Akcia čoskoro končí

Vlasy v lete: s týmito radami prežijú horúce dni

vlasy v lete

Zdieľať:

Slnko, vietor, slaná voda – vplyvy, ktorým sa v lete nevyhne nik z nás. Hoci my si užívame plnými dúškami, naše vlasy sú zaťažované a trpia. Sú krehkejšie, ľahšie sa lámu a krepovatejú. Vlasy v lete vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ak im ju dopraješ, odmenia sa ti krásnym vzhľadom a jemnosťou. Ak nie, problém je na svete. Nemusíš však hneď strácať hlavu – dnes som si pre teba pripravila niekoľko tipov a trikov, ktoré sa postarajú o to, aby tvoje vlasy dostali tú pravú výživu. 

Hydratáciu nesmieš v žiadnom prípade podceniť 

Hydratácia je prvým krokom v prípade každodennej starostlivosti v lete. Nevyhnutnosťou je kvalitná vlasová kozmetika. Stav na šampón s prírodným zložením, ktorý vlasy zbytočne nevysúša a je šetrný i k pokožke hlavy. Nezabúdaj, že zdravé a krásne vlasy v podstatnej miere závisia i na zdraví tvojej pokožky – horúca voda a agresívna kozmetika ju môžu vysušovať a vlasy trpia tiež. 

Dobrým krokom je staviť i na vlasový balzam alebo kondicionér. Zameraj sa na jeho častejšie použitie a vlasy vydržia dlhšie hydratované a krásne. Siahnuť by si mala po ňom vždy po návšteve bazéna alebo ponorení sa do slanej vody. Chlór i soľ dokážu s krásnymi vlasmi spoľahlivo zatočiť. 

Styling obmedz počas leta na nevyhnutné minimum 

V lete ide predovšetkým o zábavu a každá snaha o styling býva zmarená. Okrem toho nie je žiadnym tajomstvom, že styling pomaly vlasy ničí. Dopraj vlasom v lete oddych. Obmedz:

 • žehlenie 
 • fénovanie 
 • natáčanie 
 • používanie stylingových produktov 

Módnym trendom vládne posledné roky prirodzenosť a leto je ideálnym obdobím, kedy môžeš vlasom dopriať skutočný oddych. Okrem toho to neznamená, že sa musíš celkového stylingu vzdať. Zameraj sa naň z úplne nového uhla. Spoj styling s ochranou vlasov. Zabaľ ich do šatky alebo na ne nasaď klobúk. V oboch prípadoch získaš perfektne uvoľnený styling a zároveň pozdvihneš svoj letný look na novú úroveň i ochrániš vlasy pred UV lúčmi, ktoré sú jedným z hlavných faktorov poškodzujúcich vlasy v lete. V tomto smere mám pre teba ešte jednu radu. Ak si vyberáš klobúk (alebo šatku), daj prednosť modelom, ktoré sú vytvorené z jemných materiálov a nebudú poškodzovať vlasové vlákno. 

Leto nie je ideálnym obdobím na radikálne zmeny 

Odfarbenie? V lete na tieto zmeny radšej zabudni a dopraj vlasom čas na regeneráciu. Vlasy v lete sú už i tak namáhané rôznymi ďalšími vplyvmi, a preto by si nemala pokúšať šťastie. Leto je ideálnym obdobím na kratší strih. Kratší strih oceníš z hľadiska obnovy vlasov i letnej úpravy. Vedela si, žs vlasy v lete rastú o niečo rýchlejšie ako po zbytok roka? Využi tento čas správne a neoľutuješ. Podporiť rast môžeš samozrejme i voľbou vhodných vitamínových produktov. Vlasy nezačnú zázračne rýchlo rásť, ale rozhodne ovplyvníš ich kvalitu. 

Vlasy v lete

Maska na vlasy je vítaným pomocníkom 

Produkt, ktorý nesmieš vo svojej starostlivosti o vlasy v lete vynechať? Rozhodne maska na vlasy, ktorá vráti vlasom stratený lesk, posilní hydratáciu a vyživý i pokožku hlavy. Ak sa zameriavaš predovšetkým na hotové masky, vyber si tie, ktoré sú prírodné a oplývajú účinnými zložkami z rastlín. 

Vhodnými zložkami sú napríklad: 

 • aloe vera: upokojuje pokožku hlavy a hydratuje  
 • rastlinné oleje: vyhladzujú a dodávajú vlasom stratený lesk 
 • med: vracia vlasom lesk 
 • pivo: je vhodnou zložkou predovšetkým pre jemné vlasy, ktoré vyživí a dodá im objem
 • biely jogurt: podporuje zdravie pokožky hlavy

Tip na domácu masku na vlasy

Domácu masku si môže vytvoriť z bežne dostupných surovín. Budeš potrebovať: 

 • 1 rozmačkaný banán 
 • 1 biely jogurt (150 g) 
 • 1 lyžicu kvalitného medu 
 • 1 lyžičku rastlinného oleja (napríklad olivového) 
Vlasy v lete

Všetky ingrediencie spolu zmiešaj a rovnomerne nanes na vlasy aspoň jedenkrát týždenne. Maska je skvelou možnosťou pre rozžiarenie vlasov i obnovu rozštiepených končekov. Verím, že tento rok dopraješ svojim vlasom správnu starostlivosť. Skús napríklad aj masku z aloe vera. Ako si ju pipraviť nájdeš v článku Výživná maska na vlasy z aloe vera.

Zdieľať: