Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Výživné, pleťové sérum s esenciálnymi olejmi

Zdieľať:

Ak máš mastnú pokožku, pravdepodobne si nikdy nechcela na svoju pleť dávať viac oleja. To ale nie je celkom to najlepšie riešenie. Ak si dobre vyberieš oleje, ktoré budeš na svoju pleť používať, prospešnosť, ktorú budú mať je na nezaplatenie. To isté platí aj pre všetky ostatné typy pleti. Olejov sa vôbec netreba báť. Prečo si teda neurobiť pleťové sérum s esenciálnymi olejmi, ktoré tvojej pokožke budú iba pomáhať?

Príprava pleťového séra je naozaj veľmi jednoduchá. Jediné zložky ktoré potrebuješ sú nosný olej (alebo oleje) a esenciálny olej (alebo oleje). V článku som pre teba vybrala niektoré nosné oleje a aké majú účinky, aby si sa vedela lepšie zorientovať :)

Pleťové sérum

Nosné oleje a vlastnosti

Hroznový olej: Tento olej je veľmi ľahký, nemastný, ktorý sa ľahko absorbuje. Je bez vône, čo je jeho plus pri miešaní s esenciálnymi olejmi. Má jemne sťahujúce účinky, čo znamená, že pomáha pri vyhladzovaní a tónovaní pleti. Hroznový olej je vhodný pre všetký typy pleti. Sladký, mandľový olej: Tento olej pomáha zmierniť svrbenie, opuchy a dokonale hydratuje aj tú najsuchšiu pokožku. Vzhľadom k tomu, že je veľmi mastný sa do kože ale nevstrebáva ľahko. Nemala by si ho ale používať, ak máš alergiu na orechy, inak je tento olej vhodný pre všetky typy pleti. Aloe Vera olej: Olej z aloe vera, preniká hlboko do pokožky, kde napomáha prirodzenej obnove buniek. Taktiež je to prírodne anestetikum, takže je vhodný aj pri liečení drobných poranení a opuchov, ktoré sú spôsobené z akné. Jojobový olej: Hĺbková hydratácia a výživa pokožky je pri tomto oleji samozrejmá. Tento olej tvorí ochrannú bariéru na tvojej pokožke, takže všetky škodliviny z ovzdušia majú oveľa ťažšie sa k tvojej pokožke dostať a poškodiť ju. Ak si nie si istá, s ktorým olejom by si mala začať, odporúčam ti práve tento – je skvelý pre všetky typy pokožky. Šípkový olej: Tento olej je rovnako veľmi hydratačný. Obsahuje látky,ktoré pomáhajú pri liečbe jaziev, drobných poranení a ekzémov a dokonca aj popáleniny. Avokádový olej: Ak máš suchú a starnúcu pokožku, toto je ten správny olej. Výborné hydratačné účinky v kombinácii s mastnými kyselinami a minerálnymi látkami dokážu opraviť poškodenú kožu. Pokožka, ktorá sa spálila na slnku tiež výborne reaguje práve na tento olej. Sezamový olej: Tento olej sa používa pri metóde oil pulling. Je výborný pre pokožku, ktorá má časté problémy s akné. Rovnako je úžasný aj na upokojenie podráždenej alebo zapálenej pokožky.  Ak bojuješ s akné a stále bez úspechu – tento olej je pre teba to pravé. Olejov, ktoré si môžeš na tento účel vybrať je naozaj veľa. Neboj sa experimentovať s miešaním aj viac ako jedného oleja, ak si myslíš, že to tvoja pokožka potrebuje. Ak nechceš pridávať esenciálne oleje, nemusíš – nosné oleje môžeš používať aj samé. Teraz sa presunieme na esenciálne oleje. Pri týchto olejoch si je dôležité pamätať jednu vec – stačí, ak ich použíješ veľmi málo.

Esenciálne oleje a ich účinky

Čajovník: Používa sa pri problémoch s akné. Môže ale tvoju pokožku iritovať, ak ho pridáš veľa. Odporúčam maximiálne 5 kvapiek na 30ml. Budeš prekvapená, ako rýchlo ti to pomôže pri liečení akné. Eukalyptus: Eukalyptus má rovnaké účinky ako čajovník, ale je jemnejší. Ylang Ylang: Tento olej je nesmierne upokojujúci. Ak máš podráždenú pokožku kvôli pupienkom, alebo si sa na slnku spálika, musíš skúsiť tento olej. Pri tomto oleji môžeš použiť 6-7 kvapiek na 30ml. Rozmarín: Naozaj veľmi dobrý všestranný olej. Ak si nie si istá, alebo chceš iba vyskúšať, ako sa tvoja pokožka bude správať ak si urobíš pleťové sérum, toto je skvelý štart. Má antibakteriálne a protizápalové účinky, takže je vhodný aj pre boj s akné. Je tiež veľmi nápomocný pri nerovnomernom zafarbení pokožky a proti starnutiu. Levanduľa: Pre boj s jazvami a akné je tento olej ako stvorený. Mrkvové semeno: Ak trpíš ekzémami tento olej ti veľmi pomôže. Rovnako je skvelý aj pri starnúcej pokožke. Nechala si sa inšpirovať, a urobíš si svoje pleťové sérum doma? Máš nejaké otázky ako môžeš esenciálne oleje miešať? Opýtaj sa pod článkom a budem sa ti snažiť pomôcť a poradiť! 

Zdieľať: