Akcia čoskoro končí

Vitamín E chráni tvoju pleť pred vznikom vrások a ešte viac!

Zdieľať:

Vitamíny sú dôležité látky, ktoré majú veľký význam pre zdravie každého človeka. Ďalšou z výhod sú aj ich pozitívne účinky na krásu a pleť. V predchádzajúcich dieloch sme si povedali o skvelých účinkoch vitamínov A, B, C a D, dnes to bude vitamín E.

Vitamín E

Načo slúži? 

Jeden z najdôležitejších vitamínov, ktorý dokáže dlhodobo udržať pleť v skvelej kondícii. Je účinným antioxidantom, chráni pleť pred nepriaznivými vplyvmi slnečného žiarenia a bojuje proti vysušovaniu a vzniku vrások.

Vitamín E

Kde ho nájdeš?

Bohato zastúpený je vitamín E v rastlinných olejoch (olivovom, slnečnicovom), živočíšnych tukoch, semiačkach a v jadrách orechov. Okrem toho ho nájdeš aj v karfiole, paradajkách, špenáte a listovej zelenine.

Zaujímavé fakty

1. Vitamín E je pre svoje účinky na pleť často prezývaný ako skrášľujúci vitamín.

2. Má významnú schopnosť spomaliť starnutie buniek, pretože skvele uzatvára vlhkosť a tak pomáha udržať pokožku dlho mladú.

3. Vitamín E je obľúbenou súčasťou krémov na opaľovanie kvôli svojej schopnosti obnovy pleťových buniek.

4. Francúzky si osvojili SOS pomoc pre krajšiu pokožku aplikovaním koncentrovaného vitamínu E (je ho dostať kúpiť v lekárni) priamo na pleť pred spaním.

O dôležitosti vitamínov pre krásu našej pleti niet žiadnych pochybností. Jedným z nich je aj vitamín E, nazývaný aj vitamín krásy. zaraď ho do svojho svojej starostlivosti o pleť a rozdiel na seba nenechá dlho čakať.

Zdieľať: