Akcia čoskoro končí

Priprav sa na jeseň: Týchto 5 kúskov nesmie chýbať v tvojom šatníku

Priprav sa na jeseň

Zdieľať:

Priprav sa na jeseň! Do oficiálneho začiatku jesene ostáva už len pár dní a aj preto ti prinášam zopár tipov ako byť trendy, ako sa pripraviť na začiatok jesene. Samozrejme, toto obdobie dokáže byť zmenou teplôt náročné a nie vždy máš pocit, že sa dá vyjsť von a vyzerať štýlovo a aj keď, tak to určite nebude pohodlné. Nasledujúcimi tipmi ti ukážem zopár naozaj basic kúskov, ktoré sa určite vyskytujú v tvojom šatníku (ak nie všetky, tak zopár určite) a pripravia ťa na jeseň.

Priprav sa na jeseň

1. Výrazné svetre

Klasické neutrálne úplety sú síce fajn, ale túto jeseň bude platiť, že čím jasnejšia farba, tým lepší sveter. Nič nepokazíš keď siahneš klasickom vyšívanom či hladkom svetri, ale IN budú aj dlhé pletené vesty v kombinácií, napríklad s obyčajnou košeľa, ktorá podčiarkne výraznosť svetra.

Mirku rada sledujem, pretože patrí medzi slovenské odborníčky na kapsulový šatník. Ak nemáš predstavu, čo zahŕňa takýto šatník, prečitaj si: Kapsulový šatník: Ako ho správne vyskladať?

2. Rozkvet aj na jeseň

Aj keď si kvetinové vzory spájame prevažne s jarnými kolekciami, tento rok to vyzerá, že sa menia dlho zabehnuté konvencie. V chladných a veterných jesenných dňoch budeš žiariť v kvetinových vzoroch. Obhliadni sa po kvetinových košeliach, braletkách alebo pokojne aj sukni, ktoré oživia nie len outfit, ale aj zachmúrené jesenné dni.

Napríklad Barborka zažiarila v týchto krásnych šatách z dielne jovejove.sk.

3. Káro a sety

Priprav sa na jeseň! Rok 2021 sa nezaobíde bez károvaných vzorov. Podľa prehliadok najvychytenejších módnych domov je viac než jasné, že káro v kombinácií s minisukňou bude najhorúcejší hit tejto jesene. Okrem toho, ak chceš byť maximálne trendy, tak vyhľadávaj kompletné sady sukní a sák. Aj keď sú nohavice večnou klasikou, skús sa viac zamerať na sukne, ktoré len podčiarknu tvoju ženskosť. Samotný kostýmček možno pôsobí príliš formálne, ale bude neoddeliteľnou súčasťou módnych trendov tejto jesene. Navyše, ak ho skombinuješ so štýlovým svetrom či kvetinovým vzorom budeš ako z obálky módnych časopisov.

Denisku u nás nevidíš prvý krát. Určite si prečítaj článok Nadčasová móda? Tipy a triky od Denisky Vyšňovskej.

4. Výrazné vzory

Minulý rok bol iný než všetky doterajšie. Bol náročný a v istých chvíľach možno otravne stereotypný. Všetci sme boli svedkami ako rýchlo sa módne domy prispôsobili dobe „home-officov“ a módnym hitom sa rýchlo stala teplákovina ako súčasť business šatníka. Tento rok bolo potrebné vrátiť formalite pôvodného ducha, nadčasovosť a eleganciu. Možno aj preto sa ako ďalším hitom jesene stali obtiahnuté výrazne vzorované sety. Či už to bude káro, kvetiny alebo akékoľvek vzory, ktoré budú už z diaľky viditeľné.

Čo povieš na toto krásne kimono? Patrí medzi Ivankine “srdcovky” no a úprimne, nečudujem sa. Krásny vzor vo folk štýle môže byť súčasťou letných a samozrejme aj jesnných outfitov.

5. Nestarnúca koženka

V šatníku je len máločo tak dôležité ako kožená bunda, do ktorej sa naozaj oplatí zainvestovať. Je to jednoducho evergreen. Túto jeseň oživia o niečo odvážnejšie kožené bundy. Či už to budú predĺžené kúsky, výrazné rukávy alebo rôzne vybíjania.

Táto jeseň bude okrem iného v znamení oversize. Čím voľnejšia bunda, tým lepšie. Okrem koženky, siahni po parke, vetrovke, svetri, v podstate po čomkoľvek v čom sa cítiš pohodlne.

Bonus

Vzory

Okrem už vyššie spomenutého kára a kvetín sa v rámci tejto jesene nestratíš ak vytiahneš pruhy. Širšie, užšie, kombinácia, jednoducho akékoľvek. Vôbec sa nezľakni kombinovania viacerých farieb alebo rovno viacfarebného pruhovaného kúsku. Sú IN na šatách, svetroch, sukniach, jednoducho všade. Neboj sa kombinovať ich s klasikou, ale môžeš to vyskúšať s úpletom, vestami alebo čímkoľvek čo ti napadne.

No a keď sa povedia pruhy, Rebeka je prvá čo mi napadne. Takto krásne sa zladili spolu s jej synčekom Félixom.

Farby

Zemité farby nič nepokazia, to je pravda, ale skús ich oživiť niečím výrazným, žiarivým. Ale ak by Ti predsa len tieto farby nevyhovovali, resp. si ich nevieš dobre predstaviť, siahni po bordovej alebo hnedej. Ako sme mohli vidieť na Fashion week v Berlíne pod hlavičkou About you, v týchto farbách budeš za hviezdu jesene.

Ivanka dokonale vystihla túto jeseň. Čo povieš na jej outfit?

Túto jeseň pusti uzdu fantázie a skúšaj nové a šialené vzory a kombinácie. Vyzerá to, že táto jeseň chce byť bláznivá, farebná a viditeľná.

Zdroje:

https://www.vogue.com/article/fall-2021-fashion-trend-report

https://www.vogue.com/article/fall-2021-fashion-trends

Zdieľať: