Akcia čoskoro končí

Ako si vyformovať postavu doma: Princípy stravovania a video cvičenia

ako si vyformovať postavu doma

Zdieľať:

Sviatky sú za nami a väčšina z nás sa opäť vracia do starých koľají. Január je ale zvláštny mesiac, pretože mnohé sa snažíme plniť predsavzatia, ktoré si každoročne určujme, ale nie vždy ich aj dodržíme. O najčastjších odporúčaniach sme už písali v článku: Efektívne do Nového roka: Moje rady a odporúčania. Najčastejšie predsavzatie je ale každoročne chudnutie a zdravý životný štýl. Aktuálna situácia priniesla ale so sebou rôzne obmedzenia a mnohé z nás ostali opäť doma a naše odhodlanie dostáva zabrať. Preto sme si pre teba prichystali pár rád ako si vyformovať postavu doma, jednoducho a účinne. Tak poďme na to.

Zdravá strava

Znie to ako klišé, ale je to obrovská pravda. Či už chceš schudnúť, udržať váhu alebo len spevniť postavu, zdravá strava je základ úspechu. Na internete nájdeš milión rôznych diét, jedálničkov, receptov ako na to, preto ti prinášam skôr rady, ako si udržať zdravé stravovanie dlhšie ako len jeden mesiac.

Varenie ako rutina

Ruku na srdce, koľko krát do týždňa stojíš za sporákom a pripravuješ si raňajky, obed, večeru? Je dokázané, že ľudia, ktorí nemajú vzťah ku vareniu sa stravujú najhoršie, čo sa odráža na ich zdraví. No teraz je ideálna situácia si vytvoriť dlhodobý návyk. Osobne si myslím, že zlyhanie v prichádza s nedostatkom inpirácií na zdravé recepty. Aj preto som vytvorila knihu Recepty na chudnutie 1 • Mojich 101 zdravých a chutných receptov. Možno aj vďaka týmto receptom prídeš na svoj spôsob ako si vyformovať postavu doma.

Zdravý životný štýl, Ako si vyformovať postavu doma

Vždy pripravená

Áno, dovolenky a výlety sú najväčšou hrozbou počas zdravého stravovania. Určite často cestuješ a si na miestach, kde nie sú najlepšie “jedálenské” možnosti. Preto sa vždy priprav a nachystaj si zdravé jedlo alebo smoothie so sebou, aby si v krízovej situácii nemusela siahnuť po nezdravej variante.

Zdravé nad nezdravým

Samozrejme, nie vždy je možné stravovať sa na 100% zdravo. Aj preto existujú “Cheat days”. Moja rada je, aby si poznala viac zdravých receptov ako tých nezdravých. Je to jednoduchý vzorec. Vždy keď budeš premýšľať nad tým, čo jesť, tak ti napadnú skôr zdravé recepty, lebo ich poznáš viac. Mne trvalo dlho, kým som prevážila nezdravé zdravím. Chce to veľa inšpirácie a skúšanie nových surovín a receptov. Začalo ma to baviť a neustále si vymýšľam nové jedlá. O tom je podľa mňa zdravý životný štýl.

Ako si vyformovať postavu doma

Cvič bez fitka: Ako si vyformovať postavu doma

Cvičenie je neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu. Možno si predstavuješ, že cvičiť sa dá iba vo fitku, prípadne v skupine, ale to už dávno neplatí. Perfektnú postavu si môžeš vyformovať aj v pohodlí domova. Stačí ti jogamatka, jednoručky a posilňovacia guma. Vytvorili sme taktiež online kurz Cvič bez fitka: 7-dňový tréning na spaľovanie tukov. Ak ale hľadáš inšpiráciu hneď, pripravila som si pre teba 3 jednoduché videá ako na to.

3 cviky na pevný zadoček

.

3 cviky pre pevné bruško a štíhly pás

.

3 cviky proti bolesti chrbta

.

Verím, že ťa tieto cviky dostatočne nakopnú a motivujú do cvičenia a zdravšieho životného štýlu :)

Odhlodlanie

Všetky vyššie spomínané rady sú ozaj skvelé, ale ak nemáš dostatočné odhodlanie, sú ti v podstate zbytočné. Nie každá z nás sa vie správne motivovať, aby začala cvičiť, zdravo jesť prípadne, aby v tom zotrvala aj po dosiahnutí prvých výsledkov. Začni teda po malých krokoch! Jednoducho si obleč športové oblečenie na cvičenie, urob si na raňajky smoothie a nakopni svoje myslenie na tú správnu cestu!

Zdieľať: