Akcia čoskoro končí

Tvoj nový beauty pomocník: Epsomská soľ pre ploché bruško, objemné vlasy aj žiarivú pleť

Zdieľať:

Na Akadémii krásy nájdeš skvelé recepty na uvoľňujúci kúpeľ. Mnohé z nich obsahujú epsomskú soľ. Ak si o nej ešte nepočula, prečítaj si tento článok, v ktorom sa dozvieš, prečo by mala obsadiť popredné miesto v tvojej kúpeľni. Epsomská soľ je svojimi blahodarnými účinkami pre zdravie a krásu známa stovky rokov. Jej história sa začína v 17. storočí, kedy farmár žijúci neďaleko mestečka Epsom v Anglicku objavil prameň bohatý na obsah síričitanu horečnatého a krátko po tom boli odhalené aj liečivé účinky tejto zlúčeniny.

Epsomská soľ je zložená z minerálov horčíkasíranu. Výskumy dokázali, že horčík a síran sa ľahko vstrebávajú cez kožu, preto sú kúpele v epsomskej soli výbornou voľbou, ako doplniť tieto minerály dôležité pre telo.

Epsomská soľ

Horčík v tele zohráva významnú úlohu pri regulovaní aktivity vyše 325 enzýmov, znižuje zápaly, pomáha funkcii svalov a nervov a pomáha produkovať serotonín, hormón zodpovedný za poxit pohody a šťastia.

Sírany zlepšujú vstrebávanie živín, vyplavujú z tela toxínyzmierňujú migrény.

Známe liečivé účinky epsomskej soli

Kúpeľ v epsomskej soli uvoľňuje nervový systém, lieči kožné problémy, utišuje bolesť chrbta a končatín, uvoľňuje svalové napätiepomáha telo zbavovať škodlivých látok. Pomáha lepšiemu a pokojnejšiemu spánku. Prospešný je aj pri srdcových problémoch, znižuje nepravidelný srdcový rytmus, bráni kôrnateniu tepien, znižuje krvné zrazeniny a krvný tlak.

Využitie epsomskej soli pre krásu

  • Peeling. Zmiešaj za hrsť epsomskej soli a lyžicu olivového oleja a vzniknutou pastou si pomasíruj celé telo. Nakoniec opláchni.

Varianta II: Zmiešaj pol hrnčeka soli a kávovej usadeniny, pridaj 1 lyžičku eukalyptového oleja a dostatok sezamového oleja, aby sa ti vytvorila hladká pasta. Tento domáci peeling ti pomôže zredukovať vzhľad pomarančovej kože na stehnách a zadku.

  • Čistiaci pleťový peeling. Zmiešaj pol lyžičky epsomskej soli s čistiacim gélom, ktorý používaš. Epskomská soľ pracuje ako prírodný čistič, omladí a rehydratuje pokožku a pomôže ju zbaviť toxínov.
  • Uvoľnenie upchatých pórov. Zmiešaj lyžičku epsomskej soli s 3 kvapkami tekutého jódu a pol šálkou vriacej vody. Pastu nanes s vatovým tampónom na postihnuté miesta.
  • Domáca pedikúra. Pridaj pol šálky soli do teplej vody a namoč si nohy na 10 minút. Soľný kúpeľ zbaví nohy zápachu a opuchov, utíši bolesť a zmäkčí stvrdnutú kožu na pätách.

Epsomská soľ

  • Relaxačný magnéziový kúpeľ. Pridaj 1 hrnček soli do teplej vody a uži si kúpeľ s benefitmi po dobu aspoň 12 minút. Budeš uvoľnená, zbavíš sa bolesti a budeš mať pokojný a dobrý spánok.
  • Maska pre objem vlasov. Zmiešaj rovnaké množstvo kondicionéru a epsomskej soli a nechaj pôsobiť na vlasoch 20 minút. Nakoniec dôkladne opláchni a nechaj vlasy voľne uschnúť. Vlasy budú vyzerať plnšie a vďaka vysokému obsahu minerálov pomôže maska opraviť a posilniť teplom poškodené končeky vlasov. Táto kúra je obzvlášť vhodná pre uhladenie krepovitých vlasov.
  • Pri mastných vlasoch. Epsomská soľ dokáze nasiaknuť prebytočný maz z vlasov. Pridaj hrsť soli do našampónovaných vlasov, umy ich a opláchni.
  • Pre ploché bruško. Kúpeľ v epsomskej soli prispieva k zníženiu zadržiavania vody v bruchu a nadúvania, výsledkom čoho je plochšie bruško. Vyskúšaj kúpeľ s 2 hrnčekmi epsomskej soli 3-krát týždenne. Túto metódu si pochvaľujú známe krásky ako Gwyneth Paltrow či Victoria Beckham a je neoddeliteľným rituálom modeliek pred fotením.

Epsomská soľ má skutočne mnoho benefitov pre tvoje zdravie a krásu a to všetko za nízku cenu! Poznáš aj ty nejaké beauty recepty s využitím epsomskej soli?  

Zdieľať: