Akcia čoskoro končí

5 dôvodov, prečo by si mala vyskúšať naparovanie pleti

Zdieľať:

Naparovanie pleti

Celý koncept naparovania pleti je vo svete kozmetiky relatívne nový. Môže sa robiť pri návšteve salóna, kým absolvuješ rutinné pleťové masky. Ak máš pokožku tak citlivú, že nedokážeš použiť ani peeling, naparovanie bude pravdepodobne práve pre teba. Efekt možno nebude úplne rovnaký, ale pomáha otvoriť póry a to je dostatočné na to, aby sa z nič nečistoty odstránili.

Na jednoduché naparovanie pleti nepotrebuješ žiadne špeciálne vybavenie. Jediné čo budeš potrebovať je miska, ktorá je dosť široká na to, aby si do nej dokázala vložiť tvár, uterák a vriacu vodu. Na to, aby si si pripravila naparovaniu stanicu iba preleješ vriacu vodu do misky, tvár presunieš nad misku a zakryješ sa s uterákom. Tvár by mala byť dostatočne blízko na to, aby si cítila paru, ale nie veľmi blízko vody. Odporúča sa, aby si takto vydržala minimálne 5 minút. Ak vydržíš tento proces opakovať každý týždeň, výsledkom budú tieto benefity!

Ohrieva sa povrch pokožky

Naparovanie pleti pomáha pri tom, aby sa pokožka zohriala a tak sa otvoria aj póry. To zaručí, že všetko čo tam nemá byť sa môže jednoducho odstrániť. Taktiež to pomáha aj produktom, ktoré aplikuješ potom (ako napríklad krémy, pleťové oleje) aby do pokožky prenikli hlbšie.

Pomáha pokožke, ktorá je náchylná na tvorbu akné

Ako som už spomínala, exfoliácia nie je pre každého. Ak trpíš akné, naparovanie pleti bude pre teba asi lepšia voľba. Zmiešaj ružové lupene s vriacou vodou aby si pomohla pokožke pri zbavovaní sa akné. Ružové listy pomáhajú pokožku vyhladiť a ukľudniť.

Rýchlo sa zbavíš čiernych a bielych bodiek na tvári

Je všeobecne známe, že by si na pokožke nemala robiť žiadne úkony bez toho, aby si ju najskôr dobre na to pripravila. Cez naparovanie pleti pomáhaš pokožke v tom, aby sa prirodzene zbavovala čiernych a bielych bodiek. Celý proces po tom je oveľa jednoduchší a jemnejší.

Pomáha bojovať proti starnutiu

Naparovanie pleti je veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako bojovať proti jej predčasnému starnutiu. Ak sa z tejto procedúry stane rutina, výsledky budú úplne úžasné. Pokožka bude hydratovaná, zvyšuje sa cirkulácia krvi v bunkách, ktoré potom produkujú viac prospešných látok.

Pomáha z pokožky odstrániť odumreté bunky na povrchu

Počas dňa sa na pokožku nachytá takmer všetko. To vieme. Avšak naparovanie dokáže z pokožky odstrániť aj odumreté pokožky, ktoré zabraňujú tomu, aby bola pokožka jasná a čistá. Po naparovaní je pokožka okamžite rozjasnená a úžasne jemná.

Skús si nájsť cez víkend 5 minút a vyskúšaj jednoduchý spôsob, ako pokožke prinavrátiť zdravie, lesk a hydratáciu. Nebudeš ľutovať. 

Zdieľať: