/

Tipy na výlety od Domi

“Na víkendový výlet by sme jednoznačne odporučili Pieniny☺️ My milujeme prírodu a Pieniny majú nádherné prírodné prostredie kam sa stále radi vrátime. Nakoľko si radi zašportujeme a objavujeme nové miesta v prírode, pre nás je na Pieninách najväčším lákadlom splav Dunajca na raftoch. Konkrétne veľmi odporúčame stredisko Pieniny sport centrum, kde si môžete vypožičať rafty, kanoe, kajaky, bicykle, kolobežky a spoznávať okolie či už z vodnej hladiny alebo z brehu. Taktiež sa v stredisku nachádza aj výborná reštaurácia, v ktorej po splave stále naberieme sily.

Čo sa týka kultúry tak tam rovnako určite je čo objavovať, napríklad turistická atrakcia kláštor v kúpeľnej obci Červený kláštor. V okoli sú aj krásne výhľady a vyhliadky, dá sa ísť na túru, napríklad na ikonu Pienin – Tri koruny a na oddych a relax sú určite skvele kúpele Smerdžonka. Je to určite jedným z najpestrejsich regiónov Slovenska a keďže my preferujeme oddych na čerstvom vzduchu, toto horské prostredie je podľa nas ideálne a rozprávkové ❤️”Domi z @automposlovensku.

https://www.instagram.com/p/CCYogpvHRzj/

Tipy na výlety od Zuz

Mnoho ľudí tvrdí, že so štvornohými miláčikmi sa veľmi nedá cestovať. Zuzka nám každý deň dokazuje opak. Stačí len disciplína, auto a vynechať vetu “Nedá sa”.

https://www.instagram.com/p/B9uPtPNndTv/

Tipy na výlety od Sim

“Slovensko je krásna krajiny s vysokým potenciálom. Každý región ponúka mnoho prírodných aj kultúrnych zážitkov, stačí si len vybrať 🙂

Keďže pochádzm z Popradu, mojou srdcovkou sú jednoznačne TATRY. Nie tie tradičné destinácie ako Štrbské pleso, ale mnoho iných. Čoraz viac ma lákajú práve nepreskúmané zákutia s nádychom histórie. A hlavne, Tatry patria medzi nizko-nákladový výlet, teda ak samozrejme nechceš riešiť ubytovanie v Kempinski. Po celých Tatrách nájdeš hotely, penzióniky, chaty, ubytovne, stačí si len vybrať a booknuť. Potom už len nabaliť horalky, ovocie, zobrať ruksak a kochať sa neskutočným výhľadom z každej strany 😊”

https://www.instagram.com/p/CDrkMFwnkqQ/

Zdieľať: