Akcia čoskoro končí

Ako zastaviť starnutie pleti: Tieto 3 cviky to dokážu

Ako zastaviť starnutie pleti

Zdieľať:

Pleť je odrazom nášho životného štýlu. Nedodržiavaš pitný režim? Holduješ slaným jedlám a užívaš si nezdravú kuchyňu? Máš nedostatok spánku? Každý tvoj zlozvyk sa na pleti skôr alebo neskôr prejaví. Hoci môžeme začať bojovať za krásnu pleť a upraviť svoj životný štýl, jednu vec neovplyvníme. Starnutie pleti sa nevyhne žiadnej z nás, existujú však spôsoby, ako starnutie spomaliť. Ako zastaviť starnutie pleti? Jednou z odpovedí môže byť kombinácia zdravého životného štýlu a tvárovej gymnastiky, ktorá sa teší mimoriadnej obľube. Dnes ti ukážeme tri cviky, ktoré pomáhajú spomaliť starnutie pleti. 

https://www.instagram.com/p/CFIGm-9HI56/

1. Vyhladenie priestoru okolo obočia

Tento cvik je možné pokladať za alternatívu ku klasickému botoxu. Polož svoje ruky na čelo a roztiahni prsty medzi obočie a vlasy. Miernym pohybom tiahni pokožku z vnútornej strany smerom von. Týmto spôsobom skvelo pôsobíš na horizontálne línie. Pre dosiahnutie vyššej účinnosti opakuj cvik minimálne desaťkrát. 

2. Žirafa

Pri pohľade priamo dopredu polož svoje prsty na spodnú časť krku a zľahka potiahni pokožku smerom nadol tak, že hlava sa dostane do záklonu. Pohybuj hlavou späť na hrudník. Cvik predstavuje skvelú alternatívu k liftingu. Pre dosiahnutie väčšej účinnosti opakuj cvik aspoň dvakrát. Na záver cvičenia vystrč spodnú peru čo najviac, aby si stiahla kútiky úst smerom dole. Prsty polož na oblasť kľúčnej kosti tak, aby tvoja brada smerovala nahor. 

3. Zvodné oči 

Posledným z radu cvikov „ako zastaviť starnutie“ je masáž očného okolia. Umiestni ukazovák pod oko a smeruj k nosu. Zároveň zatvorené ústa vyšpúľ do tvaru písmena o. Zamrač sa a približne 30 sekúnd smeruj svoj pohľad na strop. Tento cvik ti umožní skvelo pracovať s ovisnutým očným okolím. 

Výhody tvárovej gymnastiky sú nepopierateľné. Už dávno sme si všimli, že pri cvičení spevňujeme svaly a naše ruky, nohy i zadok vyzerajú lepšie a pevnejšie. Na tvári sa opäť nachádzajú svaly. Ak si zavoláš na pomoc správne cvičenie, dokážeš svaly spevňovať, pracovať s nimi a zastaviť pokles pleťových línií. Tak smelo do toho. Dopraj si aspoň 15 minút tvárovej gymnastiky každý deň. Existuje množstvo ďalších cvikov, ktoré môžeš zaradiť do svojej dennej rutiny. 

VIDEO: 3 cviky proti vráskam od našej lektorky Marušky

Najlepší spôsob ako bojovať proti starnutiu pleti je jednoznačne tvárová gymnastika. Práve preto sme v Akadémii krásy natočili špeciálny Online kurz so skvelou lektorou Maruškou Pitoňák, ktorá je ukážkový príklad toho, ako úžasne môže pleť vyzerať aj vo vyššom veku len vďaka cvičeniu. Odporúčame vyskúsať:

Zdieľať: