Akcia čoskoro končí

Makeup trendy tohto roku, ktoré stoja za vyskúšanie

Makeup trendy

Zdieľať:

Po roku zakrývania tváre rúškom, sa konečne môžeme ukázať v plnej kráse. Práve preto som si pripravila článok, kde si povieme, aké sú tohtoročné makeup trendy v líčení. Tak poďme na to.

Mydlové obočie

Tento trend si už určite postrehla napríklad na Instagrame, Tik Toku prípadne u tvojich známych. Ako ale vytvoriť dokonalé “mydlové líčenie”? Základom je samozrejme mydlo určené na obočie, štetec s kefkou na dôkladne vyčesanie a ako posledné tieň na doplnenie chýbajúcich chĺpkov. Vytvoríš dokonalý prirodzený look, ktorý ale na druhej strane zaujme tvoje okolie.

Makeup trendy

Očné linky

Tento makeup trend sa mne osobne páči najviac. Nie je to len klasická čierna očná linka, ale napríklad linka pripomínajúca takzvané “mačacie oko”, farebná očná linka alebo atypické tvary očnej linky. Pokiaľ rada experimentuješ, tento trend je práve pre teba. Klásť dôraz na oči a k tomu zapojiť trocha kreativity nezaškodí. Takéto líčenie môžeš doplniť trblietkami, kamienkami a pod. Fantázii sa predsa medze nekladú.

Skús aj toto skvelé líčenie očnej linky od našej Danky – VIDEO: Dymové líčenie očnej linky. Ako na to?

Dokonalá a šťavnatá pleť

Myslím, že základom každého líčenia je dokonalá pleť. Tento rok sa kladie dôraz na správnu SKIN CARE a dokonalý podklad pred samotným nanášaním makeupu. Každá z nás sa o svoju pokožku bežne stará, to je jasná vec. V poslednej dobe sa ale rozmohol trend skincare produktov, ktoré obsahujú rôzne kyseliny a ďalšie účinné látky (SPF, vitamín C, D, B atď… ). Po tom všetkom je neodmysliteľnou súčasťou práve tá šťavnatosť. Tú vytvoríme tekutým alebo pudrovým rozjasňovačom a taktiež použitím tzv. BLUSH-u (lícenky), ktorý dodá pleti farbu a život.

Makeup trendy

Návrat k 80. – 90. rokom

Farby, farby a zase farby. Pre vytvorenie tohto trendu je najlepšie, ak skombinuješ niekoľko farieb ako je ružová, fialová či žltá. Môžu byt matné, ale nič nepokazíš aj s leskom či trblietkami. Toto líčenie nepozná hranice a všetko je len o tvojej predstavovosti.

Makeup trendy

Kontúrovanie pleti

Ďalším, a posledným trendom v líčení, ktorý si dnes ukážeme je samotné kontúrovanie. Potlačiť svoje nedostatky a ukázať svoje prednosti. Kontúra pod lícnou kosťou, pozdĺž spánku a v neposlednom rade nos. Samozrejme najlepšie je použiť prirodzené odtiene bronzeru. Existuje množstvo bronzerov, vždy musíš ale prihliadať na tón tvojej pleti. Ja som si v poslednej dobe obľúbila napríklad Matný Bronzer od Maccosmetics.

Makeup trendy

Tak to by boli makeup trendy tohto roku, ktoré stoja za vyskúšanie. Verím, že si našla to pravé orechové, prípadne inšpiráciu pre tvoje budúce líčenie.

Zdieľať: