Akcia čoskoro končí

Kozmetika v lete: Odporúčania pre udržanie krásnej pleti

Kozmetika v lete
Kozmetika v lete

Zdieľať:

So stúpajúcou teplotou sa každý z nás teší na sezónu letných dovoleniek, čerstvých melónov a vynikajúcej zmrzliny. Leto však so sebou prináša i množstvo nástrah. Viac sa potíme a naša pokožka je nútená poradiť si i so slnečným žiarením. Kozmetika v lete je nevyhnutnosťou, ale vybrať správne produkty sa často podobá na nesplniteľnú úlohu. V mojom dnešnom článku ti prinášam niekoľko tipov, ktoré by ti mohli tohtoročný výber kozmetických produktov uľahčiť. 

Hydratačný krém vymeň za produkt s gélovou konzistenciou 

Hydratácia je v lete viac ako len dôležitá. Slnečné lúče i slaná voda sa veľmi spoľahlivo postarajú o to, že po niekoľkých dňoch bude tvoja pleť bez správnej starostlivosti pripomínať vyprahnutú púšť. Zvoliť správny hydratačný krém, ktorý by počas letných mesiacov nespôsoboval upchatie pórov, ale dokázal by hydratovať bez pocitu zaťaženia? Ideálnou možnosťou sú produkty, ktoré stavili na gélovú konzistenciu. 

Hydratačný gél je veľmi šetrný k pleti. Dámy s mastnou pleťou by mali dávať gélovej konzistencii prednosť počas celého roka. Mnohé značky vyrábajú v každej kozmetickej edícii i hydratačný gél. Preto je viac ako pravdepodobné, že i tvoj krém je dostupný v gélovej konzistencii. 

V lete určite nepodceňujte šetrné čistenie pleti. Predsalen sa viac pohybujeme vonku, v teple sa viac potíme a póry majú tendenciu rýchlejšie sa zanášať. Odporúčam vyskúšať jemné prírodné produkty na čistenie.

Bez SPF ani na krok 

Toto pravidlo by malo platiť počas celého roka a nie iba v lete. Kozmetika v lete bez SPF faktoru je však zaručenou tragédiou. Na SPF rozhodne nezabúdaj. SPF sa aplikuje ako posledný krok tvojej rannej starostlivosti o pleť. Tá najsprávnejšia voľba je jednoznačne ochrana 50+. Ak sa denne líčiš a nemôžeš SPF obnovovať krémom, vyskúšaj sprej s SPF. La Roche-Posay Anthelios je to moje “must have” v lete už pár rokov.

S kozmetikou v lete, ktorá obsahuje SPF, zvyknú mať problém najmä dámy, ktoré trpia problematickou a rýchlo sa mastiacou pleťou. Krémy s SPF sa vyznačujú tuhšou konzistenciou, ktorá môže vznik akné ešte zhoršiť. V tomto prípade je dobrým krokom staviť na sprej s SPF. Ten sa postará o nanesenie jemnej vrstvy, ktorá dokáže plniť svoju funkciu a zároveň neohrozí zdravie tvojej pleti. Prečítajte si o tom viac aj v článku Výber vhodnej kozmetiky: Rady od SmartBeauty.

Mysli i na správne upokojenie pleti 

Pleť po pobyte na slnku môže byť podráždená a začervenaná i v prípade, že použiješ kozmetiku s obsahom SPF. Vtedy je ideálne mať po ruke kozmetické prípravky, ktoré dokážu pleť upokojiť. Prinášam ti niekoľko tipov

Kozmetika v lete
  • Aloe vera – snáď najznámejší upokojujúci účinok. Ak už nemôžeš siahnuť priamo po živej rastline, z ktorej odlomíš jeden list, stav aspoň na kozmetiku, ktorá túto zložku obsahuje. 
  • Termálna voda – kozmetický produkt v spreji, ktorý sa oplatí mať vždy po ruke. Kozmetika v lete sa bez termálnej vody nezaobíde. Perfektne upokojuje pleť a okrem toho ju môžeš využiť i v práci alebo na cestách na jemné osvieženie. 
  • Panthenol – je vhodný najmä pri upokojovaní spálenej pokožky po opaľovaní. Je možné ho kúpiť vo forme spreju i krému. Sprej je ideálny, ak si to s opaľovaním naozaj výrazne prehnala. Vtedy je každý dotyk bolestivý a sprej je možnosťou, ako aplikovať panthenol šetrne. 

Nezabúdaj ani na svoje pery 

Pri kozmetike v lete máme tendenciu myslieť predovšetkým na rôzne hydratačné krémy a gély. Neurob však rovnakú chybu a chráň i pokožku svojich pier. Balzam na pery je určite aj tvoje “must have” bežného dňa. Ale aj tu je výber veľmi dôležitý. Preto ti odporúčam skúsiť môj zázračný balzam s medom a propolisom, ktorý pery chráni pred vonkajšími vplymi a zároveň pôsobí vyživujúco.

Kozmetika v lete môže odviesť len časť práce. Nezabúdaj na dostatočnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Mnoho žien túži v lete po dokonalej bronzovej pokožke, ale neuvážené opaľovanie počas obedných hodín si môže na tvojom zdraví vybrať oveľa vyššiu daň než popáleniny od slnka. Ak si chceš v lete udržať krásnu pleť, stav i na dostatočnú hydratáciu – zvonku i zvnútra. 

Zdieľať: