Akcia čoskoro končí

7 nedokonalostí pleti, ktoré ti pomôžeme rýchlo zakryť

Nedokonalosti pleti

Zdieľať:

Nachystajte sa s nami na veľkú kamufláž, zabojujeme proti kruhom pod očami, vyrážkami, jazvami po akné, pigmentovými škvrnami, červenými fľakmi, rozšírenými žilkami a škrabancami. Trpíte niektorým z týchto nedostatkov? Tak sa pustite do boja a budete víťazky!

Rozšírené žilky na tvári

Spoznáte podľa toho, že váš nos začína pripomínať konzumenta 4.cenovej. Je to spôsobené genetickou predispozíciou,
cievnymi zmenami, starnutím pleti.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať žltý a zelený korektor, najlepšie tuhý, krémový krycí mejkap a na fixáciu transparentný púder.

Do boja: Žltým korektorom prekryjeme domodra zafarbené  nedokonalosti. Červené žilky prekryjeme zeleným korektorom, ktorý nedokonalosti zneutralizuje. Jemne pomocou prstov vklepeme korektor na postihnuté miesta. Krycím mejkapom zjednotíme farebne plochu tváre. Transparentným pudrom zabezpečíme fixáciu pleti.

Žena s korektorom

Červené fľaky

Začervenané miesta na tvári pozná každá z nás, či už prechodom teplo-zima, reakciou na novú kozmetiku, alebo fľaky v okolí nosa.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať zelený korektor, najlepšie krémový so štetcom, krémový krycí mejkap, transparentný púder.

Do boja : Najskôr nanesieme podklad na celú plochu tváre. Na miesta, ktoré máme začervenané jemne vklepeme vrstvu zeleného korektora, aby zneutralizoval červené miesta. Na dokonalé prekrytie korektor aplikujeme dvakrát. Necháme zaschnúť a aplikujeme krycí mejkap. Na fixáciu použijeme transparentný púder.

Jazvy po akné

Puberta aj keď už dávno odznela po sebe zanecháva spúšť v podobe jaziev.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať silne krycí korektor v odtieni vašej pleti a vo svetlejšom odtieni. Korektor vo farbe pleti aplikujeme na jazvy vystúpené a svetlejší korektor na jazvy mierne a transparentný púder.

Do boja: Pomocou špicatého štetca nanášame korektor na postihnuté miesto, dôležité je korektor naniesť iba na jazvu a nie na okolie. V prípade vyvýšenej jazvy korektor nanášame jemným vklepaním. Po usadení fixujeme transparentným púdrom.

Pigmentové škvrny

V prípade užívania hormonálnej antikoncepcie, častom pobyte na slnku, problémom s pečeňou sa vytvárajú pigmentové škvrny. Keďže nechceme byť fľakaté, škvrny prekryjeme.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať podkladový krém, krémový korektor, jemný tekutý mejkap a transparentný púder.

Do boja: Na celú plochu tváre nanesieme podkladový krém, na miesta, ktoré budeme kamuflovať nanesieme hutnejší mejkap a rozotrieme ho dostratena. Nezabudnite na plynulé prechody, preto sa s mejkapom vyhrajte. Na celú tvár naneste tekutý mejkap, aby pleť pôsobila jednoliato, nezabudnite zafixovať transparentným púdrom.

Vyrážky

Hormonálne zmeny, stres, nesprávne vyčistená pleť ale aj nesprávna životospráva.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať vatové tyčinky, kvapky na červené oči, napr. Visine, tuhý korektor, kompaktný púder.

Do boja: Vatovú tyčinku namočte v kvapkách a dajte ju na polhodinku do chladničky. Potom ju pritlačte na vyrážku aby sa zredukovalo podráždenie a červeň. Malým, plochým štetcom naneste korektor na vyrážku a jemne ju rozotrite dostratena, v prípade potreby použite ešte jednu vrstvu. Kompaktným púdrom prekryte korektor.

Škrabance

Stačí jeden zlomený necht a vyzeráte ako po súboji s divou mačkou.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať tuhý korektor ladiaci s odtieňom pleti, kompaktný púder.

Do boja: Vodovzdorným tuhým korektorom zakryjeme plochu škrabanca, najskôr si korektor zohrejeme na temeni ruky, aby sa s ním lepšie pracovalo a jemne ho štetcom vklepeme na škrabanec, druhú vrstvu nanášame prstami, nakoniec fixujeme vrstvou kompaktného púdru.

Kruhy pod očami

Ťažký deň v práci, preflámovaná noc, genetické predispozície a máte pocit, že vyzeráte ako po boxerskom súboji.

Akcia kamufláž: Budeme potrebovať krémový korektor, tekutý podklad, kompaktný púder.

Do boja: Veľmi jemnú vrstvu korektoru naneste smerom od vnútorného kútika oka až po jeho strednú líniu. Korektor jemne vklepávajte na tmavé miesta, v prípade veľmi tmavých kruhov použite aj tekutý podklad. Nakoniec naneste veľmi jemnú vrstvu púdru.

Zdieľať: