Akcia čoskoro končí

Prečo vznikajú vrásky, ako im predchádzať a zakrývať

Zdieľať:

Po krátkom období mladosti začnú byť vrásky súčasťou života každej jednej z nás. Otázka prečo vznikajú vrásky je na mieste. Keď vieme, prečo vznikajú dokážeme im účinne predchádzať. Je dôležité, aby sme ich podchytili už v rannom štádiu a venovali im kúsok svojej pozornosti. Ktorá z nás by si predsa nepriala sviežu a vláčnu pleť v každom veku?

Prečo vrásky vznikajú?

Vrásky na našej tvári ovplyvňuje veľa faktorov. Medzi ne patrí aj genetická dispozícia. Je pre nás identické stotožňovať sa s výzorom rodičov a pozerať sa na nich ako do zrkadla. Ty máš však výhodu. Ak začneš ešte dnes, môžeš preskočiť aj genetiku zdedenú po rodičoch.

Vrásky sa schovávajú pred dobrým pitným režimom, zdravou stravou a dobrou životosprávou. Taktiež sa im nepáči kľud a harmónia. Naopak radi vyskakujú pri negatívnych vplyvoch prostredia, starostiach, a o to viac, ak si z nich príliš vystresovaná.

Ako predchádzať vráskam

Mali by sme byť pripravené zmieriť sa s faktom, že každý rok so sebou prinesie nové vrásky, pretože starnutie je prirodzené. Mladosť je preč, koža sa ztenšuje, líca padajú a vrásky sa prehlbujú. Musíme rešpektovať, že naša pokožka už neprodukuje toľko kolagénu, trpí dehydratáciou a tak na nej môžeme pozorovať mikroskopické červené fľaky (popraskané žilky). Tento proces však môžete niekoľkonásobne spomaliť. A to svojou starostlivosťou a prístupom k sebe samej.

1. Vyberajte zdravo

Dbajte na zdravú životosprávu, premýšľajte nad tým, čo zjete. Nezdravé potraviny vedia proces startnutia ešte zrýchliť. Pite dostatok vody, aby bola pleť neustále hydratovaná.

2. Čistite a hýčkajte

Pravidelne čistite svoju pleť a doprajte jej špeciálnu starostlivosť. Výživný olej, sérum a kvalitný krém s SPF by mali byť súčasťou vašej rutiny.

PREČÍTAJTE SI: Ako si vybrať vhodnú kozmetiku

3. Začnite cvičiť

Najlepší spôsob ako bojovať proti starnutiu pleti je jednoznačne tvárová gymnastika. Práve preto sme v Akadémii krásy natočili špeciálny Online kurz so skvelou lektorou Maruškou Pitoňák, ktorá je ukážkový príklad toho, ako úžasne môže pleť vyzerať aj vo vyššom veku len vďaka cvičeniu. 

Ako zakrývať vrásky

Pozrite si video, v ktorom sa dozviete základné tipy a triky ako líčiť pleť s vráskami.

Zdieľať: