Akcia čoskoro končí

Ako sa zbaviť lupín na hlave: domáce rady

Zdieľať:

Lupiny sú problémom, ktorý z času na čas potrápi každú z nás. Napätá, suchá pokožka hlavy a nepríjemné svrbenie sú jedným zo sprievodných znakov koruny krásy, ktorú trápia práve lupiny. Tie sú nielen estetickým, ale aj zdravotným problémom proti ktorému môžeme bojovať rôznymi spôsobmi. Dnes ti prinášame niekoľko babských, ktoré sú jemným no účinným bojovníkom proti tomuto nepríjemnému problému. Ak chceš teda vedieť ako sa zbaviť lupín na hlave, tak pozorne čítaj.

Čo prispieva k vzniku lupín?

  • prudké striedanie teplôt – hlavne v zime pokožka hlavy trpí rozdielmi teplôt medzi vykúrenými miestnosťami a vonkajším zimným počasím
  • nosenie pokrývok hlavy – pokožka sa pod čiapkou potí a nemôže poriadne dýchať
  • horúci vzduch – časté fénovanie pokožku hlavy len vysušuje a to je len krok k lupinám
  • časté (zbytočné) umývanie vlasov -áno, ženy ktoré trápia mastné vlasy sa tomu nevyhnú, no ruku na srdce dámy. Ktorá to robí naozaj len kvôli tomu?

Lupiny vo vlasoch

Čo zaberá na lupiny?

  • kávový peeling – keďže pokožka hlavy s lupinami sa vyznačuje rýchlou obnovou buniek, je potrebné odumreté bunky raz mesačne odstrániť jemným spôsobom. A tu ti pomôže práve spomínaná káva. Jemné zrniečka mletej kávy zmiešaj s troškou vody a vmasíruj do pokožky hlavy. Nechaj chvíľku pôsobiť a potom šetrne zmy vodou.
  • gél z aloe vera – aloe vera je rastlinka so šťavnatou gélovitou dužinou v listoch, ktorá má blahodárne účinky na suchú pokožku hlavy. Stačí list narezať a gélovitú konzistenciu natrieť na postihnuté miesto. Nechaj pôsobiť 10 – 15 minút a následne umy jemným šampónom.
  • jogurtový zábal – jogurt je nielen výživný, ale aj upokojujúci prostriedok proti napätej pokožke hlavy. Biely jogurt v primeranom množstve nanes na pokožku hlavy a nechaj pôsobiť štvrťhodinu, následne klasicky umy.
  • citrónový preplach – citrón sa osvedčil ako veľmi účinný proti lupinám. Stačí ak si jeden citrón vytlačíš do misky a tekutinu šetrne vmasíruješ do pokožky hlavy. Nechaj krátko pôsobiť a opláchni vodou.
  • olivová maska – votri pár kvapiek olivového oleja do pokožky vlasov ešte pred spaním, nechaj pôsobiť celú noc a ráno umy detským šampónom.

Pravidelným používaním týchto domácich receptov proti lupinám by sa po pár týždňoch mali dostaviť výsledky a ty sa budeš môcť tešiť z vlasov bez lupín. Poznáš aj iné osvedčené recepty proti lupinám? Ako bojuješ proti nim ty?

Zdieľať: