Akcia čoskoro končí

Ako vyčistiť upchaté póry doma

Zdieľať:

Póry sú malé otvory na povrchu kože. Ak produkujú príliš veľa mazu, zvyknú hromadiť nečistoty a baktérie. Následkom čoho sa upchávajú, a to je hlavnou príčinou vzniku akné. Ak chceš vedieť ako vyčistiť upchaté póry v pohodlí domova, tak si čítaj ďalej.

pory-11. Bylinné naparovanie

Niektoré bylinky pomáhajú pri hĺbkovom čistení pleti. Vyskúšaj skombinovať do polovičky šálky sušený nechtík, sušenú levandulu, sušené okvetné lístky ruže a sušený harmanček. 1/2 šálky bylín zalej 4 šálkami vriacej vody a nechaj lúhovať 20 minút. Následne sceď tekutinu do veľkej misy a umiestni tvoju tvár 12 cm nad misku z vodou. Cez hlavu si daj uterák, aby para neunikala. Po naparovaní si umy tvár s exfoliačným peelingom a následne póry stiahni pomocou tonera.

2. Cukrový peeling

Domáci peeling dokáže vyčistiť póry a odstrániť odumreté kožné bunky a baktérie. Zmiešaj 1 polievkovú lyžicu kryštálového cukru, 1 polievkovú lyžicu jedlej sóry a 2 polievkové lyžice vody. Miešaj kým ti nevznikne hustá pasta. Potom túto zmes vmasíruj do vlhkej pokožky. Peeling nechaj pôsobiť 2 minúty a potom ho opláchni teplou vodou. Ak si náchylná na akné, použi 1 lyžicu medu a 1 lyžiču vody namiesto 2 lyžíc.

pory-23. Paradajková masáž

Paradajky pomáhajú čistiť pokožku. Nakrájaj zrelú paradajku na plátky a masíruj si s nimi pleť. Sústreď sa hlavne na miesta, kde máš upchaté póry. Po masáži nechaj zvyšky paradajky na pleti ešte 2-3 minúty a následne umy teplou vodou.

Staraj sa o svoju pleť pravidelne. Aspoň raz do týždňa si dopraj peeling a čistiacu masku. Čisti svoje póry a uvidíš, že tvoja pleť bude krajšia a vznik akné sa obmedzí. 

Zdieľať: