Akcia čoskoro končí

Tieto triky pre krásny dekolt, by mala poznať každá žena!

Zdieľať:

triky pre krajší dekolt

Krásny dekolt aký vídame v módnych editoriáloch časopisov je snom nejednej z nás. Aj keď s tým svojím nie si na 100 % spokojná existujú triky, ktorými môžeš mať krásny dekolt aj ty. A vôbec nie sú náročné či drahé. Ak sme prebudili tvoju zvedavosť prečítaj si tých pár riadkov.

1. Staroslivosť začína v sprche …

Dekolt patrí k tým partiám tela, na ktoré nemilosrdne pôsobí gravitácia. Je to problém väčších pŕs či dôsledok prirodzeného starnutia. Pokožka začne chabnúť, poprsie pomaly klesá a stráca svoj pekný tvar.

Ako na to?

Veľmi účinným trikom pri spevňovaní dekoltu sa osvedčila striedavá sprcha. Najlepšie výsledky dosiahneš po dobu aspoň 2-3 minút, kedy v intervale 10 sekúnd striedavo púšťaj na svoje prsia prúd studenej a teplej vody. Vždy zakonči tou studenou. Pokožka bude prekrvená a spevnená.

TIP: Podobný efekt má masáž ľadovými kockami.

2. Peelingom ku kráse …

Podobne ako pri tvári, aj dekolt si vyžaduje pravidelní peeling.

Ako na to?

Na odstránenie odumretých kožných buniek celkom postačia pleťové peelingy. Jemné zloženie úplne vyhovuje jemnej pokožke dekoltu. Stačí ak si budeš robiť peeling 1-2x za týždeň jemnými krúživými pohybmi. Vynechaj oblasť bradaviek.

3. Pravidelná hydratácia …

Dekolt patrí k tým častiam tela, na ktoré pri hydratácii mnohé ženy zabúdajú. A to je chyba!

Ako na to? 

Dnes sa už dajú zohnať výživné krémy a séra určené priamo na dekolt. V prípade, že uprednostňuješ prírodné produkty, stav na oleje (olivový, kokosový, mandľový). Vybraný olej vmasíruj do vlhkej pokožky a nechaj vsiaknuť. Hydratácia a masáž v jednom.

4. O jedno číslo viac na počkanie …

Plastická operácia je jedna vec, no dá sa to aj inak.

Ako na to? Najjednoduchší push-up efekt na počkanie. Nech je tvoj dekolt väčší alebo menší, na zhrbenej postave určite nevynikne. Takže rovný chrbát, podsadený zadok a vtiahnuté bruško. Rozdiel je viditeľný.

Tip: Pridať na objeme sa dá aj opticky. Stačí ak pomocou štetca a tmavého púdra “vykreslíš” medzi prsiami tvar písmena Y. Daj si záležať na dôkladom rozotretí prechodov. 

5. Spevňovanie cvikmi …

Dekolt treba tiež “udržať v pohybe”, vďaka ktorému ho dokážeš mierne vytvarovať a spevniť.

Ako na to? 

Na precvičenie dekoltu budeš potrebovať len 2 pollitrové fľaše vody. Ľahni si na chrbát, nohy pokrč v kolenách. Fľaše s vodou vezmi do rúk a pokrč v pravom uhle. Vystri nahor a zotrvaj takto 10 sekúnd a potom vráť do východiskovej polohy. Zopakuj 20x v 3 sériách. Cvičenie opakuj aspoň 2x do týždňa.

Krásny dekolt nie je len vecou genetiky. Za mnohým stojí aj tvrdá drina, starostlivosť a vytrvalosť. No výsledky za to určite stoja. 

Zdieľať: