Akcia čoskoro končí

Domáci peeling “z kuchyne” 4-krát inak!

Domáci wellness

Zdieľať:

Domáci peeling

Recepty na výrobu domácej kozmetiky zažívajú posledné roky veľký comeback! Nie je predsa nič ľahšie ako zájsť do kuchyne a z pár dostupných surovín si vyrobiť vlastný šampón, masku, hydratačný krém a podobne.  V tomto článku ti dáme tip na 4 základné suroviny na domáci peeling – pleťový či telový.

1. Cukor

Jeden z najdostupnejších surovín na prípravu domáceho peelingu je kryštálový cukor. Väčšie kryštáliky sú ideálne na odstránenie odumretých buniek takmer na celom tele. Dôkladná masáž cukrovým peelingom prekrví pokožku a účinne bojuje aj proti celulitíde.

Čo k nemu? Cukor si dobre rozumie s rastlinnými olejmi (kokosovým, olivovým, mandľovým). Takýto peeling nielen vyhladí, ale aj intenzívne hydratuje pokožku.

2. Soľ

Druhou často používanou surovinou pri výrobe domáceho peelingu je soľ. Má menšie kryštáliky ako cukor, preto je vhodnejšia na jemnejšie partie tela, kde je pokožka tenšia – krk a dekolt.

Čo k nej? Soľný peeling jednoducho vznikne pridaním pár kvapiek vody do 1 PL lyžice soli. Peeling jemne odstráni a revitalizuje pokožku.

3. Káva

Kávový peeling asi tiež  netreba nikomu extra predstavovať. Je dobre známy medzi mnohými ženami už do čias našich babičiek, ktoré ho s obľubou používali. Hodí sa tak na celé telo ako aj na jemnú pokožku tváre.

Čo k nej? Pri výrobe kávového peelingu mnohé siahajú, tak ako v prípade cukru, po rastlinných olejoch. No osvedčil sa napríklad aj biely nesladený jogurt. Ak ho navyše po peelingu necháš na tvári ešte 10 minút, dostaneš skvelú protivráskovú masku.

4. Ovsené vločky

Jedným z menej známych surovín na domáci peeling sú ovsené vločky. Ovsené vločky pritom krásne vyhladia pokožku, napnú ju a hydratujú do hĺbky. Pridávajú sa do telových peelingov, ktoré sú vhodné pre každý typ pokožky.

Čo k nim? Skvelý peeling z drvených ovsených vločiek vznikne pridaním trochy mlieka a štipky sódy bikarbóny. Pokožka bude svieža, napnutá a extra jemná.

Domáci peeling a jeho výroba je časovo nenáročná a relatívne lacná záležitosť. Pritom osvedčené domáce peelingy obsahujú aspoň jednu z vyššie spomínaných ingrediencii, dostupných v každej domácnosti. Robíš si domáce peelingy? Ktorý máš najradšej? 

Zdieľať: