Akcia čoskoro končí

CALVIN KLEIN: Jeho oblečenie predstavuje minimalizmus

Zdieľať:

Calvin Klein
19. november 1942 Bronx New York Calvin Richard Klein

Calvin Klein od roku 1959 navštevoval Fashion Institute of Technology v New Yorku. Od roku 1962 pracoval ako pomocný návrhár, neskôr pracoval ako návrhár na voľnej nohe. V roku 1968 založil svoju spoločnosť, ktorá vyrábala pánske obleky za prijateľné ceny. Jeho štýl sa vyznačuje čistými líniami a čistým strihom. Od roku 1973 do roku 1975 vyhral po sebe cenu kritikou Coty American Fashion Critics Award. V roku 1982 predstavuje svoju kolekciu dámskeho prádla. Predstavil množstvo parfumov: Obsession, Eternity, Escape, ck one.

Svojou tvorbou sa zameral na odevné kolekcie. Jeho túžbou bolo vytvoriť nositeľné oblečenie pre pracujúce ženy. Zameral sa na neutrálne farby, ľahko kombinovateľné kúsky oblečenia, kvalitné spracovanie odevov, ktoré pomohlo ženám cítiť sa profesionálne nie však staromódne. Jeho denimové nohavice obopínali telo ako druhá koža. Vo svojej tvorbe používal kvalitné látky ako kašmír a hodváb. Látky boli nezdobené a o to viac elegantné.
Calvin Klein
Tento nastavený vzorec fungoval veľmi dobre a stal sa typickým pre jeho kolekcie. Vytvoril tým identitu značky a inšpiroval zákazníčky, ktoré presne vedeli čo môžu očakávať. Calvin Klein sa svojou túžbou po komerčnom úspechu nikdy netajil. Naučil sa, že kontakty s celebritami a kontroverzné reklamy odoženú nudu, ktorú by jeho kontroverzný štýl mohol znamenať. S veľkým úspechom aplikoval stratégiu širokej série produktov, ktoré sú bežne dostupné.

Čo priniesol do sveta módy

  • hodvábne nohavice
  • minimalizmus
  • košeľové blúzky
  • športovo ladenú módu

Zdieľať: