Akcia čoskoro končí

Ako kresliť na nechty: Postupy, trendy a inšpirácie

Zdieľať:

Podľa mnohých odborníkov sú upravené nechty základom každej dámy. Dnes už neplatí, že ide predovšetkým o funkčnosť. Nechty sa v mnohých prípadoch premieňajú na plátno, na ktorom je možné vyjadriť svoje názory, náladu i preferencie. Z nechtov sa môže stať dokonalé umelecké dielo, ktoré pritiahne každý pohľad. Kreslenie na nechty je vo všeobecnosti považované za jednu z náročnejších techník pri úprave nechtov. Vyžaduje si nielen fantáziu a kreativitu, ale i veľkú dávku zručnosti. V dnešnom článku ti prezradím ako kresliť na nechty, tak sa poďme do toho spoločne pustiť. 

Geometrické vzory – trendy a jednoduchý spôsob maľovania ne nechty 

Geometrické vzory si túto sezónu získavajú obrovskú pozornosť a považujú sa za jeden z najhorúcejších trendov v oblasti nechtov. Ak plánuješ vyskúšať extravagantné a nápadne nechty, odporúčam zvoliť kontrastné farby, ktoré vytvoria zaujímavý efekt. Do jednotlivých geometrických tvarov môžeš umiestniť bodky alebo iné jemnejšie vzory. 

Geometrické vzory je však možné zvoliť i v prípade, že si tvoja manikúra vyžaduje elegantný a nenápadný vzor. Môžeš staviť na geometrické tvary v jednej farbe, ale aj v rôznych farebných odtieňoch. Zaujímavo môžu vyznieť i geometrické tvary v metalických odtieňoch. Manikúra bude pôsobiť tlmene a elegantne, ale stále nápadito. 

Zvieracie vzory – hravo ich zvládnu i začiatočníci 

Zvieracie vzory sa budú i túto sezónu niesť na vlne popularity. Leopardí vzor je stále trendy, ale tento rok bude spolu s ním kraľovať ešte jeden. Vieš si predstaviť, že by sa do najhorúcejších trendov mohol dostať i vzor kravských fľakov? Je to skutočne tak a vzor kravských fľakov zaujal i mnohé známe dámy. 

Nálepky na nechty – zložitejšie vzory pre náročných 

Nálepky na nechty ponúkajú dve možnosti, ako vyčarovať krásne a nápadité vzory. Prvým spôsobom sú klasické nálepky, ktoré prilepíš na nechty. Tvary a prevedenia sú dnes mimoriadne rozmanité – od roztomilých zvieratiek až po elegantné línie. Nápady na nechty môžu vďaka nálepkám získať úplne nový rozmer. Vždy môžeš vďaka nim získať nápaditú manikúru. V tomto smere môžeš využiť i fólie a pásky na zdobenie nechtov. 

Zároveň je však možné použiť nálepky i na samotné maľovanie. Je to naozaj jednoduché. V tomto prípade hovoríme o nálepkách, ktoré plnia funkciu šablón. Prilepíte ich na necht a pretriete lakom. Na nálepke sú vykrojené časti, ktoré slúžia ako šablóna. Tento typ nálepiek je vytvorený zo šetrných materiálov, ktoré nepoškodia necht. Po dokončení práce je nálepka zlepená a na nechte ostáva len prepracované umelecké dielo, ktoré bolo vytvorené niekoľkými rýchlymi ťahmi štetca. Týmto spôsobom môžu i začiatočníci získať náročnejšie vzory, ktoré by bolo bez šablóny príliš zložité zvládnuť. 

Krásne vzory vďaka pečiatkam 

Pečiatky na nechty sú horúcim trendom v zdobení nechtov. Pri využívaní tejto techniky je okrem laku na nechty a pečiatky potrebná i stierka a pečiatková doštička. Tento typ zdobenia umožňuje získať krásne vzory na nechty rovnako jednoducho, ako použitie nálepiek. Nápady na nechty sú v oblasti pečiatok obmedzené len aktuálnou ponukou na trhu. A môžem ti prezradiť, že dnes existuje skutočne rozmanitá škála rôznych vzorov, ktoré umožnia vybrať si i tým náročnejším. Pečiatková technika na nechty však vyžaduje trochu viac praxe ako nálepky. Napriek tomu si však rozhodne zaslúži pozornosť a očarí pokročilých i začiatočníkov. 

V oblasti zdobenia nechtov dnes existujú neobmedzené možnosti. Na svojich nechtoch môžeš vykúzliť skutočné umelecké diela. Môžeš sa spoľahnúť na svoje zručnosti, alebo staviť na techniky zdobenia, ktoré sú vhodné i pre úplných začiatočníkov v tomto smere.

Viac inšpirácií ako upraviť nechty si možeš prečítať v našom článku Ako si upraviť nechty? Rady a tipy od Lucii Gruberovej.

Zdieľať: