Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Vlastný tuhý parfém

Zdieľať:

Vianoce sú už síce za nami, darčeky sme už podostávali, ale tipov na darčekov nikdy nie je dosť.  Príležitostí na obdarovanie svojich milovaných a priateľov je aj počas roka viac než dosť, prípadne si môžeš urobiť radosť aj sama sebe. Dnes ti prinášame návod na domácu výrobu tuhého parfému, ktorý je šitý na mieru.

Ingrediencie

  • včelí vosk
  • prírodný olej – napr. mandľový, jojobový, hroznový …
  • esenciálny olej – napr. levanduľový, ružový, šípkový …
  • nádobky
Tuhý parfém

Návod

1. Do misky si priprav včelí vosk a prírodný olej (mandľový, jojobový, olivový podľa toho aký olej máš k dispozícií alebo preferuješ) podľa toho aký intenzívny parfém chceš dostať. Použi rovnaký podiel vosku a oleja v pomere 1:1, napr. 1 PL vosku a 1 PL oleja.

2. Pridaj pár kvapiek esenciálneho oleja, pri jeho výbere a množstve sa znova riaď svojím inštinktom, preferenciami a tým, aký intenzívny parfém chceš dostať. Pre intenzívny, no príjmený výsledok stačí pridať 10-15 kvapiek esenciálneho oleja.

3. Obsah misky roztav vo vodnom kúpeli a ingrediencie lyžicou pomaly premiešavaj pri nízkej teplote, kým sa všetky nespoja do jedného homogénneho celku.

4. Obsah misky opatrne nalej do pripravených nádobiek a nechaj riadne stuhnúť.

HOTOVO!

Takýto tuhý parfém je vlastnoručne vyrobený darček, ktorý je originálny, lebo jeho výrobca doňho pri príprave vloží aj kúsok svojej fantázie, a zároveň veľmi osobný darček. Jeho výhodou je jeho veľká variabilnosť, stačí len obmieňať vonné oleja a zakaždým bude výsledok iný. 

Ak sa chystáte obdarovať blízku osobu, napríklad svoju kamarátku na narodeniny, môžete svoj balíček oživiť a pribaliť taktiež nejaký vtipný darček.

Zdieľať: