Akcia čoskoro končí

Kozmetické ošetrenie v salóne: Čo očakávať a na čo si dať pozor

Zdieľať:

Či už je tvoje ošetrenie jednorazovým pôžitkom alebo súčasťou pravidelného udržiavacieho režimu, nájdenie dobrého kozmetického salónu je nevyhnutné pre celkový zážitok. Viem, že výber môže byť mätúci a v dnešnej dobe často aj náročný vzhľadom na počet salónov, ktoré sú všade navôkol. Niektoré kozmetičky zdieľajú svoje priestory aj s inými službami, napríklad kaderníctvom, niektoré prevádzkujú nezávislé kozmetické ošetrenie v salónoch, mnohé pracujú z domu alebo ponúkajú mobilné služby.

Ak hľadáš dokonalé kozmetické ošetrenie, nájdeš niektoré špecializované salóny na jeden typ kozmetického ošetrenia, ako je voskovanie, masáž alebo opaľovanie. Toto je vždy dobrá stávka, ak presne vieš, akú vizáž chceš dosiahnuť. Určite sa pred návštevou salóna pozri na recenzie, tie vedia napovedať veľa. Kozmetické procedúry a high-tech ošetrenia pleti nájdeš predovšetkým na kožných klinikách. Odborníci sú vysoko školení v najnovších na výsledky zameraných pleťových ošetreniach. Dobrým tipom, ako nájsť ten správny druh kozmetického salónu pre teba, je zamyslieť sa nad tým, či sa zameriavaš, alebo chceš zamerať, na tvár alebo na telo. Ošetrenie tváre a nechtov, ktoré si robíme doma je v mnohom nedostatočné a často si vyžaduje odbornejší kozmetický prístup. Skús sa zamyslieť aj nad rezerváciou telových zábalov, ošetrení celulitídy a masáží v kozmetickom salóne, ktorý má holistické alebo kúpeľné ošetrenie.

Kozmetické ošetrenie v salóne

Nesmieme zabúdať ani na naše drahé polovičky! Rastúci trend starostlivosti o mužov zaznamenal rozšírenie holičstiev o ošetrenie pleti, ako aj úpravu vlasov a fúzov. Voskovanie sa už neobmedzuje len na vrcholových športovcov ako sú plavci a cyklisti. Pánske ruky a nohy sú rovnako hodné pozornosti ako ich ženské náprotivky. Môžete rezervovať svojmu drahému termín ošetrenia tváre a nechať odborníka odstrániť nechcené chĺpky. Všetko je možné.

Mnoho žien navštevuje kozmetické salóny prvýkrát v živote pred dôležitými udalosťami, ako je svadba, ples, portrétové fotenie a podobne. Treba si avšak dávať pozor. Nemusíš hneď natrafiť na salón, kde ti bude vyhovovať prístup či procedúry. Ďalšia možnosť je aj možný výskyt kožných problémov po ošetrení. Nemusí to byť vždy problém kozmetičky či salóna. Môže ísť o alergickú reakciu na istý produkt alebo zložku. Okrem toho je potrebné počítať s tým, že niektoré zákroky sú dráždivejšieho charakteru a pleť či telo budú potrebovať zopár dní aby sa z toho dali opäť dokopy. Výlet do salónu krásy nemusí byť vždy potrebný, ale určite je to skvelý spôsob, ako stráviť deň, keď máš chuť sa rozmaznávať. Kozmetický salón je ideálnym miestom na relaxáciu a pocit, že si opäť sama sebou.

Predtým, ako sa rozhodneš

Vôbec nezáleží či už máš za sebou dlhý týždeň v práci alebo nekonečný čas strávený doma s deťmi, každý občas potrebuje deň v salóne. Ak je to však tvoja prvá návšteva, možno nevieš, čo môžeš očakávať.

Dohodni si termín

Niektoré salóny akceptujú takzvaných walk-ins, čiže vstupy bez rezervácie, ale nie každý salón je na to prispôsobený. Dôležitý faktor zohráva aj to, či sú k dispozícii kozmetičky, stylisti a v závislosti od tejto premennej sú čakacie doby dlhšie alebo kratšie. Najlepšie je zavolať do salónu a opýtať sa na aktuálnu čakaciu dobu a či je potrebné sa dopredu objednať. Ako som spomínala vyššie, ak sa to chystáš urobiť, napríklad pred svadbou, určite mysli dopredu. Nie len kvôli už spomenutým možným problémov, ale aj kvôli obsadenosti jednotlivých salónov či odborníkov.

Nechaj sa rozmaznávať

Môžeš si dovoliť byť náročnou! Neboj sa toho. Konkurencia je veľká a máš na dosah mnoho expertov. Ak sa ti v nejakom salóne nepáči prístup, neboj sa o tom upovedomiť personál a ak nenastane zmena, pokojne sa poobzeraj po inom mieste. Kozmetické salóny nemajú byť len miestom skrášľovania, ale aj relaxu. Nie je správne, ak si celý čas v napätí a nespokojná, pretože aj to, koniec koncov, pôsobí na tvoje celkové vyžarovanie. Ďalšiu vec, ktorú je potrebné spomenúť sú aj financie. Keď si už na seba vyhradíš nie len čas, ale aj financie, tak buď stopercentne spokojná s tým ako si ich investovala.

Neboj sa opýtať na radu

Ak nie si si istá, čo presne chceš, neboj sa požiadať svoju kozmetičku o návrhy procedúr, ktoré by si mala absolvovať. Sú to profesionáli a budú ti vedieť poradiť, ako začať, resp. na čo sa pripraviť. Môžeš dať kozmetičke predstavu o tom, čo chceš, a umožniť jej, aby ti pomohla objaviť dokonalý plán tvojho skrášlenia. Dôležitá je aj postupnosť, aby si vedela pred akým ošetrením sa neoplatí najprv absolvovať depiláciu a čomu sa vyhnúť po hĺbkovom čistení pleti.

Salón iba pre ženy? Určite nie!

Na prvé počutie to môže znieť westernovo. Dnes ešte stále majú mnohí muži presvedčenie, že staranie sa o seba, o svoj zovňajšok je výlučne ženská záležitosť, ale nie je to tak. Určite si si všimla aj ty sama, že na sociálnych sieťach sa šíri osveta skincare pre pánov. Starať sa o seba neznamená mať len dokonalú frizúru, make-up a nalakované nechty. V prvom rade ide o zdravie našej pokožky a to sa týka úplne všetkých.

Kozmetické ošetrenie v salóne


Som rada, že páni sú čoraz horlivejší a odvážnejší využívať možnosti a výhody kozmetických salónov. Rovnako ako ženy, aj muži bojujú s komplexmi a tak prečo by nevyužívali moderné metódy boja proti nedokonalostiam pleti, známkam starnutia či formovania postavy. Mužská pokožka sa výrazne líši od pokožky žien, a preto má svoje špecifické potreby. Muži majú hrubšiu a mastnejšiu pokožku ako ženy, spôsobuje to väčší počet ciev. Za hustejšie vlasy je zodpovedný dominantný testosterón v mužskom tele. Nielen na tvári, ale na celom tele. Všetky tieto vlastnosti môžu spôsobiť kožné problémy, ktoré sú príčinou nepohodlia a priam predurčujú mužov využívať služby kozmetických salónov a profesionálov.

Základom pre udržanie čistého vzhľadu je správny stav pokožky. Čierne bodky, rozšírené póry spôsobujú, že pleť vyzerá sivo a unavene. Ideálnym riešením na takéto problémy sú čistiace kúry na tvár. Kvalifikovaná kozmetička vyberá vhodnú kozmetiku podľa stavu pokožky a jej problémov. Mnoho mužov navyše používa úpravu obočia, ktorá mu dodáva noblesnejší vzhľad. Páni, ktorí bojujú s problémom starnutia pleti, potvrdzujú, že omladzujúce kúry viditeľne a okamžite zlepšujú vzhľad pleti. Ide o neinvazívne ošetrenie, ktoré vyhladí vrásky, ide v podstate o liečbu, ktorá napomáha spomaľovať proces starnutia.

Samotný vzhľad nie je všetko, dôležitý je aj relax. Na tento účel páni veľmi ochotne využívajú ponuku masáží. Starostlivo vybrané masáže sa stávajú základným prvkom v boji proti stresu a zhoršeniu nálady. Hovorí sa, že správne vykonaná procedúra je liekom pre telo aj dušu. Masáže a rituály pomáhajú znižovať svalové napätie, zlepšujú náladu, znižujú stres.

Procedúry, do ktorých sa naozaj oplatí investovať.

Kozmetické ošetrenie: Permanentný make-up

Ak je tvojim snom nemusieť denne sedieť pred zrkadlom a kresliť si obočie či očné linky, tak potom je vytetovanie „mejkapu“ určite správnym krokom, ktorý ti ušetrí čas. Najnovšie inovácie v
permanentnom make-upe nie sú ani zďaleka také desivé ako tetovania z minulých rokov. Permanentný make-up je semipermanentný už od svojho dizajnu. To znamená, že ako starneme, naše črty sa postupne pohybujú, takže obočie vytetované dnes už o 10 rokov nebude vyzerať primerane k zmenám, ktoré sa nám časom udiali. Navyše časy a trendy sa menia, aj naše vnímanie toho, čo nám pristane a v čom sa cítime pohodlne, takže semipermanentný charakter mejkapu ti umožňuje meniť sa s dobou.


Predtým ako pôjdeš, ber do úvahy ako každé iné tetovanie, aj vystavenie slnku môže zmeniť farbu a zmeniť kedysi hnedé obočie na červenkastý odtieň. Aby si zabránila vyblednutiu farieb, používaj opaľovací krém, ten používaj aj keď nemáš tetovanie! A keďže ide v konečnom dôsledku o nie plne trvalý make-up, tak zváž následne výdavky a čas s opätovnou návštevou.

Kozmetické ošetrenie: Chemický peeling pre žiarivú pleť

Chemický peeling by mal vyskúšať každý, kto chce žiarivejšiu a jasnejšiu pleť. Chemický peeling je neuveriteľnou možnosťou pre všetkých, ktorí chcú vidieť zlepšenie textúry a tónu pokožky, jemných vrások a celého vzhľadu. Táto procedúra môže tiež pomôcť dostať pod kontrolu akné, redukovať tmavé škvrny a vytvoriť prirodzený mladistvý lesk.


Povrchové hĺbkové peelingy môžu byť vhodné pre všetky typy pleti. Bežné aktívne zložky používajúce sa pri tejto procedúre sú kyselina glykolová alebo salicylová. Napomôžu k žiariacej pleti, zlepšia jej textúru a podporia tvorbu kolagénu. Dokonca sú vhodné aj pre tehotné ženy, ktoré majú problém s akné. Odporúčané je opakovanie, od troch do šesťtýždňových intervalov, ktoré pomôžu uvoľniť póry, znížiť výskyt vyrážok a ak sa to robí postupne, dokonca zlepšiť jemné vrásky a celkovú štruktúru pleti. Ak máš pokožku poškodenú slnkom, tak je odporúčaný peeling s TCA, čiže kyselinou trichlóroctovou (môže byť použitý na telo alebo tvár). Tento silný exfoliant, používaný v nižších koncentráciách, spôsobuje len niekoľko dní jemné začervenanie a olupovanie. Jedno až dve ošetrenia môžu skutočne zmeniť kvalitu a sfarbenie tvojej pokožky. Predtým než pôjdeš by si mala vedieť, že po peelingu si musíš dávať pozor na opaľovaciu a hydratačnú rutinu. Je veľmi dôležité hydratovať pokožku hydratačným krémom a používať aspoň SPF. Chemický peeling pomáha pokožke žiariť zdravím, ale zároveň ju robí o niečo citlivejšou na slnko, takže stav na kvalitný ochranný faktor. Ak nie si dostatočne zhydratovaná, mohlo by to mať za následok praskliny a možné zjazvenia. Zároveň by si sa mala vyhýbať všetkému abrazívnemu, ako sú peelingy, exfoliátory alebo retinoly, kým sa pokožka nezahojí.

Kozmetické ošetrenie: Hydra Beauty

Hydra Beauty procedúra je unikátne pleťové ošetrenie, ktoré pozostáva z troch ošetrení v jednej jednoduchej neinvazívnej procedúre, zanecháva pleť osvieženú, čistú a rozžiarenú. Používa špecializovanú špičku na čistenie a exfoliáciu, odstraňuje všetky odumreté kožné bunky a nečistoty, aby odhalila zdravú novú pokožku, pričom umožňuje preniknúť do pokožky jedinečnej kombinácii prémiových hydratačných roztokov a sér pomocou vákuového pohybu. Hydra Beauty kombinuje aj svetelnú terapiu. Táto metóda využíva jemné elektropulzy na oklamanie dvojvrstvy epidermy, otvorenie pórov, ktoré preniknú obohateným sérom do pokožky, a potom zatvoria póry, ktoré pomáhajú aktivovať a podporovať tvorbu kolagénu a zvyšovať rýchlosť obnovy kožných buniek. Hydra Beauty je mimoriadne prospešná pre zlepšenie textúry epidermis, zanecháva pokožku vyčistenú, hydratovanú, napnutú a dodáva jej pôvabný tónovaný a žiarivý vzhľad.

Kozmetické ošetrenie v salóne

Kozmetické ošetrenie: OxyGeneo

Ide o neinvazívne ošetrenie pleti s omladzujúcim efektom. Ošetrenie je hĺbkové, princíp spočíva v prísune kyslíka zvnútra, čo viditeľne odstraňuje známky starnutia a pleť ostáva vyživená. Nemusíš sa báť, OxyGeneo je vhodné pre všetky typy pleti a pre všetky vekové kategórie. Dobrá správa je aj to, že efekt sa dostaví takmer okamžite, takže toto ošetrenie môžeš absolvovať aj blízko dátumu konania sa nejakej významnej akcie. Celá procedúra trvá približne 30 minút a skladá sa z troch krokov.

 1. Exfoliácia: počas tohto kroku dochádza k odstráneniu odumretých buniek z povrchu pokožky.
  Pleť sa vyhladzuje, obnovuje a pripravuje na príjem živín a aktívnych látok.
 2. Infúzia: pomocou nej je pleti dodaná výživa, hydratuje sa a nastáva rozjasnenie pleti. Pleť sa
  napne, dostane potrebnú energiu a hydratáciu. Ďalšou z výhod je zjednotený tón pleti.
  OxyGeneo prístroj aplikuje špeciálnu aktívnu kapsulu, ktorá čistí pleť a dodáva jej prospešné
  látky. Na výber sú dve kapsule; pre omladenie a ako prevenciu proti starnutiu alebo pre
  zosvetlenie pokožky a zlepšenie jej textúry.
 3. Okysličenie: na záver to najdôležitejšie. Princíp spočíva v tom, že Oxygneo vytvára bubliny
  CO 2. Tie na povrchu pleti zvyšujú prietok krvi a praskajú. Pleti sa tým dostáva kyslík.
  V konečnom dôsledku je pleť dokonale okysličená a pripravená absorbovať všetky aktívne
  látky.

Kozmetické ošetrenie: BioRePeel

Hovorím o inovatívnom dvojfázovom peelingu s biostimulačným, revitalizačným a peelingovým účinkom, ktorý sa dá aplikovať počas celého roka. Výnimočnosť peelingu spočíva v tom, že sa aplikuje a pôsobí ako peeling, ale súčasne pôsobí aj ako biorevitalizácia. Je vhodný pre tých, ktorý nechcú, alebo nemôžu podstúpiť injekčnú revitalizáciu. Ošetrenie je dvojfázové.

 • Hydrofilná fáza: obsahuje celý rad kyselín, vitamínov a zložiek pre lifting pleti, na ktorých závisí spustenie procesov, ktoré zlepšujú stav pokožky a omladzujú ju.
 • Lipofilná fáza: pozostáva z aktívnych látok zodpovedných za zvlhčenie pokožky a obnovu hydro – lipidovej bariéry. Kombinácia týchto účinných látok ti umožní účinne bojovať proti starnutiu kože, účinkom ultrafialového žiarenia, pigmentácie a prejavom akné. Základom ošetrenia je mierne odlupovanie pleti v kombinácii so silnou proliferáciou kože a stimuláciou procesov biosyntézy, ktoré pomáhajú obnoviť štruktúru kože.

Procedúra je vhodná aj pre mladú pleť s prítomnosťou akné v akútnom štádiu, komedoálnou formou akné, mladých alebo čerstvých jaziev a jemných vrások.

Verím, že som ti týmto článkom pomohla v rozhodovaní, ktorú procedúru vyskúšať nabudúce. Ak si v salóne ešte nebola, tak sa neboj, odhodlaj sa a ver mi, že nebudeš ľutovať. Poprípade skús novú párovú aktivitu a spolu s priateľom sa objednajte na nejaké pleťové ošetrenie alebo masáž.

Zdieľať:

Možno sa ti budú páčiť aj tieto články