Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o husté vlasy? Rady odborníčky

Ako sa starať o husté vlasy

Zdieľať:

Husté vlasy sú predmetom závisti i starosti. Ak sa naozaj môžeš pýšiť hustou a bohatou hrivou, rozhodne vieš, že udržať vlasy krásne lesklé a plné života ti dá zabrať. Dnes ti prinášam jednoduchý návod a pár skvelých tipov, ktoré ti pomôžu zlepšiť starostlivosť o husté vlasy a vdýchnuť do nich opäť život. Už žiadne rozštiepené končeky a suché vlasy. Ako sa starať o husté vlasy? Všetko potrebné ti dnes prezradím.

1. Pravidelné zastrihávanie pomôže končekom 

Žiadna z nás sa nechce vzdať svojich ťažko vypestovaných pár centimetrov. Niekedy však nemáme na výber. Rozštiepené končeky dokážu husté vlasy obrať o život. Vtedy rozhodne nepripomínajú krásne lesklé pramene, ktoré by si si predstavovala. Riešením je investovať do návštev kvalitného kaderníckeho salónu a dopriať svojim hustým vlasom starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Zastrihávanie končekov by si mala postúpiť každých 6 až 8 týždňov. 

ako sa starať o husté vlasy

2. Investuj do produktov bez parabénov a sulfátov

Dnes sa na trhu vyskytuje množstvo kozmetických prípravkov, ktoré zo svojho zloženia odstránili sulfáty a parabény. A spravili skutočne dobrý krok. Vyhni sa produktom s obsahom daných zložiek, pretože spôsobujú podráždenie pokožky hlavy i oslabenie vlasového vlákna. Produkty bez obsahu daných zložiek udržia tvoje vlasy pevnejšia a krásne lesklé. Ak stavíš na produkty s obsahom prírodných olejov, podporíš i zdravie pokožky hlavy, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri krásnych vlasoch. 

3. Nečeš svoje vlasy po umývaní 

Husté vlasy sú najzraniteľnejšie hneď po umývaní. Rozhodne ich nečeš, pretože týmto spôsobom môžeš vlasy poškodiť a spôsobiť tak ich jednoduchšie lámanie. Jemne vlasy vysuš uterákom a nechaj vyschnúť. Chápem, že použitie fénu je jednoduchším krokom, ale ak chceš zabezpečiť svojim vlasom zdravie, je lepšie po ňom nesiahnuť. Alebo môžeš vyskúšať jeden trik – nechaj vlasy jemne preschnúť a až potom ich jemne vysuš fénom. Dosiahneš tak požadovaný efekt a vlasy výrazne nezaťažíš. 

Prečítaj si taktiež: Ako na zdravé vlasy plné lesku: Užitočné rady odborníkov

Rady odborníčky

Ako sa starať o husté vlasy? Nini z @resetvlasovnini si pre vás pripravila pár tipov ako na to :)

“Možno si niektoré myslia, že ženy s hustými a pevnými vlasmi to majú ľahké, ale aj oni sa snimi môžu trápiť. Keď už máte krásnu hrivu, je to vaša koruna na hlave! No je potrebné sa o ne starať, aby vyzerali krásné a zdravé. Nezabúdajte si ich čo najčastejšie česať, je to veľmi dôležité. Vlásky sa dokážu veľmi rýchlo zamotať, a potom by ste sa snimi trápili pri vyčesávaní. Ak sa vám napríkla vaše vlasy zdajú príliš husté, odporúčam navštíviť kaderníctvo a dať si vlasy preriediť.

Aby ste si vlasy nemuseli dlho sušiť, po umytí si nechajte uterák na hlave, aby vám vsiakol čo najviac vody a následne sa vám s fénom rýchlejšie vysušia. Cez leto odporúčam vyjsť jednoducho na slnko. U nás v salóne aplikujeme napríklad brazílsky keratín, ktorý je na všetky typy vlasov, no pri hustých vlasoch ho zákazníčky vyslovene zbožňujú. Vlásky sa im po keratíne rýchlejšie sušia, majú uhladený tvar a jednoduchšiu každodennú starostlivosť.”

https://www.instagram.com/p/CHXUBd8DLFB/

Zdieľať: