Akcia čoskoro končí

Mezoterapia: Zachráni dehydrovanú pleť?

mezoterapia pleti

Zdieľať:

Pleť sa počas nášho života mení. Strácame podiel kolagénových vlákien a prichádzame tak o jej pružnosť a mladistvý vzhľad. Samozrejme, starnutie nikto z nás nezastaví, ale na druhej strane existujú procesy, ktoré starnutie vedia urýchliť alebo naopak spomaliť. Urýchlenia sa častokrát dopúšťame svojou vinou – môžu za to naše zlozvyky a zlý životný štýl v podobe nezdravého stravovania, nedostatku pohybu a nesprávneho pitného režimu. Proces starnutia dokážu spomaliť rôzne procedúry, ako je napríklad mezoterapia pleti. 

Slnko zhoršuje stav pleti

Dlhé, teplé a slnečné dni sú skutočným lákadlom, ale často zabúdame na to, ako na to reaguje naša pleť. Ak si skutočným milovníkom opaľovania, nasledujúce riadky ťa určite nepotešia. Napriek tomu, že slnko spôsobuje v našom tele tvorbu hormónov šťastia je pre nás aj nevyhnutným pomocníkom pri tvorbe vitamínu D, ktorý sa stará o biochemické procesy v tvojom tele a tiež o pevnosť kostí a správne hospodárenie s vápnikom. Na to, aby sa v tvojom tele vytvorila potrebná dávka vitamínu D, je potrebných približne len 20 až 30 minút strávených na slnku. Slnečné žiarenie nestojí len za tvorbou vitamínov a hormónov ale jeho dlhodobým účinkom je rozpadanie sa kolagénových vlákien, ktoré spôsobujú pružnosť tvojej pleti. Rovnako počas horúcich dní prichádzaš aj o množstvo vody, čo má za následok stratu vlahy a rýchlejšie starnutie pleti. Zhrnuté a podčiarknuté – ak nedodržiavaš správny pitný režim a veľmi rada sa vystavuješ slnku, dobrovoľne a rýchlejšie starne aj tvoja pleť. Ak navyše zabúdaš na ochranu v podobe opaľovacieho krému, škodlivé UV žiarenie spôsobuje, že starneš aj na bunkovej úrovni a pravdepodobne sa nevyhneš vráskam, ktoré sa u teba môžu objaviť veľmi rýchlo.

A tak je naša pleť po lete dehydrovaná. Ideálny čas prinavrátiť jej krásny vzhľad sú jesenné a zimné mesiace. Práve vtedy sa odporúča mezoterapia. Rozhodla som sa ju absolvovať, aby som zistila, či naozaj pomáha.

Zachráni mezoterapia dehydrovanú pleť?

Mezoterapia sa v posledných rokoch stáva veľmi vyhľadávaným ošetrením pleti. Je to liečebná metóda, prostredníctvom ktorej sa do pokožky dostáva účinný kokteil vitamínov a kyseliny hyalurónovej, ktoré úspešne bojujú so znakmi starnutia. Výživný koktejl sa do pokožky aplikuje prostredníctvom prístrojčeka a množstvom ihličiek, ktorý spôsobuje na pokožke malé vpichy a tie následne slúžia ako transportné tunely pre komplex aktívnych látok. Ak si sa zľakla, pri predstave ihličiek, nemáš sa čoho báť. Sama som si procedúru vyskúšala na vlastnej koži. Je bezbolestná vďaka krému na znecitlivenie, ktorý sa aplikuje pred samotnou procedúrou.

produky na mezoterapiu pleti

Na ošetrenie mezoterapiou sú vhodné líca, čelo, okolie očí, brada, krk i dekolt, ale dnes nie je výnimkou ani podstúpiť toto ošetrenie v oblasti brucha a stehien. Keďže sa do zmesi aktívnych látok komponuje aj kyselina hyalurónová, jedná sa aj o účinné ošetrenie na zmiernenie prejavov celulitídy či riešenie problémov s nedostatočne pružnou kožou v oblasti bruška.

priebeh mezoterapie pleti

Mezoterapia zvyšuje tonus pokožky, vyhladzuje ju a rovnako sa snaží zmierniť výrazné i menej výrazné vrásky. Jej účinnosť vzrastá pri opakovanom použití a preto sa odporúča zopakovať si ju približne trikrát po sebe a potom nezabúdať na pravidelnú udržiavaciu terapiu počas roka. Ak sa ti možnosť mezoterapie pozdáva, mala by si vedieť, že krátko po ošetrení nie je vhodné používať make-up ani sa vystavovať slnku či pobytu v soláriu. Práve preto je toto oštrenie ideálne absolvovať na jeseň a v zime, ako som spomínala. Pleť je po ošetrení sčervenaná, preto by si si po procedúre nemala plánovať nič okrem oddychu.

Procedúru som absolvovala v salóne QUIR v Trnave. A nie je to prvá ani posledná procedúra, ktorú som tu absolvovala. Príjemné prostrenie, súkromie a profesionálny prístup je presne to, čo od kvalitného salónu vyžadujem. A v salóne QUIR to spĺňajú na 110%.

Vplyv kyseliny hyalurónovej na pleť

Skutočným zázrakom, o ktorom sa v súčasnosti pomere často hovorí je kyselina hyalurónová, ktorá sa používa pre obnovu pleti a zvrátenia procesov starnutia. Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pleti. Jej schopnosťou je vo vysokej miere viazať vodu a vypĺňať medzery medzi kolagénovými a elastínovými vláknami a tak vypĺňať vrásky, ktoré sa na pleti vyskytujú. Tiež zabezpečuje to, že bunky sa vďaka nej môžu pohybovať a zaisťuje vysokú odolnosť voči tlaku.

PREČÍTAJ SI AJ: Tieto fakty si kyseline hyalurónovej možno nevedela!

V minulosti sa kyselina hyalurónová používala predovšetkým na liečbu popálenín, ale dnes jej čaru podľahol celý kozmetický priemysel a často sa používa ako výplň do vznikajúcich vrások. Veľkým problémom je však strata kolagénových vlákien v pleti, čo spôsobuje celkové ochabnutie. Hoci kyselina hyalurónová nepodporuje vznik nových vlákien, môže aspoň vyplniť medzery medzi existujúcimi. Tvorbu kolagénu, ktorý sa postará o zvýšenie elasticity pleti môžeš nakopnúť zdravým životným štýlom a konzumáciou kolagénu.

Výsledok

Ako som už spomínala, pleť je po procedúre sčervenaná. Je to úplne normálne, keďže sa počas procedúry prekrvila. Na zmiernenie podráženia pleti dávajú v salóne QUIR po procedúre ako bonus masku na tvár. U mňa trvalo sčervenanie asi hodinku a postupne zmizlo. Na pleť som si do druhého dňa nedávala žiadne produkty. Pleť je na dotyk aj na pohľad pružnejšia a jemnejšia. Odkedy som absolvovala prodecúru (pred 3 týždňami) nemala som pocit suchej pleti. Hoci bolo zlepšenie pleti viditeľné okamžite po procedúre, výsledok mezoterapie je kumulatívny. Produkcia kolagénu je stimulovaná v hlbších vrstvách pokožky a najlepší efekt je vraj viditeľný za 6 – 8 týždňov. Mal by pretrvať 6 – 8 mesiacov. Mezoterapiu sa odporúča sa absolvovať 4-6 krát.

Zdieľať:

Možno sa ti budú páčiť aj tieto články