Akcia čoskoro končí

Zábavné chudnutie: Skákanie cez švihadlo

Zdieľať:

Nadváha je v dnešnej dobe ako prekliatie. Každá z nás túži byť zdravá a fit. Diéty fungujú len do určitej miery. Ak sa chce človek dostať do formy, musí začať spaľovať kalórie a práve švihadlo je ten správny parťák na spaľovanie kalórií.

Skákanie cez švihadlo je najúčinnejšie kardio, ktoré nám pomôže spaľovať kalórie rýchlejšie, než akékoľvek iné druhy cvičenia či diéty. Skákanie je veľmi ľahké a v dnešnej dobe aj dosť popúlarne. Najlepšie zo všetkého je na tom to, že to nie je drahé. Odborníci hovoria, že 15 minút skákania je rovnaké ako 15 minútový beh. Skúste si stanoviť na začiatku cieľ, napr. že každý deň si zaskáčete aspoň 10 minút.  Tým si nielen udržíte  motiváciu, ale tiež sa posuniete bližšie k svojmu dlhodobému cieľu skôr, než sa nazdáte.

švihadlo

Povinná výbava

1.  budete potrebovať  športové topánky ktoré sú pohodlné 2. podložku alebo iný mäkký povrch, ktorý bude absorbovať vplyv skokov na vaše kĺby 3. zakúpte si švihadlo, ktoré nie je príliš veľké ale ani príliš krátke švihadlo

Výhody skákania cez švihadlo

1. najväčšou výhodou skákania je, že nám pomáha chudnúť 2. je to najlacnejšia forma cvičenia 3. dá sa vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek 4.  je to veľke kardiovaskulárne cvičenie, ktoré udržuje naše srdce a pľúca zdravé, a zároveň, spaľuje kalórie a znižuje našu váhu 5. zlepšuje koordináciu 6. zlepšuje hustotu kostí 7. je to dobrý spôsob ako cvičiť a baviť sa zároveň Skákanie cez švihadlo je začlenené do rôznych cvičení ako je napríklad Pilates, Kickbox, Joga  a mnoho iných foriem cvičení. Neskôr si pre vás pripravíme tréningový plán so švihadlom.

Zdieľať: