Akcia čoskoro končí

Domáci zázvorový čaj pre silnú imunitu

Zdieľať:

Zázvor bol pred viac ako 5000 rokmi používaný najmä v ázijskej kuchyni.  Tento žlto – farebný koreň, je plný živín a antioxidantov, ktoré nám podporujú naše zdravie. Zázvor môžme použiť na prípravu čaju, ale môžme si ho pridať do rôznych jedál. Výskum ukazuje, že domáci zázvorový čaj má silné proti zápalové účinky a pomáha znižovať bolesť svalov. Tiež zvyšuje imunitu, zlepšuje vstrebávanie živín a zmierňuje stres. Zdravotné a fitnes výhody zázvorového čaju by nemali byť podceňované. Poďme si teda o niktorých z jeho výhod napísať.

1. Prevencia a liečba ochorení

Zázvor obsahuje prírodné látky, ktoré nám pomáhajú predchádzať a liečiť celý rad chorôb, vrátane rakoviny. Nedávne štúdie naznačujú, že zázvorový čaj zabíja nádorové bunky a chráni proti Alzheimerovej chorobe. Spomaľuje stratu mozgových buniek, má upokojujúce účinky na tráviaci systém. Vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu C, zázvorový čaj posilňuje imunitný systém a pomáha predchádzať chrípke. Uvoľňuje upchatý nos a bojuje proti dýchacím ťažkostiam. Ak trpíš astmou alebo máš slabý imunitný systém , mala by si vypiť šálku zázvorového čaju 1x denne. Je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžeš urobiť pre svoje zdravie. 

Zázvorový čaj

2. Čaj na chudnutie

Zlepšuje trávenie a podporuje vstrebávanie potravín. Zázvorový čaj nielen zlepšuje zdravie gastrointestinálneho traktu, ale tiež zvyšuje váš metabolizmus. Zázvor má silné termogénne účinky a môže zvýšiť rýchlosť metabolizmu až o 20 percent. V podstate spôsobí, že telo efektívnejšie spaľuje tuk. Iné štúdie ukázali, že zázvorový čaj pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Ak budeš piť  čaj spolu s jedlom, budeš sa cítiť plná rýchlejšie a  budeš menej jesť.

3. Znižuje bolesť svalov a zrýchľuje zotavenie

Pitie jednej alebo dvoch šálok zázvorového čaju denne zníži bolesť svalov a zlepšuje čas na zotavenie medzi tréningami. Zázvor obsahuje silné protizápalové látky známe ako gingerols. Tieto látky podporujú svaly a môžu pomôcť zotaviť sa z cvičenia rýchlejšie. Športovci, ktorí konzumujú zázvorový čaj niekoľkokrát denne sa zotavia rýchlejšie a majú silnejší imunitný systém. 

Ak si chceš pripraviť zázvorový čaj, nastrúhaj čerstvý zázvor do vody a varte zmes. Pridaj citrónovú šťavu a med. Pravidelná konzumácia zázvorového čaju zlepšuje zdravie a pohodu. Tiež pomáha predchádzať chorobám, detoxikuje telo a znižuje škodlivé účinky.

Zdieľať: