Akcia čoskoro končí

Urob si sama: Hĺbkové čistenie pleti pomocou oleja (návod a rady)

Zdieľať:

Pravidlo – menej je niekedy viac, platí aj v starostlivosti o pleť. Kombinovanie rôznych účinných látok, nadmerné používanie kozmetických produktov ale aj agresívne zložky v kozmetike majú za následok opačný efekt ako ten po ktorom túžime – podráždenú a vysušenú pleť. Daj svojej pleti vydýchnuť a vyskúšaj overené hĺbkové čistenie pleti pomocou oleja, ktorá dôkladne vyčistí tvoju pleť bez podráždenia.

Väčšina odličovacích prípravkov pokožku príliš vysušuje, pretože ju zbavuje aj jej prirodzených olejov, takže máme po odlíčení pocit pnutia na pleti, čo má za následok zvýšenú produkciu mazu, ktorú sa snažíme korigovať kozmetikou, ktorá odmasťuje pokožku a tým sa zas vraciame na začiatok. Je to nekonečný kolobeh, výsledkom ktorého býva podráždená pleť, upchaté póry a akné. Aby si zabránila prílišnému vysušovaniu pokožky, vyskúšaj na šetrné odlíčenie OLEJ. Čistenie pleti pomocou prírodných olejov zbaví tvoju pokožku nečistôt, jemne odstráni make up a zabráni hromadeniu baktérií bez toho, aby narušil jej prirodzený ochranný film. Olejové čistenie pleti je vhodné tak pre suchú a citlivú pokožku ako aj mastnú.

Olejové čistenie pleti

Ako sa efektívne odlíčiš s pomocou oleja?

1. Nájdi si olej alebo kombináciu olejov najvhodnejších pre tvoju pokožku. Vyskúšať môžeš jojobový, ricínový, olivový alebo kokosový olej. Overená kombinácia pre všetky typy pletí je extra panenský olivový olej v kombinácií s ricínovým olejom v rôznych pomeroch v závislosti od typu pokožky:

suchá pleť: pomer olivového a ricínového oleja 3:1

normálna pleť: pomer olivového a ricínového oleja 1:1

mastná pleť: pomer olivového a ricínového oleja 1:3

Aké oleje sú najvhodnejšie pre moju pleť?

Pre citlivú pleť sa odporúčajú tieto oleje: olej z hroznových a marhuľových jadier, kokosový olej, jojobový olej, svetlicový olej, slnečnicový olej, mandľovýkaméliový olej.

Suchú pleť najlepšie vyživí: extra panenský olivový olej, makadamiový olej, avokádový olej, sezamový olej, slnečnicový olej, kokosový alebo mandľový olej.

Vyvážiť potreby mastnej pleti najlepšie dokáže: olej z hroznových jadier, jojobový olej, melónový olej, olej z lieskových orechov, svetlicový olej a olej z broskyňových jadier.

Na aknóznu pleť je účinný: neemový olej, olej z hroznových jadier, tea tree olej, olej manuka, olej z marhuľových alebo broskyňových jadier.

Na normálnu pleť môžeš použiť: slnečnicový olej, mandľový olej, olivový olej, svetlicový olej, avokádový olej alebo extra penenský olivový olej.

Na podporenie regenerácie zrelej pleti sú vhodné tieto oleje: šípkový olej, borákový olej, mrkvový olej, mandľový olej, olivový olej, avokádový olej, extra panenský olivový olej a kaméliový olej.

2. Olej si nanes na pleť jemnými krúživými pohybmi. Jemná masáž tváre podporí cirkuláciu krvi a v kombinácií s aktívnymi zložkami z olejov sa postará o hĺbkové čistenie a výživu pleti v jednom kroku. Pred tým ako si nanesieš olej na tvár, tri si ho chvíľu medzi dlaňami, aby sa trošku zahrial. Masáž by mala trvať aspoň 2 minúty.

3. Pre zvýšenie efektu a dôkladné vyčistenie pleti do hĺbky môžeš na pleť použiť menší uterák namočený v teplej vode. Teplo pomôže lepšie absorbovať prospešné látky z oleja a otvoriť póry. Uterák nechaj na tvári, kým vychladne a podľa potreby zopakuj aj viackrát.

Tip: Vyskúšaj hĺbkové čistenie pleti vo vani. Para z vody podporí čistiaci proces a s uteráčikom na tvári môžeš vo vani príjemne oddychovať.

4. Mokrým uteráčikom zotri z tváre zvyšky oleja a opláchni ju vlažnou vodou.

5. Nakoniec použi toner, ktorý stiahne póry a pleťový krém.

  • Túto hĺbkovú metódu čistenia pleti by si mala vykonávať pravidelne večer.
  • Spočiatku môžeš spozorovať krátkodobé zhoršenie pleti, ktoré je dôsledkom zbavovania sa nečistôt.
  • Ak spozoruješ, že tvoja pokožka je vysušená, zmeň olej alebo používaj túto metódu 2-krát do týždňa.
  • Mastnejšia pokožka môže byť sprievodným začiatočným javom, ktorý sa ale behom krátkeho času vráti do normálu, hneď ako sa mazové žľazy vrátia k normálnej funkcii.

Čistenie pleti pomocou oleja sa postará o zdravú, hĺbkovo vyčistenú, jemnú a vyživenú pleť bez nečistôt, odumretých buniek a baktérií.

Vyskúšala si túto metódu čistenia pleti? Aké máš s ňou skúsenosti? Aké kombinácie olejov ti najviac vyhovujú? Máš nejaké otázky ohľadom tejto metódy? Napíš svoje postrehy a otázky do komentárov pod článkom!

Zdieľať: