Akcia čoskoro končí

Ako na zdravé vlasy plné lesku: Užitočné rady odborníkov

Zdieľať:

Vlasy vždy boli a budú korunou krásy každej ženy. Či už sa nám to páči alebo nie, vytvárajú prvý dojem. Každá žena chce okolie ohúriť s krásnymi, lesklými a zdravými vlasmi. Niekedy je to náročné. Zistila som však, že ak si osvojíš určité návyky a pochopíš, čo všetko vplýva na lesk vlasov, bude to jednoduché. Na to, ako na zdravé vlasy plné lesku som sa opýtala odborníkov a pridala som aj pár mojich rád.

Vplyv životosprávy na vlasy

Krásne vlasy plné lesku a života potrebujú vitamíny a minerálne látky. Pre rast a silu tvojich vlasov je výborný vitamín A, ktorý je rozpustný v tukoch. Ruka v ruke s ním kráča vitamín B, ktorý podporuje činnosť mazových žliaz a zdravie vlasov už od korienkov. Mne sa osvedčilo užívanie kolagénu. Síce ho primárne užívam kvôli pleti, všimla som si, že pozitívne vplýva aj na moje vlasy. Kolagén si naše telo prirodzene vytvára. Avšak po 25. roku života sa jeho tvorba postupne znižuje a preto je výhodné ho dopĺňať. Opýtala som sa dermatologičky MUDr. Jany Molčanovej, či kolagén vplýva aj na zdravie a lesk vlasov: “Vlasy a nechty vznikajú z rovnakého embryonálneho základu a preto je ich kvalita často ovplyvnená rovnakými faktormi ako sú napr. hladina hormónov, dostatok vitamínov a železa. Dosiaľ nie je jednoznačne preukázané, že užívanie kolagénu má vplyv na rýchlosť rastu vlasov a nechtov. Zo svojej praxe však môžem potvrdiť, že pravidelný prísun kolagénu zlepšuje pevnosť nechtovej platničky, zmierňuje štiepenie nechtov a lámavosť vlasov.”

Ak sa rozhodneš pre užívanie kolagénu, daj si záležať na výbere. Ja osobne čítam zloženie všetkého, čo do svojho tela príjmam a pri výživových doplnkoch to platí dvojnásobne. Vyhýbam sa produktom s príchuťami, farbivami a zahmleným pôvodom zložiek. Ako kolagén som si vybrala Inca Collagen. Je čistý, bio aktívny a získava sa z morských rýb. Jedno balenie vydrží 30 dní pri užívaní každý deň. Ja si svoj kolagén prisypem do citrónovej vody alebo do proteinového nápoja.

 

 

Vyhni sa stresu

Tak ako si bez života a v strese ty, tak sa cítia aj tvoje vlasy. Lesk a krása vlasov rýchlo opadne, ak nie si spokojná a vo vnútri zvádzaš boj. Jednoduchým odporúčaním je venovať sa sebe aspoň dve hodiny denne. Nájdi si čas na relax, pusť si príjemnú hudbu, zapáľ sviečky, zacvič si jogu, vypni hlavu v ružovom kúpeli, uži si oddych a dopraj si pocit, že teraz máš čas len sama pre seba. Aj vlasy potrebujú dovolenku.

Umývanie

Starostlivosť o vlasy začína umývaním. Vďaka správnemu postupu môžu vlasy po umytí žiariť. Avšak naopak, ak si vlasy umývaš nesprávne môže to byť príčina tvojho problému, ak máš vlasy matné, polámané a bez života. Na to, ako si správne umyť vlasy som sa opýtala Izabel Trutz:

[row style=”divided”]

[col span=”1/2″ ]

[/col]
[col span=”1/2″ ]
“Začneme umývaním. Správne umytie vlasov sa sklada z 2 šampónovaní! Šampón na umývanie zvoľte podľa diagnózy vlasov. Vlasy vypláchnite, presušte uterákom (nie šúchaním) a následne aplikujte kondicionér. Odporúčam vlasy prečesať (najlepšie Tangle Teezrom) a nechať posobiť 1 minútu (podľa druhu). Vlasy vypláchnite teplou vodou a na záver chladnejšou pre pokožku a lesk vlasov. Následne použite produkt s tepelnou ochranou a vlasy sušte česaním kefou “po vlase”, aby sa zahladila kutikula vlasu (vrchná vrtstva vlasu). Špeciálna kúra je od Welly Liquid Hair (vydrží 5 umyti) dodá keratín a aminokyseliny. Po vysušení vlasy vyhlaďte kefou alebo žehličkou (lepšie sa odráža svetlo z vlasu) a v závere lesk na vlasy, silk alebo olej.” Izabel Trutz / Rebel Studio by Izabel Trutz

[/col]

[/row]

Sušenie

Pri fénovaní vlasov sa pohybuj v smere dolu. Nikdy nesuš vlasy v “protismere”, narúša to ich hladký povrch.  Raz za čas si vlasy vyfúkaj studeným vzduchom, tzv. cool funkciou a uvidíš ten rozdiel. Ak tvorí fúkanie, žehlenie a kulmovanie vlasov súčasť každodennej rutiny určite používaj profesionálne ochranné produkty,  ktoré vlas obalia a zachránia pred teplom, ktoré im škodí. Ak si vlasy dodatočne upravuješ stylingovými produktmi, pamätaj, že vlasy pod tlakom laku či tužidla matnejú a klesajú, preto ich množstvo používaj s rozumom a dbaj o správny výber. Všímaj si zloženie, pretože napríklad alkohol vlasy vysúša a robí z nich nelesklú metlu.

Česanie

Aj takáto jednoduchá záležitosť môže ovplyvniť lesk vlasov. Odporúčam ti pri česaní používať kefy s prírodnými štetinami, ktoré nepoškodia povrch tvojich vlasov. Skús zmeniť aj štýl česania a češ sa najprv dole a potom hore, pretože zaužívaný spôsob zhora dole podporuje lámavosť a tzv. trhanie vlasov. Vlasy si nikdy nečeš úplne mokré vlasy nasilu, tým ich totálne zničíš.

PREČÍTAJ SI AJ: O čosi krajšie ráno: Prebúdzaj sa s krásnymi vlasmi!

Extra lesk

Keď už vieš ako si vlasy správne umyť, vysušiť, učesať, ale stále sa ti zdá, že niesú dostatočne leské, vyskúšaj extra strarostlivosť. Opýtala som sa Nikolety Lukácsovej ako dodáva lesk vlasom jej zákazničkám:

[row style=”divided”]

[col span=”1/2″ ]
“Keratín je prírodná látka ktorá dáva vlasom možnosť vrátiť sa do svojej pôvodnej zdravej, lesklej a hladkej podoby. V mojom salóne používam brazílsky keratín CocoChoco. Ide o ošetrujúci produkt, tvarujúci a regenerujúci vlasovú štruktúru. Je to najnovší proces na ošetrenie vlasov, ktorý zmení vlasy na rovné, hladké a dodá im lesklý vzhľad. Výsledky sú zjavné ihneď po prvom použití a pretrvávajú minimálne 3 – 4 mesiace. Vlas sa spevní, nadobudne uzavretý povrch, a zároveň je chránený pred UV žiarením, vetrom, mrazom, morskou i chlórovanou soľou. Brazílsky keratín je vhodný na všetky typy vlasov. Aby ste mali zdravé vlasy, netreba zabúdať na starostlivosť a používanie kvalitnej profesionálnej kozmetiky. Ja viem odporučiť značku J Beverly Hills, s ktorou som zatiaľ najspokojnejšia, moje zákazníčky majú zdravé a lesklé vlásky.” Nikoleta Lukácsová / #RESETVLASOVNINI

[/col]
[col span=”1/2″ ]

[/col]

[/row]

Návštevy u kaderníka

Tento článok je užitočný hlavne vďaka odborným radám kaderníčok. Nevynechávaj návštevy u kaderníka, pretože okrem profesionálnej starostlivosti môžeš dostať odborné rady ušité namieru pre tvoj typ vlasov. Monika Kalická okrem iného prezradila aj recept na domácu masku pre lesklé vlasy:

[row style=”divided”]

[col span=”1/2″ ]

[/col]
[col span=”1/2″ ]

“Ideálna je pravidelná starostlivosť u vášho kaderníka. No ako si pomôcť doma? Odporúčam používať kvalitnú vlasovú kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadne sulfáty, silikóny či parabény. Netreba zabúdať na kondicionér po každom umytí (pokiaľ máte pocit, že zaťažuje, aplikujte ho hlavne na konce vlasov, prípadne zvoľte kondicionér inej značky). Raz do týždňa odporúčam masku, ktorá je silnejšia ako klasický kondicionér alebo siahnuť po domácej maske z vajíčok s kvapkami citrónu alebo olivového oleja. No netreba to preháňať a používať túto domácu masku príliš často. Vrele odporúčam produkty Kevin Murphy. Najzákladnejšou zložkou sú vitamíny, esenciálne oleje a aminokyseliny, ktoré vlasom dodávajú lesk a potrebnú vyživu. Lesklé vlasy nebudeme mať pokiaľ vlas bude vysušený farbou či melírom, pripadne budú konce zničené a nestrihané dlhšiu dobu. Kozmetika Kevin Murphy je Eco friendly, netestuje na zvieratkách a obaly sú ekologické. Majú širokú škálu produktov či už šampóny, masky alebo kondicionery, no taktiež stylingové produkty, ktoré nám zaručia výbornu kondíciu vlasov, čize prirodzený lesk bez zaťaženia.” Monika Kalická / Kevin Murphy / Salón XoXo

[/col]

[/row]

Lesk vlasov je výsledkom ich zdravia. Nauč sa pristupovať k svojim vlasom šetrne a s láskou. Určite sa ti odvďačia zdravým leskom a ty budeš môcť zažiariť. Ak máš otázku alebo tvoj tip na zdravé a lesklé vlasy neváhaj napísať komentár. Verím, že bol tento článok pre teba užitočný. Ak áno nezabudni ho zdieľať kamoškám :-)

Zdieľať: