Akcia čoskoro končí

Ako sa starať o pleť po štyridsiatke

Zdieľať:

Máš 40 a viac a na pleti sa ti už objavujú známky starnutia? V tom prípade je starostlivosť o pleť skutočne dôležitá. Zabudni sa slová “mojej pleti už nič nepomôže”. Správna a pravidelná starostlivosť o pleť vždy prinesie svoje ovocie. Musíš len vedieť, ako sa starať o pleť po štyridsiatke. Takže čítaj článok ďalej a nauč sa starať o svoju pleť.

Starostlivosť o pleť po štyridstiatke sme zhrnuli do 3 základných pravidiel:

po40-prezentacna1. Hydratuj

Ak chceš, tvoja pleť nestarla, dobrý spôsob je pleť hydratovať. Na hydratáciu sú najlepšie krémy, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónová – tá totiž priťahuje vodu. Výborný spôsob na hydratáciu pleti sú aj pleťové masky s obsahom výživných látok. Pleťovú maskú si môžeš dopriať 1-2 krát týždenne. Hydratačný krém však používaj každý deň.

2. Rozjasňuj

Začni tým, že si vždy pred spaním odlíčiš pleť, bude tak môcť dýchať a zregenrovať sa cez noc. Ďalej používaj čistacu pleťovú vodu s kyselinou glykolovou – pomáha odstrániť odumreté bunky a pleť tak získa mladistvý vzhľad. Ďalším krokom k rozjasnenej pleti je peeling. Pleť je po použití jemná a čistá, čo je veľmi prospešné pri starostlivosti o pleť po 40. Peeling použ 1-2 krát týždenne.

3. Ochraňuj

Na pleti po 40 sa začínajú ukazovať poškodenia od slnečného žiarenia. To je dôvod, prečo veľká časť pleťových krémov obsahuje aj ochranný faktor. Tvoja pleť je teraz omnoho viac náchylnejšia na poškodenie ako pred pár rokmi, pretože sa vekom stenšuje. Ako bolo spomenuté, veľa krémov obsahuje SPF faktor, takže by si ich mala používať, resp. nos stále v kabelke opaľovací krém na tvár (najlepšie SPF50) každý deň. Odporúčame ho používať každé 2 hodiny, a to hlavne, ak si vystavená priamému slnečnému žiareniu.

Ak chceš svoju pleť udržiať v čo najlepšom stave ešte veľa rokov, okrem týchto základných pravidiel, by si ešte mala poznať pár rád – pitný režim, kvalitná strava, pravidelný pohyb a žiadne cigarety. To sú všetko vplyvy, ktoré sa tvoju pleť a jej starnutie pôsobia.

 

Zdieľať: