Akcia čoskoro končí

Zdravé raňajky na chudnutie – 5 rýchlych receptov

Zdieľať:

Každá z nás to pozná. Rána sú jednoducho hektické a nemáme čas rozmýšľať nad raňajkami, jednoducho zjeme to, čo nám príde do cesty. Dobré raňajky sú však dôležité pre fungovanie počas celého dňa, ale aj pre chudnutie! Preto ti prinášame zdravé raňajky na chudnutie, ktoré môžeš pokojne zaradiť do svojho jedálnička a ich príprava ti nezaberie viac ako 5 minút.

1. Jogrut a ovocie

Skvelé a univerzálne raňajky! Biely jogurt zmiešaj s akýmkoľvek ovocím podľa tvojej chute. Odporúčame brusnice, černice alebo čučorieky, ktoré obsahujú veľa antioxidantov.

jogurt-ovocie

2. Arašidové maslo a banán

Možno to znie skôr ako dezert, než zdravé raňajky. Ale ver, že mix banánu a arašidového masla je zdravá voľba. Banány obsahujú veľa draslíka a arašidové maslo je bohaté na vlákninu a bielkoviny. Táto kombinácia ťa nasýti na celé hodiny, takže zabudneš na pocit hladu. Jednoducho si nakrájaj banán na kolieska a pridaj pár lyžičiek arašidového masla. Môžeš si urobiť aj smoothie – rozmixuj banán s arašidovým maslom.

arasidove-maslo-banan

3. Miešané vajcia so špenátom

Rozbi dve vajcia do nádoby, pridaj za hrsť špenátových lístkov, cherry paradajky a syr. Daj do mikrovlnky na 30 sekúnd, premiešaj a var ďalších 30 sekúnd. A je to! Zdravé a výživné raňajky sú na svete.

vajcia-spenat

4. Sendvič s avokádom a vajcom

Určite vieš, že avokádo sa zaraďuje medzi “super jedlá” (superfood), svojimi protizápalovými a protinádorovými vlastnosťami. A navyše je jednoduché na prípravu. Priprav si dva plátky celozrnného chleba, mierne ho opeč. Avokádo roztlač pomocou vidličky, dochuť soľou a korením a natri na chlebíky. Ak chceš, môžeš pridať aj vajcia pripravené na panvici.

sendvic-avokado

5. Ovsená kaša s banánom

Ak ráno nemáš čas pripravovať si raňajky, vyskúšaj toto: Večer si priprav 1/2 šálky mlieka, 1/3 šálky ovsených vločiek, 1/2 banánovej kaše, 1/4 šálky nasekaných orechov a škoricu. Všetko zmiešaj a nádobu uzavri. Ráno ťa budú čakať vyvážené a zdravé raňajky.

ovsena-kasa-banan

Ktoré z týchto zdravých raňajok budú tvoje obľúbené? 

Zdieľať: