Akcia čoskoro končí

Ako na dokonalú pleť: 6 základých pravidiel

Ako na dokonalú pleť

Zdieľať:

Máš problematickú pleť? Chcela by si, aby bola zdravá a krásna? Niekto sa jednoducho s dokonalou pleťou narodí, no niekto si ju musí vypestovať. Nejde len o to, či si kúpiš vhodný pleťový krém. Pleť si vyžaduje omhono viac starostlivosti ako si myslíš. Je to však úplne jednoduché, stačí ak sa budeš riadiť pár pravidlami. Takže, ak chceš vedieť, ako na dokonalú pleť, čítaj ďalej.

Najdôležitejšia je čistota. Každé ráno a večer svoju pleť opláchni čistou vodou a použi vhodnú pleťovú vodu. Pre suchú pleť je najvhodnejšia pleťová voda z ruží, pre mastnejšiu sa perfektne hodí mätová pleťová voda. Nemusíš si kupovať drahé pleťové vody, ktoré obsahujú alkohol a chemikálie, poobzeraj sa po tých prírodných a uvidíš, že pleť sa ti odvďačí.

Žena s akné sa pozerá zhrozene do zrkadla

Odličovanie je tiež veľmi dôležitý bod v starostlivosti o pleť. Každý večer si dôkladne pleť odlíč, pretože neodlíčená pleť nie je čistá, nedokáže dýchať a póry sa tak upchávajú. Je na tebe, či si zvolíš odličovací olej, krém alebo micerálnu vodu na odličovanie. Hlavne to rob pravidelne, pretože pleť si pamätá všetko.

Nevytláčaj si vyrážky ani akné! Aj keď sa ti to žiada, a myslíš si, že sa ti tak vyčistí pleť, opak je pravdou! Ruku na srdce, dezinfikuješ si ruky pred tým, ako sa chystáš vytláčať si akné? Takto narobíš viac škody ako úžitku. Neumyté ruky drž od pleti čo najďalej. Nachádza sa na nich veľa baktérii, ktoré znečisťujú tvoju pleť. A to, že máš akné, je spôsobené práve znečistením. Pokožka sa s baktériami snaží bojovať a vytlačiť ich von zo znečistených pórov. Nechaj pokožku, nech si urobí svoju prácu.

Môžeš jej pomôcť tým, že si urobíš každý týždeň peeling a odstrániš tak odumreté čiastočky kože. Pleť bude žiariť. Takisto vyskúšaj raz do týždňa – najlepšie po peelingu – použiť pleťovú masku. Vyber si takú, ktorá je vhodná práve pre tvoj typ pleti. Alebo si vyrob domácu pleťovú masku napríklad z medu.
Vyber si správny pleťový krém. Svoju pleť poznáš najlepšie ty, takže určite vieš čo potrebuje. Či je mastná, suchá, problematická alebo zmiešaná. V obchodoch nájdeš množstvo krémov pre rôzne typy pleti, takže len testuj, pokiaľ nenájdeš ten svoj. Potom ho používaj pravidelne, vždy na čistú pleť, samozrejme. Krém nanášaj čistými rukami a prstami ho môžeš jemne klepkávať do pokožky.

Žena s tampónom si čistí tvár pred zrkadlom

Ochrana pred slnkom, hlavne v letných mesiacoch. Pri výbere krému dávaj pozor, či má ochranný faktor. Prípadne existujú aj make-upy s ochranným uv faktorom. Nemusíš sa báť, že by si sa neopálila. Ochranný faktor zabezpečí, aby na tvoju pleť nepôsobili škodlivé vplyvy slnka a nevysúšala sa.

Vezmi si tieto základné pravidlá ku srdcu a riaď sa podľa nich. Uvidíš, že keď bude tvoja pleť čistá, tak bude zdravá a krásna. Ešte jeden TIP NA ZÁVER: Pi dostatok vody počas dňa a dopraj si 8 hodín spánku. Tvoja pleť bude žiariť!

Zdieľať: