Akcia čoskoro končí

Vysoké podpätky v zime: Ako ich kombinovať?

Vysoké podpätky v zime

Zdieľať:

Počas mrazivých dní sa v prvom rade určite chceme zohriať a cítiť sa pohodlne. Často nemyslíme na opätky a siahame po niečom pohodlnejšom a praktickejšom. Vysoké podpätky v zime práve môžu byť tým správnym prvok na pozdvihnutie nálady. Zároveň dodajú šmrnc, netreba sa ich báť ani v chladnom období.

Vysoké podpätky v zime pozdvihnú náš vzhľad a zároveň jemne zmenia celkovú atmosféru okolo nás. Možno si si všimla, že s opätkami kráčaš o niečo sebavedomejšie a zároveň si zlepšuješ držanie tela. Nosenie podpätkov v zime môže byť vzhľadom na poveternostné podmienky o niečo zložitejšie, takže nakombinovať ich so správnym oblečením je kľúčové. Mám pre teba zopár tipov ako si uľahčiť chôdzu v opätkoch počas chladu, snehu či ľadu.

1. Ošúchaj si podrážky

Nový pár podpätkov môže byť klzký a ľahko sa môže stať, že dôjde k vytknutiu členkov aj v tých najlepších podmienkach na väčšine povrchov. V zime budú všade vznikať kaluže z opadnutého snehu; v kanceláriách, obchodoch, jednoducho všade. Preto odporúčam odrieť spodnú časť opätku o dlažbu alebo použi malý brúsny papier, ktorý môže pomôcť vytvoriť väčšiu trakciu na spodnej časti obuvi. Aj dobrý ranný mráz môže zanechať na chodníku vrstvu klzkého ľadu, takže trakcia je kľúčová!

2. Nos podpätky, ktoré z nohy ľahko nespadnú

Ak chceš zaistiť, aby vysoké podpätky zostali na nohách, rozhodni sa nosiť čižmy na vysokom podpätku, ktoré budú priliehajúce a bezpečné na nohe, aby sa nevyzúvala, ak uviazne v snehu.    

3. Vyskúšaj nosiť nižšie opätky

Aj keď ti vysoké ihličky vyčarujú sexi dlhé nohy, tak pamätaj, že čím vyššie podpätky, tým nižšia stabilita, o to viac v zimných poveternostných podmienkach. Namiesto 5 centimetrovej platformy sa viac uzemni pomocou 1 až 3 centimetrových podpätkov/platforiem, ktoré ti pomôžu udržať gravitáciu na zľadovatenom povrchu a cez klzké kaluže.

4. Čaro hrubších podpätkov

Ešte sa vrátim k stabilite. Tenšie opätky majú síce šmrnc a zárukou sexi vzhľadu, ale sú aj oveľa labilnejšie v porovnaní s hrubším opätkom. Čím väčšiu plochu budú mať podpätky, tým lepšiu rovnováhu budeš mať pri chôdzi na ľade a snehu.

Ďalej, dávaj si pozor pri výbere čižiem, pretože nie všetky strihy sedia na každý typ postavy. V skutočnosti to, čo máš na nohách, určuje a hovorí o tebe niečo kdekoľvek a ktorýkoľvek deň. Topánky musia taktiež byť v súlade s danou príležitosťou, na ktorú sa chystáš. Napríklad, ak v topánkach túžiš vyzerať príťažlivejšie a menej váhavo, vyber si šnurovaciu alebo gombíkovú obuv, ktorá sa ti trochu prispôsobí.

Členkové čižmy

V poslednej dobe sú tieto čižmy viac a viac obľúbené, pretože vyzerajú skvele takmer ku každému typu postavy. Tiež sa dajú nosiť k akejkoľvek sukni alebo šatám. Tí, ktorí majú chudé lýtka a kratšie nohavice, by mali radšej siahnuť po členkových čižmách s dostatočne vysokým opätkom, aby sa vytvoril dojem dlhších nôh. Môžeš to ľahko nosiť, napríklad, k džínsom alebo legínam.

Čižmy nad kolená

Ak máš tenké dlhé nohy, tento typ čižiem je pre teba ako stvorený. Každý, kto je nízky, by sa však takémuto typu topánky vyvarovať. Takto vysoké podpätky v zime majú tendenciu postavu ešte viac opticky skracovať.

Vysoká sára

Elegantné čižmy s dĺžkou sáry ako máš lýtka pomôžu každému s krivkami a nižším postavám, dodajú určitú mieru výšky. Samozrejme, nezabudni si vybrať ten správny typ so správnou výškou podpätku pre teba.

Klinové podpätky sú dobré pre štíhly typ postavy. Ak patríš k ženám plnších tvarov, siahni skôr po tenších opätkoch.

Rýchle módne tipy:

Vyskúšaj víťaznú kombináciu kožených nohavíc a čiernych vysokých čižiem. Alebo vyskúšaj sveter s textúrou a čižmy nad kolená. Alebo vyskúšaj niečo nové, najlepší spôsob, ako dodať farbu k inak neutrálnemu oblečeniu? Výraznými topánkami, skús žiarivé farby alebo rôzne výrazné vzory.

Či už siahneš po vysokých alebo nízkych podpätkoch, dôležitá je taktiež starostlivosť. A v zime dvojnásobná, keďže chladné počasie dá tvojim topánkam zabrať. Prečítaj si taktiež môj článok Ako sa starať o topánky, aby slúžili niekoľko rokov a zisti viac.

Zdroje:

https://www.whowhatwear.co.uk/winter-outfits-with-heels/slide13

https://thesolemates.com/blogs/be-inspired/how-to-walk-in-heels-during-the-winter

Zdieľať: