Akcia čoskoro končí

4 najčastejšie chyby pri maskovaní kruhov pod očami a ako sa im vyhnúť!

Zdieľať:

Kruhy pod očami sú problémom mnohých žien. A tak berieme do ruky make-up a korektor a snažíme sa tento nedostatok zamaskovať. Mnohé ženy však robia pri prekrývaní kruhov pod očami chyby a s výsledkom nie sú po pár hodinách vôbec spokojné.  Aké sú najčastejšie chyby pri maskovaní kruhov pod očami a ako im predísť? Tieto rady sa ti isto zídu.

1. Bežná starostlivosť nestačí…

Skôr než začneš so samotným maskovaním kruhov pod očami, povenuj sa aj staroslivosti.

Chyba: Myslieť si, že na starostlivosť o očné okolie postačia klasické odličovače a krémy ako na zvyšok tváre je veľký omyl. Pokožka je totiž v tejto časti tváre oveľa tenšia a jemnejšia.

Ako to robiť správne? Na trhu je dneš už dosť produktov určených na očné okolie. Voľ vždy jemné odličovacie vody alebo mlieka určené na túto partiu tváre. Vatovým tampónom nikdy oči nedrhni, iba ho prilož, nechaj chvíľu pôsobiť a jemnými ťahmi odstráň nečistoty.

Následne použi očný krém, ktorý má vyššiu koncentráciu hydratačných zložiek vhodných na tenkú pokožku pod očami.

2. Dobrý základ, na ktorom budeš stavať …

Chyba: Mnohé ženy pri maskovaní kruhov pod očami stále vynechávajú podkladovú bázu. No ak máš problémy so zlievaním korektora či chceš predĺžiť trvanlivosť líčenia, tento krok by si nemala vynechať.

Ako to robiť správne? Prvým krokom by mala byť podkladová báza. Báza vyplní jemné linky a vrásky a pripraví pleť na nános korektora. Bázy stačí naozaj veľmi málo. Prstom ju jemne rozotri na kruhy pod očami a chvíľu počkaj, aby vsiakla do pokožky.

3. Nauč sa umeniu vrstvenia…

Chyba: Veľkou chybou je prílišné vrstvenie produktov pod očami. Make-up a na ňom ešte 2-3 vrstvy korektora sú istou cestou k zlievaniu korektora a nepekným “čiarkám” pod očami.

Ako to robiť správne? Pri maskovaní kruhov je dôležité pravidlo: menej je viac. Po báze teda nasleduje korektor. Aplikuj malé množstvo korektora (tekutého alebo krémového) najlepšie prstom a jemne rozotri do stratena. Teplo z prsta spôsobí, že sa korektor ľahšie zapracuje do pokožky a dlhšie vydrží.

TIP: Pre zosvetlenie a rozjasnenie tmavých kruhov pod očami použi korektor o 1 odtieň svetlejší ako je tvoja pleť. 

4. Aby korektor vydržal čo najdlhšie …

Chyba: Púder. Tu existujú 2 extrémy: buď žena aplikuje púdru priveľa alebo ho vynechá úplne.

Ako to robiť správne? Púder zohráva kľúčovú úlohu pri maskovaní kruhov pod očami. Malé množstvo púdru v odtieni tvojej pokožky aplikuj pomocou štetca na kruhy pod očami. Štetcom púder iba jemne pritláčaj, tak zafixuješ korektor na dlhé hodiny.

TIP: Rozjasňujúce púdre (pozor: bez trblietok!) sú ideálne na prežiarenie oblasti pod očami a dodanie sviežeho looku tvojim očiam.

Bodka na záver …

Poslednou vecou pre zaistenie dlhotrvácnosti naneseného korektora je použitie fixačného spreja. Zo vzdialenosti cca 30 cm aplikuj 2-3 streky fixačného spreja a nechaj zaschnúť.

Dokonale zamaskovať kruhy pod očami je umenie. V tomto článku si sa práve dozvedela aké sú najčastejšie chyby pri maskovaní kruhov pod očami a ako im predísť.

Ak chceš:

  • vedieť ako sa dokonale nalíčiť na každú príležitosť,
  • vyzerať super na každej fotografii,
  • vedieť presne aké produkty si máš kupovať,
  • spoznať samú seba a zistiť, čo ti pristane a čo nie,
  • niekoľkonásobne zrýchliť a skvalitniť svoje líčenie,
  • získať vyššie sebavedomie a obdiv okolia.

Tak sa pridaj do Online kurzu sebalíčenia, ktorý obsahuje viac ako 4 hodiny videí a 3 limitované bonusy. Začať môžeš ihneď.

baner-licenie

Zdieľať: