Akcia čoskoro končí

Ako si pripraviť kurkumový nápoj pre efektívnejšie chudnutie

Zdieľať:

Počula si už, že o tom, že existuje kurkumový nápoj, ktorý je skvelý na chudnutie? Kurkumu väčšinou poznáme ako indické korenie žltej farby, ktoré je užitočné nielen v kuchyni, ale aj ako liek. Čo je však ešte lepšie, pomáha aj v boji proti nadbytočným kilám! Ak pochybuješ, vyskúšaj a budeš tak ako aj ja milo prekvapená ako rýchlo sa budú tvoje kilá strácať. Nepôjde to však iba pomocou pitia tohto zázračného nápoja nazývaného aj zlaté mlieko. Veď vieš, že pokiaľ chceš znížiť nadváhu, tak správne stravovanie a pravidelné cvičenie sú 2 základné piliere, na ktorých treba stavať. Ak však začneš piť kurkumový nápoj popri cvičení, budeš chudnúť oveľa efektívnejšie.

Video recept na kurkumový nápoj

Vyrobiť kurkumový nápoj nie je vôbec zložité. Stačí namiešať správnu zmes ingrediencií, zahriať a prírodný liek je hotový. Aby si si to vedela predstaviť, natočila som video:
INGREDIENCIE:
  • 2 dcl mlieka (ja som použila mandľové mlieko od Nuttery)
  • 1-2 ČL kurkumy
  • 1/4 ČL škorice
  • štipka čierneho korenia
  • kúsok zázvoru
  • 1 ČL medu
POSTUP: Všetky ingrediencie vlož do mixéru a mixuj. Následne nalej do hrnca a prihrievaj. Daj si pozor, aby si nápoj nepriviedla ku varu.

Prečo je kurkumový nápoj taký úžasný?

Mandľové mlieko Ako iste vieš, nesladené mandľové mlieko je vďaka svojmu glykemickému indexu vhodné aj pre diabetikov. Zároveň vďaka nízkemu obsahu sodíka a prakticky žiadnemu cholesterolu udržiava zdravé srdce a pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Vďaka nízkemu obsahu kalórií a tomu, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi je ľahko stráviteľné a nezaťažuje organizmus. Kurkuma  Najvácnejšou zložkou kurkumy je kurkumín, ktorý pôsobí ako silný antioxidant a má protizápalové účinky. Vďaka tomu pôsobí ako skvelá prevencia pred rakovinou a liek na artritídu. Kurkuma podporuje trávenie. Tam kde je dobré trávenie prichádza aj ku metabolizmu tukov. Vďaka tomu dokáže toto zdravé korenie napomáhať pri spaľovaní podkožného tuku. Škorica  Dokáže znižovať cholesterol a hladinu cukru v krvi. V spojení s medom je vhodná ako prevencia proti nachladnutiu a dokonca pomáha pri angíne. Vďaka pravidelnému užívaniu dokáže zlepšiť funkčnosť inzulínu, znížiť hladinu cukru v krvi a tak bude účinnou zložkou aj pri znižovaní nadváhy. Navyše zvyšuje pocit nasýtenia, a tak zješ menej jedla ako inokedy. Čierne korenie  Málokto vie, že obsahuje alkaloid piperín, ktorý zvyšuje vstrebávanie a biologické využívanie živín z potravy. Je silným antioxidantom a má protizápalové účinky. Vrchná vrstva korenia pomáha rozkladať tukové bunky, a tak pomáha so stratou nadbytočných kíl. Vďaka koreniu sa v žalúdku zvýši produkcia tráviacich kyselín čím zlepšuje celkovú funkciu metabolizmu. Zázvor Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Dokáže pomôcť pri chrípke, nádche a zlepšuje prietok krvi. V boji s nadbytočnými kilami pomáha vďaka štipľavej látke gingerol, ktorá napomáha lepšej funkcii metabolizmu a teda zlepšuje spaľovanie tukov. Med  Zdravotné benefity medu pozná každý. Okrem boľavého hrdla pomáha i pri celkovom zvyšovaní imunity. Keď nahradíš bežný cukor medom, med ti dodá energiu a zároveň zaženie chuť na sladkosti. V kombinácii so škoricou priaznivo pôsobia na bazálny metabolizmus a tým pomáhajú so stratou hmotnosti. Ako sama vidíš, vďaka tomuto nápoju nielenže podporíš svoje zdravie, ale zároveň budeš mať v boji s chudnutím po boku silného pomocníka! Ak máš nejaké otázky, nechaj mi ich v komentári. Verím, že ti kurkumový nápoj bude chutiť.

Zdieľať: