Akcia čoskoro končí

AKO SI VERIŤ: MOJE 3 RADY PRE LEPŠIU SEBADÔVERU

Zdieľať:

Dôvera v sebú seba je základ vyrovnaného života. Ak chceš dosahovať svoje ciele a žiť v harmónii so sebou a svojim okolím, potrebuješ si veriť. Avšak v dnešnom svete sociálnych sietí je to naozaj náročné. Sama niekedy sledujem podceňovanie či už na sebe, alebo na okolí. Preto som sa rozhodla natočiť video o tomto probléme.
Mám pár rád, ktoré vždy pomôžu mne a preto verím, že pomôžu aj vám a naučíte sa ako si viac veriť v každodenných situáciách.

Ako si veriť: Moje 3 rady pre lepšiu sebadôveru

1. Zastav sa

Myslím tým, nájdi si čas na seba. Aspoň hodinku za týždeň, ktorú budeš venovať sebe. Či už budeš  len tak sedieť, urobíš si horúci kúpeľ alebo meditovať, prípadne cvičiť jógu. V každom prípade ti odporúčam zastaviť tok myšlienok a byť chvíľku sebecká. Mysli iba na seba, na to, aby sa ty cítila dobre.

Práve čas, ktorý venuješ sebe ti dodáva sebavedomie a pokoj. Ja mám pocit, že sa dnes všade ponáhľame, všetko chceme stihnúť a pritom zabúdame na seba. Aj ja som taká. Síce robím, to čo ma baví, niekedy prekročím hranicu a zabúdam sa svoj osobný čas. Potom som nervózna a neštastná zo všetkého. A práve v týchto chvíľach mi pomôže nájsť si čas len pre seba, zacvičím si jógu a zrazu som v poriadku a šťastná.

2. Neporovnávaj sa

V úvode som spomenula sociálne siete. Netvrdím, že sme sa my, ženy neporovnávali aj v minulosti, ale v dnešnej dobe sociálnych sietí, je to zdrvujúce. Vidíme fotku krásnej ženy a hneď máme v hlave myšlienky typu: Ja chcem také vlasy, ach keby som taká štíhla, prečo nemám taký úsmev…

Zoberme si napríklad instagram. Je dôležité si uvedomiť, že všetci sa na instagram snažíme dať vždy, čo najkrajší obsah, fotku alebo video. Je to prirodzená ľudská vlastnosť, chceme sa ukázať v čo najkrajšom svetle.

Počula som rôzne názory, aj také, ktoré odcudzujú blogerov a influencerov za to, že dávajú len pekné fotky. Ja mám však iný názor. Fotky a videá, ktoré publikujeme sú pre inšpiráciu a potešenie followerov.

Každá žena by mala pracovať na svojom sebavedomí a na tom, aby si verila. Viem, že porovnávanie je naša prirodzená vlastnosť, ale musíš si určiť hranicu. Pritom ako “scrollujem” instagram vidím veľa krásnych žien a teším sa z toho, lebo každá z nich ma inšpiruje. Ani ma nenapadne porovnávať sa, pretože každá žena je jedinečná.

A záleží len na tebe, či si budeš vytvárať zbytočné komplexy alebo sa radšej zameriaš na veci, ktoré máš na sebe rada. Odporúčam ti druhú možnosť.

3. Neber si k srdcu žiadne urážky

Keď ťa niekto uráža, pravdepodobne má sám komplexy. Snaží sa ti ublížiť, pretože sa cíti nedocenený. Ale nikto nemá moc ti ublížiť a znížiť sebadôveru, iba ty sama. Takže v prípade, že slovám, ktoré ti majú ublížiť nedáš žiadnu váhu ani pozornosť, neublížia ti. Viem, že to môže byť ťažké v prípade, že urážky prichádzajú od blízkych ľudí. A práve v týchto prípadoch sa ukáže, ako veľmi si veríš. V každom prípade, uvedomuj si svoju hodnotu a nepripusti si žiadne urážky.

Zdieľať: