Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o jemné vlasy?

Ako sa starať o jemné vlasy

Zdieľať:

Zdravé, lesklé a hodvábne jemné vlasy sú snom takmer každej dámy. Vlasy rovnako ako pleť odrážajú náš zdravotný stav. Niekedy však môžeš svojim vlasom zniesť i modré z neba a i napriek tomu sú zanovito jemné, lámavé a nepoddajné. Čo sa dá robiť v takom prípade? V prvom rade by si mala správne identifikovať svoj typ vlasov. S touto úlohou ti najlepšie pomôže skúsený vlasový špecialista. Obrátiť sa môžeš i na množstvo online testov, ktoré ti vďaka sérii jednoduchých otázok pomôžu určiť typ vlasov. Ak aj napriek tomu znie diagnóza „jemné vlasy“ je pravý čas dopriať im správnu starostlivosť. Ako sa starať o jemné vlasy? Pár overených tipov a trikov ti prezradím v dnešnom článku. 

https://www.instagram.com/p/CFHRb7anrTF/

1. Stav na overenú prírodnú kozmetiku 

Bežné komerčné výrobky sa nie vždy stotožňujú so snom o krásnych vlasoch. Agresívne zloženie niektorých značiek oslabuje už tak jemné vlasové vlákno a dochádza k rýchlejšiemu poškodeniu. Stav na overené prírodné značky. Skvelým krokom sú i oleje na posilnenie vlasov, ktoré ti pomôžu dodať vlasom a pokožke hlavy všetky potrebné ingrediencie na správnu výživu. 

https://www.instagram.com/p/CBny7kEn359/

2. Nepreháňaj to so stylingom 

Jemné vlasy si zaslúžia opateru a jemné zaobchádzanie. Chápem, že chceš vyskúšať množstvo nových účesov a každý deň experimentovať so žehličkou. Ale tvoje vlasy to rozhodne neocenia. Vyhýbaj sa častému žehleniu, kulmovaniu i sušeniu fénom. Radšej nechaj svoje vlasy prirodzene vyschnúť na vzduchu. A keď sme už pri mokrých vlasoch – pri umývaní sa rozhodne vyhni horúcej vode. Vysušuje pokožku tvojej hlavy a ešte viac oslabuje vlasové vlákna. 

3. Odmeň vlasy vlasovou maskou aspoň raz za týždeň

Pravidelná starostlivosť je základom. Aspoň raz za týždeň dopraj vlasom vlasovú masku alebo vlasový zábal. Vytvoriť si ju môžeš i doma. Stačí ti akýkoľvek olej. Medzi moje najobľúbenejšie patrí kokosový, arganový alebo marhuľový. S pomocou prírodných olejov skvelo vyživíš pokožku hlavy a zároveň dopraješ výživu i jemným vlasom. 

Skvelé tipy na homemade masky nájde v našom článku: 3 superúčinné homemade masky pre posilnenie rastu vlasov

A ako sa starať o jemné vlasy? Predovšetkým k nim pristupuj opatrne, zbytočne ich nenamáhaj a snaž sa voliť produkty na prírodnej báze. A tvoje vlasy sa ti odvďačia krásnym a prirodzeným vzhľadom. 

https://www.instagram.com/p/CBP6pXJHmv5/

Rady odborníčky

Ako sa starať o jemné vlásky? Nini z @resetvlasovnini si pre vás pripravila pár tipov ako na to :)

“Jemné vlásky si nevyberáme, máme ich geneticky dané. Zmeniť ich bohužiaľ nevieme ale so správnou starostlivosťou im vieme pomôcť. Moje zákazníčky, ktoré disponujú jemnými vlasmi, sa zhodnú na tom, že sa im častejšie mastia.

https://www.instagram.com/p/BxRh-zSD2Yn/

Odporúčame kozmetiku zameranú špeciálne na jemné vlásky avšak prvým krokom je dôsledné umytie, ktoré zabezpečíme tým, že si na vlasy aplikujeme šampón dva krát po sebe. Kondicionér odporúčame používať, no pri nanášaní sa vyhýbame pokožke hlavy. Častému umývaniu vlasov sa vyhneme príležitostným použitím suchého šampónu.

Sušte si vlasy do protismeru, aby sa vytvoril objem. Môžte si nahnúť hlavu dopredu a sušiť si vlasy tak.”

Zdieľať: